Bolesť čeľustného kĺbu. Čo s tým?

madulka
4. aug 2009

Ahojte všetci,
mám bolestivý problém. Už dlhšie ma bolí zubný kĺb, aspoň tak mi povedala obvodná lekárka. Najprv som si myslela, že ma bolí ucho. Tá bolesť je taká tlačivá, najviac to bolí pri jedení, pri žuvaní,aj samo o sebe, sem-tam mi tam aj tak zvláštne lupne. Bolí to akokeby tesne pred uchom. Vraj je to ten kĺb, a patrí to na zubnú chirurgiu. No naozaj si neviem predstaviť, čo by mi tam s tým robili. Ak mal niekto z Vás podobný problém, prosím, poraďte čo s tým? Je to dosť nepríjemné.
Ďakujem.

hanka0760
11. feb 2013

@redpink Ahoj, tú biolampu možem potvrdiť, že pomáha! Nahrievam si to 1-2krat denne a citim úľavu🙂

hanka0760
11. feb 2013

@ariana7895 Ahoj mne zasa poradili, že zubár mi nepomože. Začala som si to nahrievať biolampou a pomáha 🙂 Aspon teda necítim už taký tlak ako pred tým. Ani pri jedle ma to už nebolí🙂

hanka0760
11. feb 2013

@ariana7895 Ahoj mne zasa poradili, že zubár mi nepomože. Začala som si to nahrievať biolampou a pomáha 🙂 Aspon teda necítim už taký tlak ako pred tým. Ani pri jedle ma to už nebolí🙂

redpink
12. feb 2013

@hanka0760 vies hanka 0760, mne pomohla operacia,na ktorej som bola.. uz po prebudeni z narkozy som mohla manipulovat sankou,dokonca viac,ako je to povolene..teraz musim otvarat usta trosku menej.ale aj cvicit mi kazali. v nemocnici to nebol problem tam mi biolampu dali,no doma ju nemam:(

hanka0760
12. feb 2013

@redpink To ma mrzí že ti to museli operovať, ale hlavné je, že sa cítiš dobre. Nezostala ti jazva po operácii?

maser
12. feb 2013

Tento problém patrí ako obvodný povedal zubnému lekárovi. Teda ten by to mal vedieť riešiť. Inak lúpanie a bolesť sánky sa dá niekedy veľmi rýchlo vyriešiť cvičením. Metóda sa volá Dornova.

luuca1
12. feb 2013

Pridavam sa do kolektivu asi to mam tiez aj ked obvodna mi povedal ze je to trojklanny nerv ale mam stuhnutu sanku a taky tlak v nej prichadza to najviac poobede a vecer ked uz nerozpravam. Teda v praci myslim. Tiez mi zubarka poveda ze mam zly zhryz a posle ma k celustnemu ortopedovi n dlahu. Pomaha to prosim vas? Ja sa v poho najem aj hubu otvorum len tu stuhlost mam a obcas ma bolia spanky ale citim aj ako by som mala ucho zalahnute.

redpink
12. feb 2013

@hanka0760 nie ziadna jazva neostala.. Neviem presne ako to robili,lebo som sa nestihla lekara opytat,kvoli tomu ,ze mi na vizite prislo nevolno...ale vobec nic mi NEREZALI. Jedine co som mala po prebudeni,tak prelepene lice,kvoli tomu,ze mi tam asi vpichovali nejaku tekutinu ihlou a robili lavaz. Zajtra si uz konecne zahryznem do jablka :D

hanka0760
13. feb 2013

@redpink Tak to je super🙂 Prosím ta a kde ti to operovali v ktorej nemocnici. Pre istotu... do buducna 🙂 Ďakujem

redpink
13. feb 2013

v KE..Univerzitna nemocnica L. Pasteura...

miuska49
15. feb 2013

ahojte, ja mam tento isty problem uz niekolko rokov. Nosim, ale nahryzovu dlahu na noc a urcite mi pomaha. Stale mam vsak problem sa najest, nemozem velmi kusat na zadne zuby, lebo vtedy sanka puka a bojim sa, ze mi vyskoci, inak ma to neboli. Trosku sa bojim ist zubarovi, ze ked budem mat dlho otvorene usta, ze sa mi to zasekne :( chcela by som ale vyskusat biolampu ale tiez by som skusila tu Dornovu metodu, vlastne cokolvek co by mi pomohlo.

luuca1
16. feb 2013

@miuska49
ahoj prosim ta a tiez mas zly zhryz ci iba sanku zlu. Tiez si mala taku stuhnutu sanku.?

miuska49
16. feb 2013

ahoj luuca1 zubarka mi povedala, ze zhryz mam v poriadku, ze tam nie je nejaka velka odchylka. A ano tiez mavam stuhnutu sanku, vtedy sa mi aj tazsie otvaraju usta. snazim sa sanku setrit, ale je to trochu nepohodlne, ked sa clovek nemoze tak pohodlne najest.

luuca1
16. feb 2013

@miuska49 lebo mne povedala ze mam zly zhryz a ze by doporucila nahryzovu dlahu ale neviem ci tato dlaha riesi aj zhryz.

miuska49
18. feb 2013

@luuca1 viem urcite, ze to riesi polohu sanky, v noci to clovek nemoze kontrolovat a ja osobne som zatinala a skripala so zubami a tomuto ta dlaha zabrani, cize setri tu sanku. ja by som to skusila na tvojom mieste

miuska49
18. feb 2013

@hanka0760 vsimla som si, ze si pisala niekedy v novembri, ze ta boli sanka pri jedle a vlastne stale. Pomaha naozaj ta biolampa, tiez by som ju skusila. Tiez ti v sanke aj pukalo pri jedle a mala si neprijemny pocit, ked si otvorila viacej usta, lebo toto vsetko mam ja, tak som len chcela vediet ci aj na toto ti pomohla ta biolampa.

