Bolesť krížov

enigma415
6. jan 2014

Ahojte mamicky. Prave som sa zamestnala ako predavacka pracujem 10hodin na nohach bez toho aby som si co i len sadla... Som tam 3 dni po materskej neviem ci si moje telo zvyka ale po niekolkych hodinach pride ukrutna bolest v oblasti krizou taka ze sa neviem zohnut a ked uz sa aj zohnem ako by mi niekto noz vrazil do krizou chce sa mi vtedy plakat od bolesti ☹ dnes som bola na nakupe a po pol hodine chodze to prislo zase bolest krizou ale nebola az tak silna dovtedy som to nemala ale chrbtica ma boli krcna aj chrbat ... Poradte ako prezit zajtrajsi den v praci ☹

luba28
6. jan 2014

@enigma415 ak by si mala myolastan tbl,...tie su dobre na take uvolnenie,alebo Dorsiflex,.....ale aj voltaren gel je dobry,ulavi od bolesti,...

kiki68
6. jan 2014

hlavne rano opatrne vstavat,ked budes robit veci okolo dietatka, vtedy su krize nachylne na seknutie a skus sa nejako rozhybavat, kludne skus nejake cvicenie ako joga alebo tak, stat 10 hodin je na krize pekny zaberak...
skus ten volatern gel aj tabletky, dorsiflex by som nedavala,nakolko tam treba absolutny klud, aby sa este viac platnicka neposkodila. A urcite vybavuj neurologa,nech to mrknu...

enigma415
autor
6. jan 2014

@luba28 dorsiflex som ziadala od obvodneho lebo ma celkovo bolieva chrbtica ale odmietol mi to dat nakolko som mala neustale problemi zo zaludkom a vraj dorsiflex je tazky na zaludok ☹ pobolievaju ma aj teraz len mam paniku zo zajtrajsku ako to tam vydrzat ☹ ale dakujem za radu gel si urcite kupim ...

enigma415
autor
6. jan 2014

@kiki68 dakujem za prispevok myslis ze mozem mat nieco s platnickou ked ma to tak boli... Horsie to je ked sa idem zohnut k regalu aby som niekomu podala tricko ide to s velkou bolestou a narovnavanie je skor ulava

zuzka963
6. jan 2014

Ahoj ja by som ti odporučila prípravok Agel- FLX, ja naň nedám dopustiť, jedla som veľa liekov od chrbtice (od 12 rokov) masáže, bankovanie a pod. potom mi kámoška odporučila FLX a dala som sa do poriadku a aj manžel. Nezaťažuje to žalúdok ako lieky.

sisaha
6. jan 2014

@enigma415 mozes mat aj problem s platnickou... ako sa zohybas dole? treba ist do podrepu s vystrenym chrbatom.. a pokial je to mozne tak si cez den aspon na chvilu sadnut.. Vidim to na navstevu neurologicky, alebo ortopeda, aby ti aspon predpisal bedrovy pas. Potom rehabilitacie a pravidelne cvicenie.. A mozno bude treba pouvazovat aj nad zmenou prace..

kiki68
6. jan 2014

@enigma415 no mozes mat, ono platnicka nie je vidiet, ale ludovo povieme,ze nas bolia krize, v skutocnosti mame vacsinou povysunutu,pripadne uz nejak aj vytecenu planicku v krizoej oblasti, bolest moze vystrelovat az do koncatin,ci naopak smerom hore, aj do hrudnika sem tam. Preto je lepsie,ak to odhali neurolog a potom sa pracuje dalej na tom,aby clovek mohol fungovat bez toho,ze sa dostane na infuzky a pod. ked uz ho ludovo povedane sekne.
Moj muz mal problem s platnickou v krizovej oblasti a mysleli sme jeden cas,ze to skonci an operacii s boh vie akou prognozou. Nastastie jemu pomohlo cvicenie a masaze specialne urcene na rozmasirovanie problematickej oblasti. Tak sa vyhol operacii a tiez nekonecnym infuzkam. Dorsiflex a myolastan on chudak musel brat strasne casto. Ale prave preto viem,ze na tychto leikoch musis byt v klude.
Takze zacala by som tym voltarenom a skusit nejaku jogu,lebo to zamestanie musi byt narocne. Urcite to nenechaj tak,ze ved to prejde...moj to tak nechaval a potom jedneho silvestra sme volali sanitku...bo ja som sa s nim bala hybat,aby som mu este viac neublizila...

sisaha
6. jan 2014

@kiki68 ja mam op platnicky za sebou.. viem o com su tieto bolesti.. musim si zaklopat, u mna je to teraz dobre.

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha ja sa zohynam s vystretym chrbatom ... O boze konecne sa zamestnam po pol roku co som nemala pracu a su tu problemy ☹ zial neda sa sadnut zajtra tam bude aj majitelka a ta striehne ako sup :-'( zajtra to tam nejak dobojujem strefu mam volno ale na neutologiu sa asi nedostanem ☹

sisaha
6. jan 2014

@enigma415 co konkretne robis, ze si sadnut nemozes? tomu nerozumiem..

