Bolesť chrbta

labelo
18. jan 2014

prosím poradte niečo už som zufala od bolesti,bola som s tým u lekárky brala som troje lieky,cvičím,masaže a nič neskutočne ma bolí chrbtica,tak že sa nemožem ani prevalit na posteli v noci,ani neustojim u umývania riadu robim si prestavky čo tam nemožem ustať ☹

latvia
18. jan 2014

@labelo bola si na neurologii aj na ortopedii? robili ti snimok chrbtice? pripadne magneticku rezonanciu? vylucili ine tazkosti nez chrbtica? prilis malo info si dala.

labelo
autor
18. jan 2014

nebola som nikde a nikam ma lekarka zatial neposlala,brala som davnejšie dorziflex a Ketonal tuším a teraz som tam bola znova na preventivke tak som sa posťažovala,že má ten chrbat stale boli,len mi hovori aby som cvičila a dala mi zase nejake lieky čo som suhlasili lebo som myslela,že snad to bude lepšie uvidím či pomožu,ale tie tiež nič nepomahaju musim tam zajst nech ma niekam pošle

pragmaticka
18. jan 2014

lieky ti na bolest chrbta urcite nepomozu!! jaj, tak som sa rozculila koli tej tvojej doktorke! to je uz len riesenie! mala by vratit diplom! Moja rada: Vyhladaj nejake dobreho fyzioterapeuta alebo osteopata, chod na zopar cviceni s nim, on ti urcite pomoze! a zacni pravidelne plavat!

luba28
18. jan 2014

@pragmaticka ano,suhlasim,...to je tak ked sa obvodak miesa do fachu odbornika,.....to je tak aj ked minule tu pisala jedna,ze depresiu jej lieci obvodak a aj obstreky uz najnovsie davaju,...hrozne to je uz,.... 😠

gr
18. jan 2014

@labelo Ahoj, moze to mat vela pricin. Z vlastnej skusenosti Ti radim neodkladat navstevu neurologa. Ten Ta posle na CT a tam zisti viac. Nie je to sranda a treba to riesit pokial sa da a necakat na "katastrofu". Cvicenie je super, len treba vediet ktore cvicenie je pre Teba vhodne. Dobry fyzioterapeut Ti urcite poradi, aby si si neublizila este viac (plavanie je fajn, ale napr. na vyskocenu platnicku sa neodporuca plavat prsia). Drzim Ti palce, aby sa Ti skoro ulavilo.

andynika
18. jan 2014

@labelo ahoj mam rovnaky problem ako ty uz asi mesiac 2 ale posledny tyzden ma tak bolia krize ako nikfy cez den je to trochu lepsie ale v noci horor a bajhorsie rano po prebudeny a mam iba 25 rokov tiez ma to atve ked dlhsie stojim alevo chodim ma to dost boli

labelo
autor
18. jan 2014

@andynika
ja už to mám dlho,ale sa to zhoršuje,ja s prepacenim mám ráno problem sa utriet zo zadu na WCku 😀 ospravedlnujem sa,ale je to tak 😒

latvia
19. jan 2014

@labelo bolesti chrbta tabletkami neporiesis, tabletky len zahlusia bolest na istu dobu. necakaj ci zaberu ale chod na neurologiu a ortopediu, tam dostanes komplexne vysetrenie podla ktoreho sa budes liecit. nespravne cvicenie moze urobit viac skody ako uzitku..

tykat
19. jan 2014

@labelo už si mala byť u neurológa alebo ortopéda. Nedaj sa odbiť, chod za dr. Aj viackrát, že ťa to bolí, nech ťa pošle na odborné vyšetrenie. Nemôže ťa len tak napchávať liekmi ktoré tlmia bolesť kým sa nezistí príčina. Cvičenie áno ale tiež ako prevencia a nie vtedy keď ani riad nemôžeš umyť ani na wc sa utrpieť kvôli bolesti.

karo149
19. jan 2014

@labelo určite neurolog nech ta posle na magneticku a potom aj fyzioterapeut. mna pekne odblokoval fyzioterapeut a ukazali mi cvičenia presne na to čo ma trapilo a dokonca ked som cvicila len kazdy druhy den bolo to lepsie ako cvicenie kazdy den.ale to kazdy na sebe musi odsledovat ako mu to vyhovuje

gugulko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maser
20. jan 2014

Kedže si už bola vyšetrená a preliečená chémiou-Chod k dobrému masérovi . Tvoj problém by sa mal zlepšiť vhodnými masážami.A samozrejme cvičením. Veľa šťastia pri výbere.

hermanoval
25. júl 2014

@labelo prosím ťa ako si dopadla s tou chrbticou,ja mám neskutočné ´tažkosti,tiež hlavne ráno,keď sa zobudím,bola si niekde na vyš.?A zistili niečo?´dakujem

eeffka
25. júl 2014

@hermanoval mala som problen a liecba: fyzioterapia, kludovy rezim, rehabilitacia a nasledne sport, obycajny beh aby sa korzet spevnil. Lieky neberiem, nic neriesia, len potlacaju

