Bolesť brucha po jedle

zuzanka999
31. mar 2015

Baby pls mala niektorá takýto problém? Bolieval ma brucho resp. žalúdok (oblasť v strede hrudníka pod prsiami a na ľavo pod prsiami) nie po každom jedle ale bez ohľadu na to či zjem zdravé či mastnejšie jedlo. Bolesť trvá 1-6 hodín. Niekedy je znesiteľná inokedy sa len zvíjam... už to riešim s dr. helicobaktera mám negatívneho ešte čakám na výsledky či nemám nejakého parazita a mám pocit že pokiaľ sa dostanem na gastro tak ma porazí. Moja dr mi dala len homeopatiká lebo kojím. Je tu niekto kto mal takýto problém? Viem že sa tuna diagnózu nedozviem .. len ma to zaujíma. Ďakujem.

bonaqa2013
31. mar 2015

@zuzanka999 môže to byť aj vred na žal., pankreas, alebo len podráždený žalúdok.

petrouchka
31. mar 2015

V tych mistach by mal byt zlcnik

bibistec
31. mar 2015

no moze byt aj pankreas ja som mala brutal bolesti a vyriesil to kreon ale to mi dala lekarka na gastre a po krvnych testoch. ale zas co lepk nemoze to byt aj tym? alebo mleicne? ci hociake jedlo?

luciarobi
31. mar 2015

Aj histaminova intolerancia sa môže takto prejavovať.. Skus si to pozrieť 😊 to sa vraj prejavuje po jedle, nie po každom a závisí to aj od hodnot histaminu v tele, keď sú zvýšené prejavi sa to napr. Krcami v bruchu, keď sú znizene hodnoty, tak aj po jedle, ktoré to predtym spustilo, nič sa neudeje 😊

jama16
1. apr 2015

ahoj to co opisujes moze byt naozaj slinivka.ja sa nato liecim od 9 rokov a vzdy ma to bolelo tam ako pises.tiez mi na to pomaha kreon ale musi ho predpisat len gastro.inak pomoze len dieta.ziadne mastne,slane,korenene,a vlasne aj hociake kombinacie jedal.tak drzim palce nech to co najskor prejde 🙂

nutrimas
1. apr 2015

@zuzanka999 Tazkosti Vam moze robit aj nevhodna kombinacia jedal. Uvedieme priklad - ovocie by ste mali konzumovat len doobeda, vtedy pracuje pankreas, ktr. spracuvava cukry, poobede uz jeho vykonnost klesa a spomaluje sa stravenie cukrov.
Pri problemoch s traviacou sustavou odporucame bodliakovy olej, ktr. o.i. posilni a precisti aj pecen a zlcnik. Odporuca sa uzivat dlhodobo 1KL rano a vecer:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Ukludnujuco na zaludok posobi aj zeleny jacmen, ktory ma aj vela inych pozit. ucinkov, prip. v kombinacii s chlorellou :
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Skuste to brat len ako doplnok k liecbe, v prvom rade je nutne zamerat sa na samotnu pricinu a na jej odstranenie. Drzime Vam palce, nech sa Vam stav skoro zlepsi.

vierka74
1. apr 2015
Používateľ vierka74 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vierka74.

moja sestra mala taketo krce ked vypila alebo zjedla nieco kde bola laktoza do 20 minut jej nastali neznesitelne krce a aj hnacky skus obmedzit mlieko a mliecne produkty alebo aj po lepku su krce v zaludku

zuzanka999
autor
1. apr 2015

@vierka74
@bibistec
@bonaqa2013
@jama16
@luciarobi ako vás tak čítam tak to fakt môže byť kadečo.. po dnešných bolesiach po obyčajnom jogurte som sa objednala na gastro lebo čakať kým ma tam odporučí obvodná som nechcela.. bojím sa ale blížiacich sa sviatkov.. :-/ nie kvôli jedlu ale kvôli tomu že na najbližšie vyšetrenie po zajtrajšej prvej návšteve gastra budem môcť prísť na vyšetrenie až v utorok najskôr.. ja už ale potrebujem nejaké tabletky alebo čo.. proste zistiť príčinu lebo mi z toho šibne.. najviac ma ale mrzí to že pravdepodobne budem musieť prestať kojiť ☹

janula18
1. apr 2015

@zuzanka999 ja to mám to isté. bola som aj na gastro a testy na alergie ok. Na gastre som bola aj na sonde všetko ok. Tiež mi dal na lepšie trávenie lieky, ale tie nežiaduce účinky čo tam su, tak ich neberiem. V podstate ani nevedia čo mi. Jedine čo mne pomáha je delená strava. vtedy je všetko ok

zuzanka999
autor
1. apr 2015

@janula18 tak na také niečo ani nechcem pomyslieť žeby nezistili čo za tým je.. ☹ ☹ ☹ veď to je strašné ..

larnaca
1. apr 2015

@zuzanka999 no presne toto isté mám aj ja..na gastre nezistili nič, ale beriem Nolpazu a Costi, to mi dal obvoďák, aby sa mi tá kyselina zo žalúdka nevracala, občas to pomáha, občas nie...behám po všetkých možných vyšetreniach, teraz mi zistili niečo s kravskou bielkovinou, asi intoleranciu, tak som zvedavá...bola som aj na sone brucha, tam mi zase dr. povedal, že mám pečeň obrastenú tukom, ešte sa zasmial, že ja mám 50Kg aj s topánkami a toto mávajú obézni ľudia, alebo alkoholici...proste že mi telo nespaľuje škroby a sacharidy, a že to môže spôsobovať tiež tú bolesť...už som z toho k.o....držím palce, určite choď na vyšetrenia

bonaqa2013
1. apr 2015

@petrouchka pani písala vľavo - tam je pankreas. žlčník je vpravo

inka04
20. máj 2017

@zuzanka999 Co Vam nakoniec zistili? Aj ja mam take problemy:(

zuzanka2411
22. okt 2019

@zuzanka999 prosim vas ako ste dopadli? Riesim podobny problem

zuzanka999
autor
27. feb 2020

@zuzanka2411 dr ma označil za blazna, že by som to mala riešiť so psychologom, že nevidí žiaden dôvod, prečo by ma brucho malo bolieť. Nakoniec som sama došla na to, že ma bolieval keď som zjedla banán..prestala som ich jesť a bolesť sa už nevrátila