Bolesť chrbtice po úraze. Ako sa jej zbaviť?

pink_lady
28. dec 2008

Ahojte...chcem sa spýtať či je tu niekto kto prípadne prekonal v minulosti úraz chrbtice a niekedy nemôže pre bolesť spávať...

Ja som si pred cca 2,5 rokom zlomila stavec na hrudnej chrbtici, medzi lopatkami, casom mi na tom stavci vyrastli vyrastky, stavec mi navyse zle zrastol....pred tým som s chrbatom nemala ziadne vaznejsie tazkosti ...uz som si na permanentnu bolest chrbtice ako tak zvykla, pravidelne kazdy den cvicim /bez toho by som sa rano nerozhybala/, chodim pravidelne plavat - ale posledny tyzden od bolesti nemozem spavat, neviem uz najst polohu ktora by nebola bolestiva /a to som vyvalila kopu prachov do vraj kvalitneho matracu 😀 / ...posledna noc bola priserna... 😢 a tak sa chcem spýtať či nemáte niekto podobnú skúsenosť a čo vám najviac od bolesti ulavi...možno som aj prechladla, doteraz ma bolelo len od asi polky chrbat do hlavy a teraz je to už asi každý milimeter chrbtice ... 😠 chodievam na kontroly ale uz sa nechcem cpat stale liekmi od bolesti - vsetky silne lieky na predpis su navykove a mohli by uskodit pripadnemu tehu ...tak hladam ine moznosti ...mate niekto skusenosti? 😔

pink_lady
autor
28. dec 2008

kamaratka mi hovori ze ta bolest moze suvisiet aj s endometriozou ktoru mam - 😕 ale to sa mi zda blbost 😅

bibula
28. dec 2008

ksusenost osobnu nemam,ale lieky proti bolesti problem neriesia,hladala by som inu cestu.

pink_lady
autor
28. dec 2008

Bibula ved ako pisem, hladam inu cestu ...

annia
28. dec 2008

Moja sesternica mala dost velke problemy s chrbticou, ale nemala ziaden uraz, ani jej nepovedali z coho tie bolesti chrbta ma...nemohli na to prist, napchavali ju liekmi, az zacala chodit na akupunkturu, a ze vraj odvtedy ma pokoj...

mikalove
28. dec 2008

alebo vyskúšať nejaké masáže

pink_lady
autor
28. dec 2008

mikalove dakujem tie masaze na nich som uz bola milion krat aj tak ze mi ich preplatila poistovna aj ze som si ich platila sama, aj do termalnej vody sa chodim machat 😒

annia a kde robia tu akupunkturu? to som etse neabsolvovala, ale uz som tiez pocula ze to mnohym pomaha 😅

mikalove
28. dec 2008

http://www.orin.sk/choroby/pohybovy-aparat/123,... prečítať aj ked máš už asi všetko naštudované,však? 😉

bibula
28. dec 2008

masaze niekedy viac uskodia ako pomozu....
ja by som volila nejaku arternativnu liecbu.
ci zrovna aupunkturu to neviem....skor nejake bylinne obklady asi.

mikalove
28. dec 2008

nie je masáž ako masáž,ked to robí odborník tak nemôže uškodiť a podla mna bylinkami predchadzať chorobe nie liečiť

annia
28. dec 2008

Ona chodila na tu akupunkturu k nam do Kys. N.Mesta,robi to jeden fajn Dr.,ale aj to daco stoji🙂 Mna tiez bolela chrbtica a vyskusala som aj tie masazne kupele v Rajeckych, to je bomba, na chrbat ako stvorene.

pink_lady
autor
28. dec 2008

babule dakujem 🙂

annia a v rajeckych to funguje aj v zime? lebo som kdesi citala ze to len v lete, chodievam tak do turcianskych 🙂

tu akupunturu asi skusim aj ked sa toho bojim, take ihly mat napichane v chrbte 😀

inak jasne ked masaz tak len odbornik skoleny 😅

annia
28. dec 2008

My sme boli cez vikend, vtedy to stoji 350sk na osobu na dve hodinky, a mohli sme ist do dvoch bazenov, jeden s horucou vodou, kde su tiez tie perlicky, a druhy je klasicky, a tam su zas vseliake mozne trysky, perlicky ktore ta masiruju. Mne to vtedy na tu chrbticu robilo strasne dobre,chystame sa aj teraz🙂

annia
28. dec 2008

Myslim ze maju aj wwwstranku, tam by to malo byt napisane, ale asi to bude aj v zime

pink_lady
autor
28. dec 2008

jej super tak uz viem kde si urobime tento tyzden vylet 😅

renka9
28. dec 2008

mna tiez bolieva krčná ,kríže, hlava ma z toho boli asi každy druhy den. ☹
ja mam ale taky problem-minuly rok mi zistili, že mam o jeden driekovy stavec navyše. ☹
dr. mi vtedy povedal, ze bohuzial, tak ako niekto trpi na vysoky tlak, tak ze ja budem trpiet na chrbticu. 😢
vtedy mi dal len obstreky, odvtedy som u dr. s tymto nebola .Má niektora z vas takyto problem,a co s tym robite???

