Bolesť čeľustného kĺbu. Čo s tým?

madulka
4. aug 2009

Ahojte všetci,
mám bolestivý problém. Už dlhšie ma bolí zubný kĺb, aspoň tak mi povedala obvodná lekárka. Najprv som si myslela, že ma bolí ucho. Tá bolesť je taká tlačivá, najviac to bolí pri jedení, pri žuvaní,aj samo o sebe, sem-tam mi tam aj tak zvláštne lupne. Bolí to akokeby tesne pred uchom. Vraj je to ten kĺb, a patrí to na zubnú chirurgiu. No naozaj si neviem predstaviť, čo by mi tam s tým robili. Ak mal niekto z Vás podobný problém, prosím, poraďte čo s tým? Je to dosť nepríjemné.
Ďakujem.

palomka
26. mar 2015

je v KE nejaky lekar , ktorý sa specializuje na pukanie v sanke?

bolestpomoci
14. aug 2015

Prosim pomoc.
Mna ucho boli z vonkajsej strany (tam kde sa davaju nausnice) ked chitim ucho a hibem z nim hore a dole tak keboly ale ked sa ha dotknem a hned dam prec prst tak ma zaboli alebo ked si vopcham prst dnu do ucha tak ma zaboly cele (aj vsetko z vonku aj vsetko z vnutra (len ucho nie hlava)) prosim pomoste.

zuzik307
14. aug 2015

@bolestpomoci smer ORL, cez net od bolesti neulavi nikto 🙂

veronicka1901
14. jan 2016

@melonik7 ahoj, prosim ta, mam ten isy problem ako ty, ako ti to dopadlo? bolest pominula nakoniec sama?

melonik7
14. jan 2016

@veronicka1901 ahoj..ano prešla sama, ibalgin som stále užívala..trvalo to asi mesiac :( ja som vtedy písala aj na jedno fórum priamo doktorovi a ten mi povedal, že pravdepodobne vznikol na danom mieste zápal a chce to len čas a trpezlivosť, aby to prešlo (aj keď nevylúčil, že môže byť poškodený nerv a to je už nastálo)..prajem ti, aby to čoskoro prešlo 🙂

veronicka1901
14. jan 2016

@melonik7 dakujem pekne, mne sa da vydrzat bez tabletky, tak uvidim, co dalej.

dajkah
6. feb 2016

Tiež som mala problém, vyskakovala mi sánka prasklo mi v kĺbe, nemohla som poriadne otvoriť ústa, najesť sa, dokonca to niekedy bolo tak zle, že som si nedokázala pri jedení vopchat do úst ani lyžicu, proste minimalne som ich otvárala, začalo to keď som mala na zuboch strojček trvalo to asi 2 roky a stále sa to zhorsovalo až doteraz.. Zubár ma poslal na stomatochirurgiu, bola som pri MUDr. Sivakovi v Prešove, on ma poslal do Košíc, tam som natrafila na úžasnú lekárku MUDr. Lívia Sladká všetkým vrelo odporúčam.. Pracuje na maxiofacialnej chirurgii... Je tam nedostatok personálu, množstvo pacientov, ale nenechajte s odradiť... Pani doktorka mi predpísala injekcie kyseliny hyaluronovej boli to tri dávky ktoré pichaju s tyzdnovym odstupom, pichali mi ich do obidvoch strán (pridám fotku, kde vidno chrasticku po vpichu, aby ste videli kde presne sa pichá), taktiež mi odporučila nahrievat si kĺby soluxom, po každej dávke som cítila zlepšenie, dostala som sa z najhoršieho, dokážem otvoriť ústa a co to zjesť! Bolesti kĺbu však úplne neodišli stále sa to strieda, niekedy je to horšie na pravej strane, niekedy na ľavej, tak som zašla minulý týždeň k pani doktorke, po ďalšie 3 dávky, je to naozaj ťažké žiť s takými bolesťami každý deň, bohužiaľ od nej som odchádzala s plačom, nárok mam až po pol roku, veľmi som sa tešila,že sa úplne zbavím bolesti no bohužiaľ.. Teraz čakám do apríla, pani doktorka ma poslala na vyšetrenie na reumatologiu keďže má zvyknú bolieť aj kolena, môže to byť všeobecne niečo s kĺbmi, ona už vlastne urobila všetko čo bolo v jej silách, sánka viac nevyskakuje a ústa dokážem otvoriť na 4cm,aj na dotyk cítila, že je to už úplne iné, taktiež sa mi tlači druhá osmička a mam pocit. Ze aj to zhoršuje moju bolesť takže s chystám obidve osmičky ktoré zatiaľ vyšli vytiahnuť ... U mňa bolesti pretrvávajú, ale stále verím že to nie je stratené... Je to ťažké, je to boj, ale nevzdávajte to.. Niekedy si hovorím, že mam 18..co bude o 10 rokov? Budem len piť tekutu stravu? Ale netreba to vzdávať, odporúčam pani Sladkú a vyšetrenie kĺbov!

