Bolesť bedrových kĺbov a krčné mandle s chronickým zápalom

alilka
1. okt 2018

Ahojte. Neviete mi poradiť zo skúseností..môže mať ten chronicky zápal mandlí (dlhodobí) spojitosť s bolesťou bedrových kĺbov?a panvy..

janinah
1. okt 2018

áno,treba vyšetriť

alilka
autor
1. okt 2018

@janinah no ja mám chronicky zápal mandlí už možno aj 15rokov..😱 aj nie viac .a aj kĺby má tak dlho bolia..ale lekari má vždy len odfajcili že mám v kĺboch malo mazivá..a keď ma ešte len začali bolieť v puberte tak že je to tým že som naraz vyrástla.. naše zdravotníctvo..až nedávno mi jedna krčiarka povedala že to bude mandľami..že to má súvis..mám na ňu h hnisavé čapy..

janinah
1. okt 2018

@alilka nerozumiem prečo si nedáš mandle vyoperovať

alilka
autor
1. okt 2018

@janinah chystala som sa ale vždy mi niečo do toho prišlo ..(vážnejšie)..a vyoperovanie mandlí pre mňa znamená znova narkózu a tu som behom roka a pol už mala 4x. 😔😔

katarina40
2. okt 2018

@alilka ano môže to mať súvis mne kvôli tomu vybrali mandle a odvtedy môžem povedať bez problémov nastastie;)polepsilo sa i mi po viacerých strankach zdravotných takže ak robia sarapatu treba ich dať vonku...

zabulienka266
2. okt 2018

@alilka áno môže, som príkladom. Ortoped odporúčal naučiť sa s tým žiť a hltat enzýmy. Mala som už také bolesti kolien, že som si nemohla sadnúť, vstať a dole schodami som som plakala.... V júni mi ich vybrali a čuduj sa svete odvtedy ma zabolelol len jedno a to iba raz večer pri náhlej zmene počasia. Sme sa smiali s obvodakom, ze sa mi začal nový život bez bolesti...

alilka
autor
2. okt 2018

@katarina40
@zabulienka266 baby to je super toto čítať..ja už roky žijem s balestami bedrových kĺbov..raz bolia viac ráz menej .občas tak že sa nedokážem postaviť na jednu nohu..ale zaujímavé že mi to do teraz nik nepovedal..až nedávno..teraz sa mi už pridružila aj bolesť panvy..a nehovoriac o Tom že mám za sebou dosť potratov..a vraj aj to s tým môže mať súvis..😔

katarina40
2. okt 2018

@alilka No ano aj potraty mozu súvisieť s mandlami chorými ako ja viem ze nikto sa nerád operuje ale ak vám robia zle v tele treba ich dať von ja už ani dako chorá nebyvam ako mi ich vybrali naozaj

alilka
autor
2. okt 2018

@katarina40 už som bola dnes na krcnom..zasa som dostala antibiotiká a antialergika a ešte niečo..zasa mám zápal nosných dutín,hrdla,sliznice .😔 Všetko zanesené .v máji som brala ATB mala som streptokoka,stafilokoka a ešte čosi..v juny zasa a teraz zas..

katarinamarkova
3. okt 2018

@alilka mandle sa nevyberaju v narkoze či niečo sa zmenilo? Normálne lokálne umrtvia dajú oblbovak a pri vedomi odstrania 😊 mas v tele chronický zápal ten je príčinou ako bolesti klbov tak aj zrejme potratov.....to ti krcny nikdy nedoporucil ich vybrať? Za tých 15 rokov?????to sa mi fakt nechce veriť. Ja som mala problém s mandlami asi dva roky a to už vtedy mi krcna rozpravala že vyberieme lebo taký chronický zápal môže spôsobiť veľké problémy počas tehotenstva môže zničiť oblicky srdce klby .....

alilka
autor
3. okt 2018

@katarinamarkova nie mandle sa už vyberajú v celkovej narkoze..😊 no nie nik mi nepovedal .žiaľ..veď keby ano už dávno ich dám von a nesaskujem..kĺby má tak bolia a všade len mi vraveli že mám menej stat a bludy..až som sa dostala k dr ktorá mi to povedala..tak to riešim..

katarinamarkova
3. okt 2018

@alilka no nech googlim ako googlim všade ponukaju celkovú anestezu ako jednu z dvoch moznosti 😊

alilka
autor
3. okt 2018

@katarinamarkova no ja všade kde som volala tak mi povedala že celková anestézia..že už asi nikde v lokálnej nerobia..

zuzanaam
3. okt 2018

Bolest bedrovych klbov je aj jednym priznakom zlej funkcie stitnej zlazy, dlhorocnych hnisavych mandli som sa zbavila, ked som prestala jest maso, mam pokoj uz 20 rokov a mandle su na svojom mieste. Priatel si tie mandle z rovnakeho dovodu nechal vybrat a lutuje, ovela lahsie teraz ochorie, patogenom nestoji nic v ceste. Ziaden organ v tele nie je nadbytocny a operaciu by som volila az ako poslednu moznost. Su aj ine cesty.

alilka
autor
5. okt 2018

@zuzanaam štítnu žľazu mám dlhoročné kontrolovanú..v januári som začala brať lieky ..ale do vtedy bola ok..coz hnisavé čapy sa mi vytvárali už v 13tich rokoch .budem mať 33..😊 takže tým to asi nebude .a ani mäsom..keď sa mi začína tvoriť tie čapy bola som v predpubertalnom veku a dostať do mňa čo i len kúsok jedlá nieto ešte mäsa bol zázrak 😁

alilka
autor
5. okt 2018

Inak ženy .radšej celkovú narkózu či lokálnu .našla som nemocnicu kde mi to urobia lokálne ale každý lekár ktorému to poviem je proti .a aj celkovo..začínam sa báť .o týždeň v piatok idem..a predstava že sa mi v hrdle budú smatrat hodinu alebo viac?!..aach..k tomu sťažené dýchanie..krv mi bude stekat do zaludka..neviem si to predstaviť..a neviem sa rozhodnúť 🤦🤦

katarina40
6. okt 2018

@alilka ojojoj tak potom je to jasné treba ich dať vonku jednoznačne asi ja si myslím že by vám to pomohlo ja som takáto istá bývalá co chvíľa to antibiotiká a vybrali mi a ani chorá fakt možno 2razy do roka....