Bolesť pri prsníkoch

lienka1701
15. jún 2016

kočky poradte...začalo to ked som si kupila ergo nosič a chcela po dokotoroch nosiť malého nakolko vajíčko mi bolo dosť ťažke a kedže som po cisárskom bolelo ma aj dosť podbruško z toho...nedalo mi to bola som na gynde všetko ok vriedok na krčku maternice dal mi nejake tabletky na vkladanie...no ine som chcela...ako som ho začala nosiť podotýkam že nenosím každý den max tak raz za týžden začal ma bolieť chrbat..na koníkovi mi aj dalšie kočky povedali že ich tiež bolí že to je z toho...chrbat stale bolí už som objednanna na masaž no začalo ma bolieť akokeby medzi pravým prsníkom a pazuchou taka bodava bolesť akokeby som to mala narazene..mama mi vraví že asi natiahnutý prsný sval dvíham aj Elišku (17,6kg) a dvíham aj Paťka a tiež ho nosím občas (7,5kg) no tu bolesť mam akokeby pod pazuchou a na konci prsníka raz to prestane potom zase a takto stale dokola teraz ma začalo aj na lavom...včera akokeby ma kdesiaž dalej tam kde konči lopatka ked som si to chytila ma to bolelo rozmasírovala a ok...prehmatavala som si prsia na tom pravom ked som pritlačila ma čosi bolí mam strašný strach už ma to bolí hadam druhý týžden neviem či je to niečo že presilenie či to ide od toho chrbta alebo niečo vážnejšie a toho sa najviac bojím nemáte niekto skusenosť?dakujem

janinah
15. jún 2016

choď k lekárovi,aby si niečo nezanedbala

bubelko
15. jún 2016

@lienka1701 mna takto bolievalo ked som mala zlu podrprsenku - presilene svaly, otlacene kostice. a potom z nosicov - tiez otlacene - prosto tak ako isly pruhy a tlacili na kostice, tak som mala az modrinu. teda hlavne ako boli deti väcsie a tazsie.
skusila by som prstat nosit, ci to prestane boliet. ak nie - tak potom naozaj smer doktor.

lienka1701
autor
15. jún 2016

@bubelko dakujem pekne...tie podprsenky ma tiež napadli...nosim však max 1x do týždna malého a to možno tak 20min...inak z toho nosiča tiež som minule kukala kde vedu tie pruhy a tam ma to aj kdesi bolelo...a pri podprsenke asi tam kde mi konči kostica pričom ta ma teda netlačí ani nič tak neviem

lienka1701
autor
15. jún 2016

@janinah to isto pôjdem no strašne sa toho bojím

bubelko
15. jún 2016

@lienka1701 kostica samotna tlacit nemusi, ale ak tam idu popruhy, tak moze. mne to robi aj ruksak. ale odkedy som zmenila podpresenky, sa to zlepsilo. takze to vsetko moze suvisiet.

lienka1701
autor
15. jún 2016

@bubelko hej to mi je jasne kostica netlači veru vôbec ...a ake podprsenky si kupila

bubelko
15. jún 2016

@lienka1701 pevnejsie. hlavne som zistila, ze som mala zlu velkost. takze aj to to sposobovalo. a ja kupujem uz roky len jednu znacku - triumph.

lienka1701
autor
15. jún 2016

@bubelko aha bo cca pred dvoma mesiacmi mi muž kupil v lidli dve podprsenky a tie väčšinou nosím

bubelko
15. jún 2016

@lienka1701 ono to ja uz neviem, zalezi aj od toho, ci je spravna velkost. napr. ja som pocas kojenia nosila zbytocne siroky obvod a mensie kosiky. to vlastne dobre nedrzalo a z toho ma boleli prsia tiez - presne medzi pazuchou a prsnikom. takze treba aj toto prehodnotit.

lienka1701
autor
17. jún 2016

@bubelko ja som nakoniec aj na gyndu skočila on tam nevidí nič...že to môže byť z toho nosiča či podprsenky pre istotu ma poslal na sono prsníkov...sa strašne výsledku bojím

bubelko
17. jún 2016

@lienka1701 ja si myslim, ze je to kombinacia nosic a podprsenka. ale sicher je sicher, takze chapem 😉

lienka1701
autor
17. jún 2016

@bubelko jasne to si myslím i ja...no je mi divne že ma to boli napriek tomu že som nosič na sebe nemala vyše týždna decka však zdvíham stale či nosím v rukach...podprsenku som oficiálne dala dole pred 2dnami a dala len taku športovu je to lepšie...dnes ma aj muž chrbat pomasiroval a tiež sa to trošku zlepšilo

bubelko
17. jún 2016

@lienka1701 ak mas presileny sval alebo riadne natiahnuty a otlaceny, tak to dokaze boliet dlho...