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha asi sme sa nepochopili 🙂 za celych 10hodin mam len jednu prestavku 30minut a vtedy si mozem sadnut . Inak stojim 9,5hod. Na nohach... Maximalne mozem si cupnut k regalom a ukladat veci ☹

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha jaaaaj ja trulo prepac 🙂 uz ani citat neviem predavacku dokladam a ukladam tovat konkretne s oblecenim

sisaha
6. jan 2014

@enigma415 aha rozumiem.. no ale ani to cupnutie nie je spravna poloha pre chrbticu.., to skor si dat nieco pod kolena a klaknut si..

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha tak to by bolo najidealnejsie ale pochybujem ze by mi to toterovali ... Uvidim ako bude zajtra ale u teraz ma pobolievaju tak viem co ma caka zajtra :-/

sisaha
6. jan 2014

@enigma415 mna tiez tyzden pobolievali, az som sa nepostavila a museli ma operovat.. 😒 Tak drzim ti palce..

simca06022011
6. jan 2014

skus termoobklad... thermecare mi velmi pomaha a vybav si lekara... mne pomohla nakoniec az reumatologicka 🙂 a aj tak mam naordinovane lieky od bolesti a vela cvicit...ale aspon clovek musi vediet co to je.

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha boze nestras ma ... :-/

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha ja nemam problem sa postavit tp este mozem horsie to je zo statim a potom sa zohnut ... Padlo mi tricko a kolegina mi ho musela dvihnut... Muz mi vecer po robote dal masaz a ulavilo sa mi . Na druhy den bolo dobre ale za 5hodin v robote to doslo zas .

sisaha
6. jan 2014

@enigma415 nechcem ta strasit.. v akom stave to mas ukaze CT, alebo MRI.., preto ti odporucam najskôr vysetrenie..

durik
6. jan 2014

Tehotenstvom sa posúva panva dopredu. Brušné svaly sú ochabnuté a krížové preťažené. Tie bolesti môžu byť aj zo svalovej nerovnováhy. Či ide o problémy s platničkami môže s istotou potvrdiť len magnetická rezonancia, aj keď sú určité indikácie (vystreľovanie bolestí do rúk a nôh).
Tabletky neriešia príčinu ale len následok. Kým si nedáte do poriadku svaly, bolesti budú pretrvávať, pri najhoršom sa poškodia platničky.
Doporučujem cvičiť SM systém (pod dohľadom skúseného cvičiteľa). Masáže môžu pomôcť ale len na chvíľu. Problém nevyriešia.
Je tu aj možnosť zmeniť prácu, aj keď viem, že v dnešnej dobe to vôbec nie je jednoduché. Zdravie by ale malo byť prednejšie. Invalidný dôchodok tiež nie je ktoviečo.

enigma415
autor
6. jan 2014

@durik dakujem za napisanie ale ja niesom tehu 🙂

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha vie lekar urcit diagnozu aj hmatom? Ja som bola raz u maserky a ta mi nalozila lebo malo pijem a ze mM stensene platnicky a ked budem dalej takto pokracovat skoncim na voziku ☹

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha neviem co si mam o tom mysliet... Nemala som probkem s krizami az dokial som nestala 3 dni po sebe na nohach... Nechcem mysliet na najhorsie ale aj v robote mi hovoria ze to je o zvyku len...

sisaha
6. jan 2014

@enigma415 platnicky zobrazi iba CT alebo MRI..

sisaha
6. jan 2014

@enigma415 objednaj sa na vysetrenie a budes mudrejsia.., tu do teba nevidime nikto, ani ake mas drzanie tela..

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha a co je lepsie podla teba? Ja som citala niekde ze ct moc ozaruje telo... Neviem co je natom pravdy nebola som na tom. Trva dlho kym ta objednaju na nieco take?

enigma415
autor
6. jan 2014

@sisaha to ti poviem aj ja som hrbata nemam rovne drzanie tela ...

durik
6. jan 2014

@enigma415 ja som tým tehotenstvom myslel to, že ak sa necvičí tak je panva stále posunutá dopredu aj po skončení tehotenstva a tá svalová nerovnováha pretrváva...

enigma415
autor
6. jan 2014

@durik pozrela som si Vas profil a ste maser tak vas idem otravovat ... Moze sa bolet krcnej chrbtice preniest do hrudnej? Ak zatnem silu a upriamim ju na hrudnik boli ma... Moze sposobit porucha chrbtice to ze mam problem sa z hlboka naduchnut? Momentalne ma najviac trapi oblast krizou a to z 3 dnoveho 10hodinoveho statia v robote... Ale dakujem za napisanie kazda rada mi je cenna

durik
6. jan 2014

@enigma415 Keď je blokáda v hrudnej chrbtici môžu byť problémy s dýchaním. Bolesť z krčnej chrbtice sa môže prenášať do ramien, rúk ale aj do hrudnej oblasti. Chrbticu pokrývajú veľké skupiny svalov, ktoré sú na seba napojené a preto sa bolesť môže prenášať. Tak isto vnútorné orgány majú projekciu na chrbticu: ak je postihnutý vnútorný orgán prejaví sa to blokádou na určitom jemu pridelenom úseku chrbtice a naopak. Ak sú bloky v chrbtici prejaví sa to na fungovaní vnútorného orgánu. Stali sa prípady keď bol operovaný pacient na slepé črevo a v skutočnosti mal len natiahnutý sval iliopsoas (je to mohutný sval nachádzajúci sa v oblasti brušnej dutiny a upína sa na vnútornú plochu bedrovej kosti).