Bolesť aj po 6. rokoch od vytrhnutia zubu múdrosti

esteris
18. jan 2017

Ahojte, nenašla som tu odpoveď na problematiku, ktorá ma trápi, tak zakladám nový príspevok. Pred 6 rokmi mi zubár vytrhol zub múdrosti na pravej dolnej strane chrupu a posledné 3 roky sa mi stáva, že ma to miesto občas niekoľko dní bolí. Keď si umývam zuby, nemôžem tam kefkou ani zájsť, tak je to citlivé. Potom to zase prestane a opakuje sa po dlhšej dobe. Bol to komplikovaný zákrok, museli mi odseknúť z kosti, keďže zub bol zakliesnený, ale potom som už nemala žiadne komplikácie. Neviete, čo by to mohlo byť?
Ďakujem

vladinka
18. jan 2017

@esteris ahoj mne trhali 3 zuby múdrosti cca pred 6-7rokmi...ak sa dobre pamatam,tak mi ranu aj zašívali.Ale ja odvtedy nemam ziadne problemy...akurat mam este jeden zub múdrosti na vytrhnutie,ale s tym este vyckavam 😂

natalkanasta
18. jan 2017

@esteris ja som si dala vybrat 2 zuby mudrosti, asi pred 4 rokmi, nemali miesto, takze mi ich vyberali z dasna (neboli vobec prerezane) a zasivali.. A obcas citim, skor zriedka, ale to su ako stare jazvy, ktore chvilkovo obcas sa ozvu, ale takto citlive to nemam. U teba bol ten zakrok narocnejsi, tak mozno preto, ale ja nie som zubar ani nevidim tvoj rtg snimok 🙂 daj si to pozriet aspon zistit, ci to nema nejaku inu pricinu..

esteris
autor
18. jan 2017

ďakujem za reakcie 🙂

natalkanasta
18. jan 2017

@esteris Ja si skor ozaj myslim, ze ked to citis len obcasne, ze je to jednoducho jazva, ktora sa ozve napr. ked sa meni pocasie, ja to tak mavam okrem tych zubov na palci na nohe, bol to iba jeden steh a je to uz cez 15 rokov a obcas ma to tam stale zaboli. Ale nikdy nevies, mozno je pricina inde a nieco tam zabudli alebo nieco tam nie je ok, stat sa moze, to ti dobry zubar mal vediet zistit resp. uvidi na snimku