Používame cookies. Viac informácií tu. OK
tumira
25. jún 2019

neboj sa ty nic. istotne to zvladnes, len hlavne potom oddychuj a hlavne sa s nicim prosim ta nenatahuj, to je celkom dolezite pri zotavovani sa

dadka1996
25. jún 2019

Ja som podstúpila kyretaz pred dvoma mesiacmi. Uspia ťa a za 15 min je zákrok hotový. Nemala som žiadne bolesti nič. Ani som nevedela že mi tam “dole” niečo robili. Iba som si potom poplakala a bolo mi lepšie. Teraz som znovu tehotná v 5tt tak dúfam že už si tým znova prejsť nemusím. Lebo je to hrozné na psychiku.

evkamotka
25. jún 2019

Nic. Je to mini kratucky zakrok. Prijmu do nemocky. Vypisu papiere. Daju ti vypit taku gebuzinu (aby si nevracala po narkoze), budes cakat na izbe a sanitar ta vezme ked pride cas vycikat sa a na zakrokovnu. Lahnes si, daju kanylu, uspia a za 15 min je po parade. Narkoza je slabucka a kratka vzhladom k mini zakroku. Ked sa zobudis, prevezu ta na izbu. Budes krvacat. Mozes citit pocit na cikanie lebo kym si spala, dali ti cievku (vyberu ju skor nez sa preberies). Polezis si v posteli, precitas casopis a na druhy den rano pojdes prec

limia7
25. jún 2019

@nitka1157 Ja som kyretáž absolvovala minulý týždeň v utorok. Tiež som sa veľmi bála, lebo som nevedela čo ma čaká a čo so mnou budú robiť. Jediné čo ma bolelo, bola strata bábätka v 12+3 týždni...to ma bolí a aj bolieť bude ešte dlho. Samotného zákroku a ani stavu po ňom sa vôbec nemusíš báť. Ani nevieš ako a bude to raz dva za tebou. Držím ti palce, aby si sa rýchlo zotavila

limia7
25. jún 2019

@dadka1996 tak rýchlo sa ti podarilo znovu otehotnieť? Brala si aj nejaké vitamíny? Krvácala si dlho po kyretáži? Ja som bola minulý utorok a ešte stále krvácam. Každý doktor má iný názor na to ako dlho treba čakať, ale ja nechcem čakať, chcela by som sa čo najskôr pokúsiť mať bábo

dadka1996
25. jún 2019

@limia7 ja som nekrvacala po kyretazi vôbec. Hneď po nejakých dvoch hodinách má pustili domov. A vitamíny som brala iba kyselinu listovú stále aj cez tie dva mesiace ako som tehotná nebola. Potom som brala obdeň vitamín e.

mondolina
25. jún 2019

@nitka1157
Neboj sa, zákrok nie je bolestivý, potom môžeš trochu krvácať, mierne bolesti.
Ja som okolo 8 prišla do nemocnice a okolo 13 som už išla domov, držím palce♥️

nitka1157
autor
25. jún 2019

@tumira
@dadka1996
@evkamotka
@limia7
@mondolina dakujem krasne babenky za odpoved.ukludnili ste ma.viem ze tym preslo uz vela zien.zvladnem aj ja....este sa vyrovnat s bolestou ktoru mam a na ktorej mi pridavaju este aj svokrovci -ved to nic neni.budes mat dalsie..ved jasne co tam po tom.podme si dat po jednom a skocme niekam na zabavu.och preco su ludia taky kruty 😢

mondolina
25. jún 2019

@nitka1157
Ľudia musia niečo povedať, bolo by divné keby boli ticho. A keďže to nezažili tak trepú blbosti , jedným uchom dnu druhým von.

vikus17489
25. jún 2019

hlavne sa drz psychicky, bolet by ta to nemalo, trva to chvilu, potom sa snaz netrapit a bud pozitivne naladena, drzim vsetky palceky

limia7
25. jún 2019

@nitka1157 tiež tým prechádzam a preto som tu na fóre hľadala podporu, lebo v mojom okolí sú ľudia, čo toto nezažili a nevedia čo povedať. Berú to tak, že veď bude ďalšie, ale nikto nechápe, že už toto sme chceli, robili si plány a tešili sa naň. Keď som sa vrátila z nemocnice, prišlo mi všetko také prázdne, bezduché a zbytočné. Stále vidím ten obraz ultrazvuku pred sebou. Ono sa treba vyplakať a dostať sa z toho, ale neviem kedy to prebolí. Kyretáže sa báť fakt nemusíš, ani nevieš ako a bude to za tebou, potom už len prejsť tým bezduchým obdobim a pokúsit sa o to znovu

nitka1157
autor
25. jún 2019

@limia7 ja mam doma synceka.ten ma drzi nad vodou.tieto dni sa mu plne venujem.nic nerobim len s nim som.prinom na vsetko zabudam a dokaze ma aj rozosmiat slzy utriet a to nicomu nerozumie 😢

elenatomasova
25. jún 2019

@limia7 mala by si počkať aspoň pol roka neviem prečo si potratila,asi si mala slabú maternicu preto radšej počkaj nech sa zotaví.

nitka1157
autor
25. jún 2019

@nitka1157 este ma napadlo ci robia kontrolne sono ci nahodou sa nemohol dr zmylit 😕

mondolina
25. jún 2019

@nitka1157
Robili mi kontrolné sono tesne pred zákrokom( mala som zamlkn.potrat)

dadka1996
25. jún 2019

@mondolina ja som tiež tak mala v 7tt :( teraz ale čakám druhé bábätko a verím že bude všetko v pohode.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli