Bolesť nohy

caroline_
6. sep 2018

Ahojte. Už asi dva mesiace som pociťovala bolesť a pukanie päty (členka) z dlhého státia v práci. Ortoped mi povedal ze tam je slabý zápal, nič vážne. No už týždeň ma bolia nohy, minule tá kde som mala zápal mi trpla a bolela a dnes ma zas dosť boli ľavá noha, úplne ako pri svalovke, alebo po dlhej prechádzke, no a mi som nikde nebola. Začalo to večer pri ležani a len jedna noha. Stalo sa vám už niečo podobné? Ďakujem

eva8
7. sep 2018

@caroline_ možno by bolo dobré navštíviť neurológa. Niektoré neurologické choroby sa prejavujú aj bolesťami, slabosťami končatín

caroline_
autor
7. sep 2018

@eva8 už mi začala lava ruka trpnut, určite pôjdem k neurologovi len kym sa tam dostanem to potrvá

eva8
7. sep 2018

@caroline_ snaž sa čo najskôr, neodkladaj. Neviem či treba aj výmenný lístok od obvodnej. Najprv sa objednaj ešte dnes telefonicky, vysvetli, že je to akútne, nech dá čo najskorší termín. A zajdi k obvodnej pre ten výmenný lístok pre istotu. Aj keby ti to trochu povolilo, žiadaj si na neurológii podrobné vyšetrenie (napr. magnetická rezonancia mozgu a krčnej chrbtice), nedaj sa odbiť. Držím palce

milus777
7. sep 2018

@caroline_ moze to byt aj od chrbtice. Chrbat vas nebolieva? Ale urcite sme neurologia lebo su to priznaky aj sklerozy mulitplex.... Drzim palce

caroline_
autor
7. sep 2018

Ďakujem vám

bapsi123
7. sep 2018

@caroline_ ja mám tieto problémy už 5 mesiacov..nohy ma bolia ako svalovka alebo kŕče. Z neurologickeho hľadiska všetko ok - mr mozgu,emg svalov, výsledky ck...teraz som bola na reumatologii,vzali krv, tak sa uvidí v októbri ☹️

eva8
7. sep 2018

na kŕče je dobré magnézium (Ľubovnianka, Magnézia)

martina2ve
7. sep 2018

Ja som mala podobne bolesti. Dlhe mesiace nevedeli co je to, nakoniec mi ortoped povedal ze mam v pate nejaky vyrastok kosti.. ukazal mi rontgen ale samozrejme bol rovnaky ako druha noha( to len aby som uz dala pokoj) moj dr.vravel ze mam dnu, cize zapal malych kosticiek a druha otropedka hovorila ze je to z chrbtice a striela to do nohy,boli to take svalove krce ,ze ma to niekedy usadilo na pol dna a nevedela som stat na nohach... tak som riesila chrbticu a tu dnu a pomali to prechadzalo.. teraz vsetko preslo az na tu chrbticu😵 ale ta neprejde uz nikdy( posunuta platnicka, skrizena panva a veci s tym spojene.
Urcite by som to riesila aspon nech vies co mas s tym robit

martina2ve
7. sep 2018

Ale neries to na MK chod sa poradit k lekarovi,na ortopediu, hocikam... je milion veci preco ti to trpne.drzim palce

caroline_
autor
7. sep 2018

@bapsi123 presne mna tak bolia, na jednej strane super ze ti nič nenašli ale na druhej strane by človek rad vedel co s nim je

caroline_
autor
7. sep 2018

@martina2ve v pondelok da chystám ku svojej doktorke a ta ma objednana ku neurologicke, tu som sa chcela len zatiaľ poradiť kým sa tam dostanem, ale ďakujem

bapsi123
7. sep 2018

@caroline_ ja som prekonala zápal trojklanneho nervu pred 5 mesiacmi a reumatolog mi povedal,že môžem mať z toho oslabene a preťažené svaly..pri dvoch malých deťoch som to nestihla ani vylezat...no uvidíme,aké budú výsledky krvi z reumatologie..ináč,ja mám problémy s chrbticou,v krčnej mám lordozu a v krížoch tiež nejaké nezrovnalosti...držím prsty,aby si mala u neurologa všetko ok!

denisaaairdacova
19. nov 2023

@milus777 boli má krčna chrptica tak to môže byť s toho?prosím vás Ďakujem

milus777
19. nov 2023

@denisaaairdacova bolesť nôh skôr od krížovej chrbtice...

denisaaairdacova
19. nov 2023

Ďakujem vam