luuca1
19. feb 2013

@miuska49 ahoj dakujem,
dnas som volala celustnej a ona mi povedala že ak mam aj zly zhryz tak mam dostat strojček lebo dlaha rieši iba klbik. Mna ti bola aj zuby a dokonca mam pocit ze mi to všetko v ústach nesedí.... zrejme už take precitlivené, tak som zvedavá že čo so mnou bude,

miuska49
19. feb 2013

@luuca1 drzim palce, urcite to treba skusit, ak by ti to malo pomoct tak preco nie.
daj potom vediet ako si dopadla

hanka0760
19. feb 2013

@miuska49 Ahoj, ano mala som rovnaké problémy ako ty. Nesmela som dlho žuvať, lebo potom ma bolela sánka a mala som ju akoby unavenú. Pukala mi, teda ešte aj puká keď dlhšie neotváram ústa, alebo ked je chladnejšie, tak ako keby mi stuhla a mala som potrebu si ju puknut a potom cítim na chvílu úľavu..... Biolampou som si sánku nahrievala asi 2 mesiace, každý deň, niekedy dvakrát za deň a cítila som zmenu. Sánka ma prestala bolieť hlavne v noci a mohla som jesť aj tvrdšie jedlo, ako napr. mrkvu, alebo žuvať žuvačku bez toho aby ma potom bolela sánka. Asi pred mesiacom som však musela lampu vrátiť, lebo som ju mala požičanú, a trochu začínam cítiť, že sa mi bolesti vracajú. Ale určite budem v liečbe biolampou pokračovať, lebo je to jediné čo mi pomáha. Jediná nevýhoda je že liečba biolampou je zdĺhavejšia, ale myslim, že to stojí za to. Dúfam, že ti to pomože 🙂

miuska49
20. feb 2013

@hanka0760 dakujem velmi pekne, presne toto mam aj ja, tiez ju mavam stuhnutu hlavne ked je vonku chladno sa mi az horsie rozprava a mrkvu som nejedla ani nepamatam a o zuvacke ani nehovorim.
idem teda kupovat lampu a nahrievat 🙂

hanka0760
21. feb 2013

@miuska49 Našla som biolampu na stránke megazľava.sk, len neviem akej je kvality, je o polku lacnejšia než pred tým.
Váham či si mám túto kúpiť, moc sa v týchto biolampách nevyznám. Ty by si nevedela poradiť? Ďakujem 🙂

miuska49
21. feb 2013

@hanka0760 no veru neviem, tiez som pozerala vcera na nete a som bola dost prekvapena, kolko to stoji. Ale o tych lacnejsich som citala, ze cena je na ukor kvality. Tak este popozeram a potom sa rozhodnem ktoru si teda kupim.

daj potom aj ty vediet aku si kupis
dakujem 🙂 pekny den

miuska49
6. jún 2013

ahojte, tak ako sa Vam dari, uz je to par mesiacov. Dufam, ze sanka uz nikoho neboli, u mna je to raz lepsie, raz horsie, momentalne bohuzial horsie. Je tu niekto, komu problemy uplne odozneli? Ja sa snazim sanku co najviac setrit, ale rada by som sa toho uplne zbavila, co neviem ci je mozne v tomto pripade. Nema niekto skusenosti s fyzioterapeutom, ktory sa tomuto venuje?

nela447
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laura051
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miuska49
5. júl 2013

@nela447 ahoj nela, dakujem za radu, skor by som asi radsej tu biolampu vyskusala, mna sanka teda neboli (iba obcas pri jedle), len ju mavam dost stuhnutu a potom mam problem otvorit usta, cize nieco na uvolnenie skor by som potrebovala.

anjelikdianka
7. aug 2013

@katushkaf
@tatolu Ahojte.Cítam že aj Vás bolela čelusť v tehotenstve.Dnes ráno ma tiež začala bolieť a ked otvrím usta tak aj praska.Som v 13tt.A ako keby ma aj ucho bolela.Možno že od prievanu?Vy ste stým boli u lekára?Prestalo to boliet?

tatolu
7. aug 2013

@anjelikdianka Jáj moja, kedy to bolo 😕 😀 😀 😀 😀 A nie, nebola som u lekára... Ja celkovo k lekárovi moc nemusím a ani nemám kedy 😝 😉 Mne pomohli zemiaky (resp. plátky) a do uší vata 😉

anjelikdianka
7. aug 2013

@tatolu Dakujem ti! 🙂

patrik12345
7. aug 2013

ahojte,som chalan a mám rovnaký problém :-/ ...no, nie som tehotný 🙂 začalo to tento víkend a dneska je to 4 deň bolestí... sánka mi sem tam pukla, tak raz za pol roka no bral som to ako menšie stuhnutie v oblasti sánky,považoval som to za bežné, ale posledný mesiac mi puklo častejšie a tento víkend som sa ráno zobudil a sánka celkom stuhnutá a pri zívnutí pukla a bolesť preniká dosť aj do ucha, a od víkendu mi sánka tuhne a puká a bolesti mám pri zatnutí zubov, veľkom otvórení, moc nenamáham sánku teraz, žuvačky som nikdy nejak nemusel, a nikdy som nemal bolesti sánky predtým... neviem čo robiť, nabudúci týždeň to vidím na behačku po doktoroch, či už zubného alebo nosno-ušno-krčné...

@tatolu: ako to myslíš s tým zemiakom? to si si len prikladala k uchu pod spánkom prosím ťa? alebo ako presnejšie prosím