dajkah
6. feb 2016

Mnoho detailov som nepísala, ak by niečo kľudne napíšte na Dagmarahudak@gmail.com

veronicka1901
7. feb 2016

Ludkovia, viete niekto o podobnom lekarovi v Ziline alebo Martine? Lebo ja tiez stale poriadne pusu neotvorim, je to na slucku :(.

dajkah
7. feb 2016

@veronicka1901 mne povedali ze centra kde sa zaoberajú liečbou TMK sú len v Košiciach a Bratislave

janka.l
7. feb 2016

@veronicka1901 moja osobná skúsenosť s veľmi milým lekárom v Martine. 3 dni pred narodením syna som večer jedla čokoládu a tak nešťastne som zahryzla, že mi vyskočila sánka. Už sa mi to predtým stalo, tak som myslela, že do týždňa mám po probléme. Keďže sa potom malý narodil, nebolo čas sa venovať mojej sánke. Až po 3 mesiacoch ( 6/2013) som vlastne zistila, že neotvorím poriadne ústa, len na cca 3 cm. Moja zubárka mi vybavila vyšetrenie v Martine u MUDr. Jurkemika. Ja som mimochodom z BB a všetky vyšetrenia som absolvovala s mojím malým. Najprv som bola na magnetickej rezonancii, kde mi zistili výrastky na kĺbiku. Najskôr sa to pokúsili vyriešiť preplachom (artrocentézou), aby sa troška uvoľnilo otváranie úst. Čo je pár minútový zákrok, ale aj tak som tam musela byť hospitalizovaná cez noc. To bolo v 8/2013. Ale keďže ani to poriadne nepomohlo, musela som absolvovať artroskopiu ľavého kĺbika. To je v celkovej narkóze. Keďže som malého kojila, hospitalizovaná som bola aj s ním, čo som si nesmierne cenila a celý personál nám vyšiel v ústrety. V BB by to asi nedovolili. To bolo v 10/2013. Po tomto zákroku sa mi stav začal zlepšovať. Musela som ešte nosiť dlahu na noc a aj cez deň - niečo ako snímateľný strojček. A presne pred rokom som bola poslednýkrát na kontrole. Ale musím poklepať, odvtedy nemám ani bolesti a ústa otvorím ako predtým. 🙂

veronicka1901
8. feb 2016

@janka.l dakujem ti velmi pekne 🙂

palomka
8. feb 2016

@janka.l akobsa robi ta artroskopia? Z vnutornej strany?

palomka
8. feb 2016

@dajkah kde prosim ta sidli ta Mudr. Sladka? Musim mat aj vymenny listok?

