Bolesť ďasien po výmene zubov za porcelánové. Použiť Gengigel gél?

melania85
29. apr 2009

Baby chcem sa spýtať: Minulý mesiac mi zubár menil prvé štyri zuby za porcelánové. Do nedele bolo všetko v pohode, ale od vtedy ma začali dosť pobolievať ďasná. Neviete, či je to normálne??? Mne sa už k zubárovi nechce, tak hľadám všelijaký spôsob ako sa mu vyhnúť. Známa mi vravela o "gengigele". Nemámte s ním niektorá skúsenosť?

monika131
29. apr 2009

Ahoj melania85. Ja mám tiež porcelánové korunky, ale nie v predu a tiež som mala zo začiatku problém s ďasnami. Ale ja som u doktora bola a nakoniec mi z nich ešte musel zbrusovať a trocha ich upraviť, lebo mi dobre nesedeli.
A zasa manžel, má porcelánové korunky na horných 6 predných zuboch a tiež mal prvé dni trocha citlivé ďasná, ale prešlo mu to. Používal jeden liek z lekárne, volá sa to Corsodyl roztok. Používa sa na vyplachovanie.

melania85
autor
29. apr 2009

No ale môj problém je ten, že ja som tri týždne bola v pohode, žiadna bolesť... nič... Až teraz. Možno som zjedla niečo tvrdšie :( Mne sedia super, v tom problém nemám... Myslela som si, že už mám od zubára pokoj, ale asi som sa mýlila. Mama mi akurát kúpila ten GENGIGEL, poradili jej ho v lekárni, že VRAJ je vynikájúci. Bodaj by nebol za 13 € 🙂