Bolesť pri pohlavnom styku. Ako to riešiť?

da_n_ka
22. jún 2013

Žienky, chcem sa opytat som uz skoro rok a pol po porode a skoro stale citim pri pohlavnom styku bolest. Ani nie vo vnutri ale skor vonku pri vstupe do posvy. Mate niektora skusenosti??Ako ste to riesili?? Prijmem akukolvek skusenost. Dakujem

igiana
22. jún 2013

@da_n_ka mala si asi nasrih, ze. Mne sa to stalo po prvom porode a trvalo to dlho, kym sa to upravilo. Mala som pocit ze ma "prilis zasili". Da sa to upravit malym zakrokom, ale to som sa docitala az neskor, moj lekar to vtedy neriesil povedal ze sa to upravi 😝

0550
23. jún 2013

no asi ty neporadím len sa pridáva, mám to isté a tiež sa toho neviem zbaviť a mňe to trvá pomaly 11mesiacov od pôrodu a tiež ma nastrihovaly asi to je tím alebo čo neviem si to vysvetliť

marylis
23. jún 2013

Skus sa poradit so svojim gynekologom, lebo len on ti poradi. Baby tu pisu, ze asi kvoli nastrihu ( neviem ci si mala), ale ja si skor myslim, ze to nemusi byt z toho. Mozno si len suchsia alebo co.Ked kojis este stale, tak to moze byt aj z toho. Mna sili 1h, bola som komplet dotrhana znutra aj zvonka a po 3 tyzdnoch ma uz nic nebolelo. Ani sex, ktory som mala po 6.tyzdnoch ma vooobec nebolel. Tak preto ten nazor, ze to nemusi byt kvoli nejakemu nastrihu. 🙂

danula.ch
23. jún 2013

@da_n_ka moze to byt aj tym, ze si suchsia. vyskusaj ci to nebude lepsie s lubrikacnym, mne dr predpisal aj nejake vaginalne cipky ci tabletky, neviem lebo som to nakoniec nechala tak.. vraj to upravi vagiunalne prostredie a sliznica zacne zase zvlhcovat

da_n_ka
autor
23. jún 2013

No nastrih mi robili, a vlhka ( 🙂 ) som dost, a aj lubrigacny sme pozili, ale ziadna zmena. Asi to budem musiet len preckat 🙄