Bolesť susedných zubov po extrakcii

lamadea
23. dec 2017

Zdravím Vás. Má niekto z Vás podobnu skusenost ako ja?.. Po extrakcii 2 zubov sa mi rana zahojila veľmi pekne. Ide o to, že ma ale nasledne zacali bolieť susedne zuby, ktoré maju len malinke kazy, ktoré podľa zubara, nemozu sposobit bolesť. Ďalšia vec je, že po vytiahnuti nervov, mi ostala v dasne na prednej strane kus kosticky, ktorá tam stále je a dasno ma tam pri dotyku stále boli. Rana je ináč zahojena pekne. Máte niekto podobnu skusenost? Ked u mňa už ani zubar nevie, čo sposobuje takú tu surovu bolesť.. Akoby susedne zuby boli obrusene. ☹️

lamadea
autor
23. dec 2017

Opravujem, po vytiahnuti zubkov, nie nervov. Mi ostala v dasne kosticka rozstiepena.

dorottka
23. dec 2017

Ahoj, je to uplne normalne, mala som to aj ja, cca 2 - 3 tyzdne po extrakcii. Je to kvoli tomu, ze je podrazdeny trojklanny nerv (vacsinou len opuchom po extrakcii) - prejde to, neboj 🙂. Ta vetva trojklannaku je "spolocna" pre vsetky zuby na danej strane a umiestneni (cize bud hore alebo dole), cize jeho podrazdenie sa casto manifestuje do susednych zubkov.

dorottka
23. dec 2017

Co sa tyka tej kosticky - predpokladam, ze ti tam nenechal normalny ulomok - ak nahodou ano, ono sa to "vyplavi", ak by bolelo, skoc za nim. Ak je to cast kosti, ktora je pevna sucast kosti, odkial ti trhali zub, tak to ze je ostra a boli dasno, je tiez normalne - ona sa zanedlho sama vyhladi a boliet to prestane. Mna to rezalo tiez asi 2 tyzdne, potom to samo preslo 🙂

lamadea
autor
23. dec 2017

Mna reze už 3 mesiac :D

dorottka
23. dec 2017

@lamadea Coze? Tak to potom urcite zbehni za chirurgom, nech ti to vyhladi - vola sa to egalizacia alveolarneho vybezku a je to chvilkova zalezitost. Sup sup! 🙂

lamadea
autor
23. dec 2017

@dorottka veľmi pekne ďakujem za radu 😉, po sviatkoch ma snad už konečne osetria

bibaku
15. okt 2018

To zahojenie velmi zavidim v dobrom :( ja sa trapim uz dva tyzdne :(

katusskaa
7. sep 2020

Ahojte, uz stara diskuska, ale mozno niekto zareaguje. Boli ma rana, resp adi kost po vytrhnuti hornej lavej patky. Uz su to cca 3 mesiace od extrakcie, von isiel mrtvy zub, ktory robil problemy, bol pod nim zapal a aj po extrakcii sa mi urobilo suche lozko. Ale zahojilo sa vsetko postupne, len v mieste a okoli rany citim velmi neprijemnu tupu bolest, niekedy menej, niekedy viac... som 3 mesiace po a zda sa ze to neustupuje... snazim sa presvedcit samu seba ze to chce cas, ze moze reagovat na pocasie atd..

veronsono
15. sep 2022

@lamadea ahoj prosim ta bola si na tej egalizacii? Myslim, ze zrovna mam bolest podobneho charakteru po vytrhnuti 8cky, tak ze ako si dopadla

inka04
19. dec 2022

@katusskaa Ako to dopadlo? Ja som 4 mesiace po extrakcii osmicky a stale ma boli okolie sedmicky. Uz mi ju i umrtvili, ale neprechadza to. RTG ciste, ja citim vybezok/kost pri 7, nik mi nevie pomoct:( Tiez som mala 6 tyzdnov suche lozko😑

katusskaa
3. jan 2023

@inka04 ahoj, časom sa to upokojilo. ale niekedy to cítim pri zmene počasia napr. naozaj to trvalo veľmi dlho kým sa to celé upokojilo.