Bolesť chrbta - nemám svaly na chrbte

sslniecko1
9. jan 2019

Ahojte mamičky, idem si k Vám po radu. Už asi pól roka má trápi môj chrbát. Vždy som bola fyzicky aktívna, aj ťažké domáce prace mi nerobili problém. Pracujem v administratíve, cize sedáva práca.
No teraz je to hrôza, napr. Umyvam riad, musím si oprieť hlavu o horné skrinky, aby sa mi trochu uľavilo od bolesti chrbata, dnes postojačky som v práci listovala v papieroch, musela som si sadnúť, chrbát by nevydržal, vysvetľovala som dcére učivo postojačky, znova, musela som si sadnúť, ani kratko prehnutý chrbát nemôžem mat. Bola som na masáži, masérka mi milo dohovorila, že nemám žiadne svaly na chrbate(všetko sadlo sa mi usádza na zadku, typická hruška som-169cm, 61kg), že nebudem vladat ani dieťa udržať na rukach. Jedno už mám, nedajte sa zmiesť 🙂 určite by som ešte jedno chcela. Teraz sa Vás pýtam, máte skusenosti? Na akého lekára sa treba obrátiť?

0silvia0
9. jan 2019

@sslniecko1 fyzioterapeut, trener vo fitku, zumba, joga, sm system. Vyber si co ta oslovi a co ti je sympaticke a zacni cvicit. Potrebujes si vybudovat svalstvo.

sslniecko1
autor
9. jan 2019

@0silvia0 myslíš, že je to tým?

0silvia0
9. jan 2019

@sslniecko1 maserka ti to potvrdila. Co ti ma drzat chrbticu ked nemas svaly?

caroline_
9. jan 2019

@0silvia0 presne tak, súhlasím
Joga mne osobne v tomto pomohla. Cvičiť, cvičiť cvičiť.

sslniecko1
autor
9. jan 2019

@caroline_ prosím a ako často ste ju cvičili?

caroline_
9. jan 2019

@sslniecko1 ja cvičím každý deň

caroline_
9. jan 2019

@sslniecko1 minimálne tých 20 minút ale keď tak skus sa poradiť, nájsť si nejakého fyzioterapeuta v tvojom meste, čítala som ze sm systém je super na bolesti chrbta, ja chodim aj na akupunktúru ale to je individuálne 🙂

caroline_
9. jan 2019

@sslniecko1 a ešte ma napadlo, pri bolestiach chrbtice je dôležité aj správne držanie tela ci už pri sedení alebo stati, napríklad ja v noci keď spím na boku mam medzi kolenami malý vankúš, odlahcuje to chrbticu, taktiež miesto kabelky ruksak a tak..

0silvia0
9. jan 2019

@sslniecko1 ja mám veľkú skoliózu a napriek tomu ma chrbát nebolieva. Cvičím sm systém, 2x týždenne chodím do fitka, denne chodím do práce pešo. Treba sa zamerať na celé telo, nielen na chrbát. Pri správnom držaní tela sú dôležité aj brušné svaly. Pozri si nejakú činnosť, ktorá by ti vyhovovala a ktorú máš v okolí dostupnú, aj pilates je vraj super.

moneequa
10. jan 2019

@sslniecko1 na youtube je dobre video 20 min yoga na chrbticu. Vyskusaj. Ja sa snazim 2-3 x denne. Uvidime ci pomoze.

adelakom12
10. jan 2019

@sslniecko1 treba ti cvičiť, ja mám rovnaký problém, kvôli tomu musím pravidelne cvičiť. Ak nechceš pravidelne posilňovňu, tak sa večer pred spaním doma aspoň ponaťahuj. Nájdi si nejaké videá na youtube o celotelovom strečingu. Aj to ti vie posilniť svalstvo a čo vieš, možno sa ti to tak zapáči, až začneš pravidelne chodiť do posilňovne, napríklad dvíhať váhy. 🙂 (dvíhanie váh je veľmi prospešné na chrbticu, avšak nesmieš s tým začať sama, mohla by si si ublížiť).

0silvia0
10. jan 2019

@adelakom12 ale tak nemusí zrovna hneď "dvíhať váhy", dnešné fitká majú kopu strojov na cvičenie, kde môže začať a potom sa môže dopracovať aj k činkám.

sslniecko1
autor
11. jan 2019

Ďakujem Vám za rady, určite vyskúšam si nájsť cvičenia na YouTube. Ako bonus má od včera nenormálne asi seklo medzi lopatkami. Zvláštna bolesť, ktorú som nikdy takúto nemala, pri určitých pohyboch bolesť tak vyrazí, až sa neviem nadýchnuť... Myslela som, že to za jeden deň prejde ale nič... v noci som musela ležať len na chrbáte. Prosím nemáte rady, nedávala som si zatiaľ na to nič...

0silvia0
11. jan 2019

@sslniecko1 žeby vysunutá platnička? Jedine lieky na bolesť a časom opatrne začať rozcvičovať, možno s tým bude treba ísť k lekárovi. Naozaj potom začni s tým cvičením, vidíš, že bez fyzického pohybu pri sedavej práci to nie je ideálne.

blunka
27. jan 2020

@moneequa ahoj prosím ťa nemohla by si sem vložiť link na to youtube video ktoré cvičíš ?
Ďakujem veĺmi by si mi pomohla.

blunka
28. jan 2020

@moneequa ĎAKUJEM

ledgerka
29. jan 2020

zabudni na doktorov, skus kazdy den pilates. Najdi si vo fitku na zaciatok alebo podla youtube. Velmi rychlo uvidis zmenu. Ja som po nastupe do sedavej prace skoncila po 6 mesiacoch na 3 tyzdne PN kvoli bolestiam chrbta, nemohla som ani sediet ani lezat. Zacala som s pilatesom, takmer kazdy den hodina vo fitku a za 2 tyzdne boli bolesti prec. Cvicila som takto 2 mesiace kym zacala robit vo fitku nieco narocnejsie.