Drzim palce k rieseniu, mne blby zaseknuty stavec sa liecil 2mesiace

simca06022011
25. júl 2014

@hermanoval hlavne treba zistit preco ta to boli, cize lekar - neurolog/ortoped a nenechat sa odbit. Rtg..ak su nejake podozrenia, vyrastky, zapal (napr. mierne zvysene crp), bolesti chrbta v noci, stuhnutie alebo opuchy klbov.. reumatolog (urobi RTG, MR, Odbery). Ja som sa drnkala po lekaroch roky, nova prakticka ma ani nechcela poslat na neruologiu, ved dostanem iba Ibalgin a povedia mi ze "cvicit", Neurologicka pred rokmi povedala, ze chrbat boli kazdeho a vobec ju to netrapilo. Nakoniec mam reumaticke ochorenie chrbta, ktore sa prejvuje neskutocne bolestivo.. a teda nie na kazdu chorobu je vhodne hocico cvicit, ani hocico brat a uz vobec nie hocijake masaze. Treba vediet co to je... a podla toho vybrat liecenie. Seknutu chrbticu, trochu vybehnuty stavec vyriesila rehabilitacna lekarka bankovanim a masazami ako nic, klud doma bol naordinovany a cim menej sediet. Ale ked nevies co ti je... naozaj sa treba dat vysetrit.

hermanoval
25. júl 2014

Ďakujem Ti,mám už dlhšie problémy s chrbticou,ale väčšinou to bolo s krčnou.Teraz je to iné,a trvá to skoro mesiac.Prvýkrát sa mi to stalo tak,že som sa zobudila a bolesť okolo pravej lopatky a pod,akoby som si to zaležala,bolesť hlavne pri rotácii trupu doprava a záklone hlavy.Myslela som že o nejaké tri dni to prejde,ako vždy.Bola som u neurologičky,chodím na RHB,užívam lieky,bolesť neustupuje.Každý deń sa opakuje to isté.Večer som absolutne v pohode,nič necítim,a už sa bojím ísť aj lahnút,pretože ráno sa to opakuje.V priebehu dňa bolesť ustúpi,niekedy aj bez tabletky,Ráno to isté,som zúfalá,bojím sa či to nie je niečo vážne,zápal to nie je,odbery mám v poriadku.Máte ešte niekto takú skúsenostˇ´?ďakujem za všetky odpovede

eeffka
25. júl 2014

@hermanoval ano mam takuto skusenost, s tou bolestou medzi lopatkami, cvicim nie na chrbat ale beham, pri tom sa spevni aj chrbat, a ako 1. som bola u fyzioterapeuta, na rehabilitaciu az ako dodatok to je skor wellness, teda pokial nie si naozaj v rukach odbornika co v statnom zariadeni nie je. Pripnu ti diody a cau parky vykecavat sa na chodbu.
napravit stavce na miesto, dopriat im klud a zacat cvicit. na bolaby chrbat je Mckenzieho metoda na cvicenie, ziaden zazrak, skor klasicke cvicenia, ak chces poslem ti pdfko knihu , ozvi sa mi na IP a daj mejl

labelo
autor
25. júl 2014

@hermanoval vieš čo kaslala som na to,ale včera som myslela som s a stretla s mojou obvodnou lekarkou a opat som sa postažovala,tak v utorok tam naklušem a uvidim, vypytam sa na nejaké vyšetrenie,lebo dnes som myslela,že zomriem čo som ani v práci nedvedela usadiet, mezdi lopatkami strašna bolest, zožrala som tri lieky než sa mi ulavilo 😒

labelo
autor
9. aug 2014

išla som k tej obvodnej a mala dva týždne dovolenku, tak som sa vybrala do lekarne,lebo už som uplne šalela od boletsti okolo lopatky,uplne ma to palilo,stipalo cela krčná chrbtica a ta kocka z lekarne mi poradila, teraz presne neviem názov je to rozpustne vo vode a povedala mi,že do 15 minut sa mi ulavi,no to ano,ale som strašne prekvapená,žiaden zazrak som nečakala,ale teda na 99% to u mna zabralo fakt do tých 15 minut bolest ustupila a momentalne ma nič extremne neboli a to ja mám velke bolesti chrbtice stale...