pink_lady
autor
29. dec 2008

renka aj mne doktor povedal ze to je celozivotny udel 😢

este na krcnu mi pomahaju cviky a plavanie /velmi dobre viem co je to bolest hlavy z chrbtice 😖 / ale hrudna a momentalne aj krize to je brutus 😕 🙄

renka9
29. dec 2008

pink-lady,dnes som mala zasa strasnu noc,nemohla som si najst dobru polohu,vankus som si nemohla stale nejako napravit.Vysledok? boli ma krk,hlava, oci.
dnes si idem kupit ten anatomicky,alebo ortopedicky ,ci ako sa vola vankuš.

pink_lady
autor
29. dec 2008

renka ten anatomicky mam ale na nom ked lezim tak je to uplne strasne 😢 ono zalezi aj od toho aky mas matracak mas taky makksi alebo stredne tvrdy tak ten anatomicky vankus ti narobi moc zla ako dobra 😔

inak mne v krku strasne rupe, staci ze mam 5 min krk v jednej polohe a uz sa to neda vydrzat 😖 najviac ma bolieva ten uplne asi vrchny stavec a z neho mi to vystreluje do hlavy a oka 😔 a hrudna - no take nieco ako zehlenie ci umyvanie riadov to je iny "tanec" ☹

renka9
29. dec 2008

pink_lady ten vankus som si nakonec nekupila. Je drahy, a vyhodit tolko penez, ked ho nebudem nahodou pouzivat. S tym matracom mas pravdu- treba vymenit celu postel, po 10,5 roka je matrac strasny.Len je to dost velka polozka, momentalne nam treba na ine. Od rana sa mi uz ulavilo, ani tabletku od bolesti som nemusela brat. 😉

pink_lady
autor
30. dec 2008

renka s tymi polozkami za postel, matrac ci vankus mas pravdu 😔 tuto noc som ja zas buntosila 😖 ale asi si uz musim na to zvyknut

mladycimko
20. júl 2009

Ahojte ludia.Chcel by som sa vyjadrit a poradit tymto sposobom.Pred troma tyzdnami som mal nehodu na skutri.no nebol som to vsak ja kto ten skuter ovladal.Bol som ako spolujazdec.Uz asi viete kam tym mierim.Ano mali sme nehodu...kamarat s toho vyviazol so skarancami a rozbitym obocim...no ja som nemal take stastie a dopadol som horsie kedze som ho preletel.....okrem skrabancov na tele rozbiteho kolena a vyvrtnuteho clenku mam zlomeny stavec.Tak sa mi zda ze 10...Doktori mi povedali ze operacia nebude zatial nutna ale chce to pokoj na lôzku.tak som bol v nemocnici asi tak tyzden a potom som podpisal reverz na vlastne riziko a siel domov...doma som tiez lezal teda este aj lezim uz je to 3 tyzdne....
Chcel som sa vas opytat ci nemate skusenosti alebo s pocutia o zlomenych stavcov...Viete ze ci to bude ako pred tym...
aj ked je to coraz lepsie dal som sa do chodenia a nevydrzim dlho sediet ani staat..
viete ja velmi rad sportujem a neviem ze ci sa to niekedy da do poriadku a ze ci budem plne schopny sportovat.za aky cas by som to mal mat v poriadku...

drmodrooky
30. apr 2014

Ja som mala zlomený stavec,presnejšie TH 12, v nemocnici som vydržala len 4 dni lebo ja som tiež taký človek,čo nevydrží dlho na jednom mieste. Hned ako som dostala korzet, išla som domov. Aj tam som ležala ale aj trochu pochodila, hlavne na vecko a tak, samozrejme s korzetom. Stavec bol zlomený a ešte aj znížený o cca 1/3.
Dnes sú to dva roky po úraze a príšerne ma bolí chrbát,od miesta zlomeniny dolu a vystreľuje to aj do brucha.
už som pochodila kopu doktorov, aj na sone brucha som bola, či to neni žlčník alebo slepák a nič. Stavce sú ok, ani neurolog nič nenašiel. Povedali mi že sú to svaly. Ja denno denne manuálne pracujem a dvíham ťažšie predmety. Chodila som aj na injekcie lebo som sa na bolesť budila aj v noci,avšak nie na bolesť v chrbte ale v bruchu. Z chrbtice to neuveriteľne striela do bruch.
Takže po zlomenine stavca nič príjemné.

