Bolesť krížov

enigma415
6. jan 2014

Ahojte mamicky. Prave som sa zamestnala ako predavacka pracujem 10hodin na nohach bez toho aby som si co i len sadla... Som tam 3 dni po materskej neviem ci si moje telo zvyka ale po niekolkych hodinach pride ukrutna bolest v oblasti krizou taka ze sa neviem zohnut a ked uz sa aj zohnem ako by mi niekto noz vrazil do krizou chce sa mi vtedy plakat od bolesti ☹ dnes som bola na nakupe a po pol hodine chodze to prislo zase bolest krizou ale nebola az tak silna dovtedy som to nemala ale chrbtica ma boli krcna aj chrbat ... Poradte ako prezit zajtrajsi den v praci ☹

enigma415
autor
6. jan 2014

@durik pekne... Chrbtica strom zivota... No uz som pocula ze za bolestou chrbtice mozu byt aj vnutorne organy... Ja mam problemy zo zaludkom zr je stale citlyvy na dotyk a v pravom pod rebrami mam citlive ale vysledky krvy a aj sono mi nic neodhalili tak fungujem dalej i ked citlivost pretrvava. Co sa tyka stazrneho dychania bola som u obvodneho a ten ma ppsielal s prieduskami co sa mi zdalo zbytocne nakolko nekaslem a nemam ppcit zeby zato mohli moje priedusky... Moj lekqr je totiz dost lahostajny. Postupom casu som to zacala pripisovat chrbtici ale ci to tak naozaj je netusim ani neviem pokial mi to neurci lekar... Ale kedze mam lekara ktory nieje schopny nicoho cakam kym sa nieco stane a palozi ma to... Dakujem za napisanie som zase o nieco mudra 🙂

1alenka
6. jan 2014

Asi mas problem s platnickou,ja poznam tu bolest,,musis sa s tym naucit zit a hlavne opatrne sa zohynat,aby Ta neseklo a myloastan je super,je to na uvolnenie svalstva,aj magne B6 si kupujem,su to vitaminy,tie mozes stale a samozrejme cvicenie,hlavne rano sa precvic,ponatahuj 😉

durik
6. jan 2014

@enigma415 Žalúdok a dvanástnik -tu je reflexný vzorec charakterizovaný blokádami v segmentoch Th4-6, často sa však naviac objavujú blokády hlavových kĺbov a sakroiliakálny posun,ďalej spazmus vzpriamovačov trupu zvlášť v oblasti strednej hrudnej chrbtice¸ spazmus priamych brušných svalov a bolestivosť a palpačnú citlivosť voľných rebier. Príznaky sú viac príznačné vpravo.

durik
6. jan 2014

@1alenka Lieky nie sú riešení. Sú to chemikálie a odvádzajú pozornosť od skutočného problému. Ľudia sa dopujú liekmi a utlmujú varovné príznaky organizmu ako je bolesť. Potom dôjde k ešte väčšiemu poškodeniu. Je to akoby ste ignorovali kontrolku oleja v aute, vykrútili ju a jazdili ďalej v domnení, že sa problém vyriešil. Keď sa však neskôr zaderie motor je už neskoro.
Na záver: vôbec sa človek nemusí naučiť žiť s bolesťou. Tieto bolesti sa dajú efektívne a natrvalo odstrániť cvičení. Svalová a kostrová sústava je založená na pohybe (čo sa nehýbe je mŕtve). Jedine pohyb vás môže vyliečiť a nič iné.

kubuliatko
6. jan 2014

lieky pri bolesti chrbta na chvilu utlmia problem. bez dobreho fyzioterapeuta a dobreho cvicenia si neporadis. trba cvicit , cvicit, cvicit

enigma415
autor
6. jan 2014

@durik moc tomu nerozumiem ale fo sa tyka tych rebier tak na pravej strane dole ich mam bolestive a tam ma boli aj nejaky vnutorny organ... ☹ BOZE DUFAM ZE SA Z TOHO RAZ DOSTANEM... DAKUJEM

enigma415
autor
6. jan 2014

@durik ked sa dotknem vpravo tych poslednych rebier citim bolest...

durik
6. jan 2014

@enigma415 Treba si nájsť cvičiteľa na SM systém a určite sa to zlepší. Držím palce.

1alenka
7. jan 2014

@durik Viem, že lieky niesu riešenie, zistila som to sama na sebe, len som písala, že v akútnej chvíli to na chvíľu pomôže, tak som to myslela, a taktiež súhlasím s cvičením, to je jediné, zistila som, čo som cvičila, že ani akoby som nikdy nemala problémy s chrbticou, pritom lekárka mi hovorí, že to bude čím ďalej tým horšie, a ja si myslím svoje, keď cvičím, neviem že problémy mám 🙂 Len keby sa chcelo furt cvičiť 😖

kubuliatko
10. jan 2014

@durik kazdy uprednostni svoje. SMsystem je ucinne ale trocha nudne cvicenie. ja uprednostnujem pilates. a este je fajn analyza podla mckenzie aby sa zistilo ci je problem platnicka alebo ide o nieco ine.

erickatt
12. jan 2014

No cvicit a cvicit