Bolesť panvy a nôh

bubblegum7
19. jún 2018

Ahojte prisla som si po radu. Som tyzden po porode. Vsetko je v poriadku akoby som ani nerodila len este z tehotenstva mi ostala bolest panvy a noh. Pocas tehotenstva som to niekolkokrat spominala gynekologicke a povedala ze je to preto ze sa rozsiruje panva pred porodom a tak tak som to neriesila brala som to normalne snad po porode to zmizne. Pocas chodze necitim bolest a dokazem fakt nachodit vela no ked sedim mam potom problem vstat a vstavam cela dolamana a trva dlho kym to rozchodim. Ked lezim je to este horsie bolest citim ked sa pretacam v spanku alebo ked dlho lezim v jednej polohe bez pridrzania sa dacoho nevstanem. V lahu nedokazem zdvihnut ani jednu nohu bez toho aby som si nepomohla rukami. Myslite ze po sestonedeli to nejak prejde? Alebo to moze signalizovat nieco ine a vobec to nemusi mat suvis s tehotenstvom a porodom?

lulu369
19. jún 2018

@bubblegum7 ahoj, mňa počas tehotenstva so synom trápila tiež bolesť panvy (kríže nie), ku koncu tehu som si bola istá tým, že je to tým, že sa telo pripravuje na pôrod (syn bol o 550g ťažší ako dcéra a o 2 cm dlhší), po pôrode ma tiež panva bolela ešte dosť dlho (už si vôbec nepamätám ako dlho, ale o niečo dlhšie ako šestonedelie)

mily7
19. jún 2018

@bubblegum7 pomôcť môže dobrý fyzioterapeut. Ortopéd mi povedal v tehotenstve, že mám dôjsť až po skončení kojenia. Tod ich pomoc. Našťastie mne to po pôrode prešlo, tie bolesti. A postavila ma vždy na chvílu fyzioterapeutka. Plus cólafit, vápnik na kĺby.

lindusss2016
19. jún 2018

Ja som mala priserne bolesti v oboch tehu, pri prvom ma to preslo snad hned pri porode, ale pri druhom ma to drzalo riadne, skor sa mi zahojila rana po.sekcii, ale tak preslo to. Urcite je to sposobene tym.rozsirovsnim panvy, neboj, coskoro ta to prejde. Mne aj v tehu pomahala velmi jogs a pohyb vseobecne

17juraj17
20. jún 2018

@bubblegum7 Panva je z niekolkych casti ktore sa pri tehotenstve-porode roztiahnu a samo ze u kazdej inak. Bolest noh takisto moze mat suvis s opuchom-prudenim lymfi. Ak by to pretrvavalo viac tyzdnou vyhladaj fyzioterapeuta alebo ortopeda. Urcite ta prip nasmeruju aj na poradni ak bude treba ked tam budes chodit.

pininka
20. jún 2018

Tiez som toto mala po prvom, bol velmi tazky a aj krize aj panva strasne trpela. Postupne to preslo, ale uz nikdy to nebolo ako predtym,musim si davat velky pozor hlavne ked sa zohnem, lebo uz ma tak seklo,ze som sa nenarovnala a ta bolest. Ak jaj.

bubblegum7
autor
20. jún 2018

@lulu369
@mily7
@lindusss2016
@17juraj17
@pininka dakujem vam snad to prejde cim skor pockam ked sa pojdem ukazat po sestonedeli a tam spomeniem ak by to pretrvavalo ... len ma zaujimalo ci je to bezne ze to boli aj po porode a ci to zmizne a tak 🙂

maragn
20. jún 2018

Neboj prejde to, u mna to bolo casovo narovnako- ako dlho sa rozsirovala panva, tolko sa aj stahovala. Uz beham ako srnka.,ale to keby mi niekto povedal v tom obdobi bolesti, tak by som mu neverila. Viac si polez pri babatku! A uzivaj si ho! Este sa nabehas.

lindusss2016
20. jún 2018

@maragn fuuha, tak mna zacala boliet uz v 4.mesiaci, keby sa mi tak dlho aj stahuje, tak ma slahne o zem