gora8
10. aug 2014

@labelo ahoj, mozes prosim napisat nazov toho rozpustneho lieku? Dakujem

labelo
autor
10. aug 2014

@gora8 FLECTOR EP Rapid
tu je o nom aj diskusia,ja ho pijem raz denne ked ma to boli a pomože mi to hned a da sa vypit v pohode má peprmintovú chut,kolegynu tiež naplo nemohla to dopit 🙂 ,ale mne to nerobilo vobec nič 🙂 uplne v pohode

petra_j_
11. aug 2014

bolesti chrbta sú široký pojem. Ak ide o ľahkú bolesť, napr. z preťaženia, jednoznačne pomáha borievkový krém: http://www.justnahrin.sk/podla-pouzitia/kremy/b... Po jeho nanesení sa pokožka začervená. Je to iba na chvíľu, nejde o žiadnu alergickú reakciu, je to úplne normálny ja v pri tomto kréme.

ajurvedka
30. dec 2016

S bolesťami chrbta sa v praxi stretávam dennodenne. Tu som spísala aspoň najhlavnejšie príčiny bolesti chrbta a nejaké tipy ako im predchádzať, snaď vám to pomôže http://www.masazeprievidza.sk/bolesti-chrbta/

ajurvedka
30. dec 2016

Neodporúčam používať lieky od bolesti. Lieky od bolesti neliečia príčinu, iba zblbnú mozog, aby sa informácia o bolesti nedostala do mozgu. Problém aj napriek liekom ostáva. Každý pacient v kúpeľoch mi povedal, že masáže sú lepšie ako všetky lieky čo užívali.

Ak máte závažné bolesti chrbta, výbornou prevenciou je SM- SYSTEM. Z praxe viem, že toto cvičenie zachránilo veľa ľudí od operácie a znížilo bolesti chrbta, pomohlo na skoliózy.

Odporúčam si nájsť lektora vo vašom okolí a cvičiť každý deň, inak nebudete mať výsledky. Viac vo videu tu:

https://www.youtube.com/watch?v=qyOttn5DUSk
jeltica
3. máj 2018

Baby prisla som si k vam po radu a spytat sa ci ste zazili nieco podobne. Som 4 mesiace po porode a mam bolesti chrbtice, niekedy az take, ze sa nemozem pohnut ☹ Neviem ci je to preto, ze mam malu skoro stale na rukach alebo nejako zle spavam ale niekedy mam az pocit ako keby ma na chvilku seklo a potom sa vsetko vratilo na svoje miesto a zas sa mozem pohnut normalne ale s bolestou 😖 Mali ste to tak tiez niektora? Prejde to?

nelinka888
9. máj 2018

@jeltica Neviem či je to normálne, môže to byť spôsobené tým, že teda máš malú často na rukách.. Mňa tiež z toho niekedy pobolieva chrbát ale nie až tak, že by som mala pocit, že ma seklo.. Dúfam, že sa neurazíš keď sa spýtam ale koľko váži tvoja malá?

gabci_gabca
14. máj 2018

@jeltica Ak máš niekedy pocit, že ťa sekne tak by si to podľa mňa nemala len tak sama skúšať rozhýbať to môže byť aj nebezpečné :/ Doktorke si to za celú tú dobu nespomenula?

jeltica
6. jún 2018

@nelinka888 Ja som si to aj myslela, ze by to mohlo byt z toho ale potom ma to zacialo bolievat aj ked som ju nenosila dlho na rukach tak ma to celkom vyplasilo. Neviem ci to je kvoli tomu, ze uz proste ta chrbtica pretazena takze jej uz staci ked mam malu na rukach len 10 minut aby ma to zacalo boliet alebo je to nieco vaznejsie 😖 Nie neurazim, priznavam, ze mala je z tych tazsich deticiek, rada papa takze je trosku plnsia a aj dost rychlo nabera na vahe, doktorka vravi, ze je to iba dobre takze sa z toho tesim ale bojim sa skrz ten chrbat 😒
@gabci_gabca Ja to neskusam, mne to potom proste same prejde a uz je to v pohode len ma to boli. Spominala som jej to na poslednej prehliadke ale vravela mi, ze to bude sposobene tym, ze ma malu casto na rukach, ze sa mam snazit si ten chrbat setrit a to bolo vsetko. Len proste to sa moc neda s takym malym babatkom 😕

gabci_gabca
8. jún 2018

@jeltica Tak to je jasné, že sa to nedá, veď to máš každú chvíľku na rukách, keď kojíš a plače plus uspávanie a neviem čo všetko, to je asi nemožné :( Ach to si neviem ani predstaviť, že by som to takto mala je to hrozné. A keby si si len vypýtala výmenný lístok a skočila na ortopédiu nech sa ti na to pozrú? Poprípade by ťa mohli poslať na masáž, keď to máš "na recept" od doktora tak to máš zadarmo 🙂

jeltica
10. jún 2018

@gabci_gabca Ani mi to nehovor, furt sa snazim vymysliet, ze co s tym budem robit, partner mi dost pomaha ale nemoze robit vsetko aj ked je doma a tak isto niekto musi zarabat :( Myslis, ze si mozem sama len tak vypytat vymenny listok? To som nevedela, ze takto sa da prist k masazi zadarmo 😲