lienka1701
autor
17. jún 2016

@bubelko no uvidíme len dufam aby to nebolo nič zle...hadam nie 🙂

bubelko
17. jún 2016

@lienka1701 drzim palce. 😉

lolitkaxi
17. jún 2016

Ahoj, mám niečo podobné už dva roky, bola som aj na sono a všetko našťastie ok. Momentálne mám už dlhší čas pokoj, buď to nebolí, alebo boli iba na dotyk. Ale keď začne bolieť tak to bolí aj 2-3 týždne vkuse a to nemôžem ani podprsenku nosiť. Ale zajdi na to sono, budeš kludnejšia keď to bude v poriadku.

lienka1701
autor
17. jún 2016

@lolitkaxi dakujem pekne a vôbec ti nezistili z čoho to máš?a ani si nemala podozrenie z čoho to môže byť?mne dal môj gyndoš nejake kvapky MASTODYNON ale to mi povedal že mam si dať až ked budem vedieť že výsledok sona je negatívny...su to homeopatika a zabranuju aj bolesti prsníkov je to tam písane

lolitkaxi
17. jún 2016

Nie nič mi nezistili, zrejme je to od chrbtice. Tie kvapky som mala aj ja. Ale necítila som po nich úľavu.
@lienka1701

lienka1701
autor
17. jún 2016

@lolitkaxi aha no šak potom uvidím...mna tiež bolí strašne chrbat v pondelok idem na masaž uvidím či to pomôže..ja mam i krivu chrbticu tak možno aj preto...a kvôli tomu chodiš pravidelne na sono prsníkov?

lolitkaxi
17. jún 2016

Chodím 1x za rok do Martina. Ale ja mám aj zväčšené mliečne žľazy, čo sa prejavuje na dotyk ako tvrdé hrčky. Tiež mám krivú chrbticu.

lienka1701
autor
17. jún 2016

@lolitkaxi aha dakujem za info uvidím ako dopadnem ja

lolitkaxi
17. jún 2016

@lienka1701 držím prsty nech je všetko OK, kedy ideš na to sono? Daj potom vedieť ako si pochodila.

lienka1701
autor
17. jún 2016

@lolitkaxi az 11.7 ma objednali čo je už dosť dlho dovtedy budem mať všeliake myšlienky

lolitkaxi
17. jún 2016

To ti verím. Ja idem koncom tohto mesiaca, tak dúfam že to bude v pohode.

lienka1701
autor
17. jún 2016

@lolitkaxi ok držím palce...inak som rada že nie som v tom sama bo po druhom pôrode si pripadam ako hypochonder zo všetkoho stresujem a všetko ma bolí všetko sa akosi na mna valí..po prvom som to tak vôbec nebrala asi preto že som na to nemala čas...teraz som už akosi zbehnuta už viem čo a ako aj tochu času trošku tak asi moc rozmýšlam

marcovka1
17. jún 2016

@lienka1701 ahoj idem ta ukludnit nic sa neboj aj ja som mala bolesti pravy prsnik na boku,vcera som bola tiez na sono a vsetko ok 😉 tak ze urcite presileni sval ako pisu dievcata a mna ja pred menzesom poboluje neboj sa drzim palce 😉

lienka1701
autor
17. jún 2016

@marcovka1 dakujem pekne si zlata...mna to praveže nikdy nebolelo ale čo som si všimla tak vela veci ma predtým vôbec neboleli alebo som ich neregistrovala a teraz po druhom pôrode sa to zmenilo takže dakujem za podporu...a ete ťa to bolí?

marcovka1
17. jún 2016

no ved prave ani mna neboleli prsia ani v tehu a teraz vsetko 😀 a teraz mi zistili anemiu 😝 tak papam zelezo ,neboli sem tam ,ale vela robi psychika tak si to nejak nepripustam 😉

lienka1701
autor
17. jún 2016

@marcovka1 no to ano psychika je svina veru...

lolitkaxi
5. júl 2016

O ja som už bola po roku opäť na kontrolu, našťastie opäť všetko v poriadku