icahov
26. mar 2015

dobrý deň syn mal práve úraz je po operácii Th 12 hrudný stavec nosí korzet. Samozrejme, že nesmie sedieť ani dvíhať ťažké. Ako každá zlomenina to chce kľud a čas len to bude zdĺhavejšie a chce to veľkú dávku trpezlivosti. Stále mu dohováram, že ak chce športovať tak to musí vydržať. Je to namáhavé aj pre mňa ale nič sa nedá robiť. Bolesti už trocha ustúpili ale je to príliš skoro hodnotiť lebo sú to len dva týždne čo spadol na snowboarde (šťastie, že mal chrániče). Bolesti sa po dvoch týždňoch prejavujú ráno. Uvidíme ako to bude po troch mesiacoch keď mu dajú dole korzet a potom po liečení. Predpokladám, že to bude citlivé asi rok možno dlhšie. Lekári mi povedali, že stavce sa hoja dlhšie ako iné zlomeniny. Verím, že bude môcť športovať a hlavne fungovať aj ďalej 🙂 Všetkým odporúčam, že ak ste neposedný ako môj syn tak skúste to vydržať aby ste neskôr mohli fungovať. Prajem veľa zdravia a žiadne zlomeniny. 🙂

kotuc7
20. apr 2015

zdravim vsetkych,mam46 rokov a v novembri so mal uraz chrbtice.Zlomeny stavec L2,ROBILI MI TAM DAKU FIXACIU VIPER SYSTEMOM,ja viem ze tam ma daky titan a -4 sroby.Uz som doma na pn 5 mes v kupeloch som este nebol,tak si doma precvicujem cviky co mi dali.Citim sa celkom v pohode ,len neviem dokedy este budem musiet byt doma,a ci vobec este budem moct jazdit,za volantom lebo som vodicom z povolania,ubija ma tato situacia,aj psychicky to nenei ono,ak mate alebo poznate niekto podobny pripad popripade cloveka,sofera co jazdi kamionom ako ja dajte Ti prosim vediet,,na mail,,durohudo@zoznam.sk,, rad by som sa s takym clovekom strettol,popripade porozpraval,,Dakujem,,

nikolka22nr
6. jan 2016

Ahojte, pred dvomi mesiacmi som mala uraz pri ktorom som si zlomila panvu na viacerych miestach, acetabulum, triestivu zlomeninu krizovej kosti a dva stavce L1 a TH12. 6 tyzdnov som stravila v nemocnici z toho 5 som iba lezala v neskutocnych bolestiach po 5 tyzdnoch ma postavili na nohy chodim o barlach a s korzetom. Stale to boli mam obmedzenu pohyblivost, nesmiem sediet a musim co najviac lezat. Chcm sa opytat kto ma s tymito zlomeninami skusenost, kedy asi zacnem normalne fungovat, kedy by som mohla nastupit na rehabilitaci. Som zmierena s tym ze ma to bude boliet cely zivot uz,ale ako si vy pomahate nejake vitaminy, doplnky vyzivy a cvicenia? Ak ste boli niekto v kupeloch pomohlo vam to aspon troska? Ako prebiehaju rehabilitacie pri zlomenych stavcoch s pancy? Ja mam z roho uolny strach ze mi to este viac uskodi. Nieco niekde praskne posunie sa a podobne.

peterrrrr
13. mar 2016

Ahojte, ja som mal úraz - pád zo 7. metrov - zlomené dva stavce L1 a L4. 9 dní som preležal v nemocnici, teraz som už vyše týždňa doma - no môžem len ležať. O ďalší týždeň idem naspäť do nemocnice na kontrolný snímok a prípravu korzetu - nejaké 2-3 dni a vrátim sa domov. Nasledovať by mala opäť prevažne liečba na lôžku, no s korzetom a barlami budem aspoň mobilný 🙂 Nakoľko je to bez bolestí dúfam že to bude OK. Viacerí známi mi odporučili prípravok Mumio. Jedná sa o doplnok stravy mal by urýchľovať liečbu zlomenín. A samozrejme zvýšený príjem minerálov.

icahov
14. mar 2016

Dobrý deň

môj syn sa dostal s toho a už je aj po liečení. Už hra aj basketball. Ja by som Vám navrhla aby ste jedli veľa rýb a jogurt ak s tým nemáte problém. Ak Vám ukázali cviky na chrbát, ktoré by ste mali cvičiť tak cvičte lebo aj tým sa tvorí vápnik a kúpte si kostihoj ten je na hojenie rán len pozor nepoužívajte ho veľmi často prejem skoré uzdravenie a cvičiť koľko sa dá a čo Vám odporúčal lekár ešte raz skoré uzdravenie 🙂