dajkah
8. feb 2016

@palomka nájdeš ju v Košiciach v starej nemocnici L. Pasteura oddelenie maxilofacialnej chirurgie.. Ja som k nej zrejme mala lístok nie som si istá a asi to bolo od chirurga, pre istotu by som na tvojom mieste poprosila zubára 🙂

janka.l
8. feb 2016

@palomka Artroskopiu robia zvonka. Mala som 2 malé ranky, ktoré už teraz ani nevidno. Jedna pri uchu ako ten vpich na foto hore a druhá troška ďalej, smerom k lícu.

veronicka1901
22. feb 2016

@janka.l
Ahoj, prosím tá, máš nejaký kontakt na Dr. Jurkemika? Mne ho stále nájde pod Rimavskou sobotou, neviem, či je to iný alebo čo :(. Môj zubár ho nepozná :(, ďakujem moc.

janka.l
22. feb 2016

@veronicka1901 ja som sa objednávala na t. č. 043/4203123 po 13:00 .

veronicka1901
23. feb 2016

@janka.l
dakujem, skusim 🙂

jarus13
1. apr 2016

ahoj madulka ak mozem poradit spytaj sa pana dr zubara na stomatochirurgia ja som bola odoslana mam ten problem ako ty vydiera sa mi klbik ak ti to pomoze ak budes chciet napis

jarus13
1. apr 2016

@madulka ak budes este potrebovat vediet o klbiku ozvy sa pekny den

jarus13
1. apr 2016

@madulka prepac nevsimla som si datum

dajkah
2. apr 2016

Mala update o mojom TMK - momentálne ostala bolesť len na ľavej strane, nárok na dlhšie dávky kyseliny hyaluronovej už mám od začiatku apríla, ale momentálne som bola odoslaná mojim zubárom na chirurgiu vytiahnuť 8cku keďže to môže byť príčina bolesti kĺbu

jarus13
2. apr 2016

@dajkah neviem ci to moze byt ja som mala bolest v klbiku aj mi niekedy sanka zostala ako som otvorila pusu bola to bolest a praskanie v klbe ja som bola odoslana na neurochyrurgiu

jarus13
2. apr 2016

@dajkah prepac nie na neurochirurgiu ale stomatochirurgiu a tam mi zistili ze sa mi vydiera

dajkah
3. apr 2016

@jarus13 ja som bola na stomatologii a všetko v poriadku, poslali ma na maxilofacialnu chirurgiu vraj tam sa do toho viac rozumejú... Teraz už naozaj sama neviem co je príčinou a nič nevedia zistiť, tak som schopná vyskúšať už všetko

palomka
3. apr 2016

@dajkah ja som nedavno bola na tej maxilo.... chirurgii, kvoli pukaniu v sanke a preskakovanie klbiku ked otvaram usta. Povedali mi, ze sa mam naucit otvarat spravne usta a ze ked sa mi nezasekuje sanka a usta viem otvorit tak je to dobre. Dali mi urobit dlahu na zuby na noc. Prqvdepodobne mam zuby v noci zatate a tak sa klby namahaju.

baryana
4. apr 2016

ahojte. dcera ma tiez problem s tym klbom TKM. bola jej odporucena uprava zhryzu. nemate skusenosti s dr. dianiskovou v Auparku? alebo kde v BA odporucate ist? surne hladam nejake recenzie, odporucania, lebo fakt netusim, kam ist.

jarus13
4. apr 2016

@baryana ahojte ja chodim do nitry ties mi dali spravit nahryznu platnu ale pan dr je velmi mily da sa s nim porozpravat

martimova
15. nov 2016

Ahoj..pred 20r. Mi operovali sankovy klb..cize,napriklad aj to 🙂... po 2rokoch neuspesnej liecby mi ho nakoniec museli operovat. Ale mne tal luplo odrazu a nemohla som 2roky otvorit usta na viac ako 1cm....momentalne ma pobolieva zase,hlavne pri zuvani...tak nie som nadsena z toho...drzim vam palce 🙂