Bolesť v podbrušku a pocit na zvracanie

dommie23
15. mar 2019

Ahojte zienky, uz vyše mesiaca mam nafuknuté brucho (viacmenej tu spodnú časť), 2 týždne mi je zle na vracanie..uz len ked rano vstanem, tak mam nafuknute brucho a je mi zle..cely den dokopy nic nezjem, aj ked som dost hladná, lebo po jedle mi byva este viac zle..do toho ma boli cela oblasť bedrovych klbov, krize..niekedy ma stipe po moceni a po pohlavnom styku..musim spomenúť ze v januari som mala zapal močových ciest, ktorý sa ale preliecil ATB. Absolvovala som prehliadku u gynekológa, urologa, aj USG brucha a všetko je v poriadku, gynekológ mi odporučil este vyšetriť črevá, strasne ma to trapi, pretože sa citim tlsta, ako keby mam kamene v tej spodnej casti brucha a ked si stlacim podbrusko, tak ma tam boli..este chcem dodat, ze v tom obdobi ako som mala zapal močových ciest, sa mi po bruchu vysypali vyrazky - nejaka alergicka reakcia ..len neviem na co (zihlavka), tehotna nie som, neviete prosím co by to mohlo byť? Som uz z toho zúfalá 😞😞😞

erikamamo
15. mar 2019

no tak mi to nevieme, len neviem preco to neriesis poriadne s lekarmi. doma na to neprides a asi ani ziadna tu z nas

ladygina
15. mar 2019

@dommie23 mala by si ísť k nejakému odborníkovi, ale ak nezistili nič na sóne neviem, robili ti aj sóno bruška?

lucyluv
15. mar 2019

Nejaká alergia na mliečne vyrobky?

kristina2212
15. mar 2019

@dommie23 zloutenka????;(

ruzicka1989
15. mar 2019

Mozno hostaminova intolerancia

3009
15. mar 2019

@dommie23 môže ísť aj o zápal hrubého čreva, ale treba ísť k lekárovi, urobí ti rozbor krvi a z neho zistí, či máš nejaký zápal. Prípadne sa pýtať gastroentrológovi aby ti urobil kolonoskopiu.

dommie23
autor
15. mar 2019

@3009 ved chodim stale po doktoroch, v utorok mam ist na odber krvi... k alergologicke som uz objednana a nejaka alergia tam asi bude kedze cez leto (april-august) som mala zapalene a svrbive oci

dommie23
autor
15. mar 2019

@lucyluv aj nad tym som rozmyslala..na alwrgologiu som objednana za 2 mesiace..chcela som len vedieť ci sa s takymito problémami uz niekto nestretol

dommie23
autor
15. mar 2019

@erikamamo ja to s lekármi riesim, ale zatial sa na pricinu neprišlo

3009
16. mar 2019

@dommie23 mňa skoro pol roka bolelo brucho a nikto na nič nevedel prísť, až potom ma chytili strašné bolesti a urobili ešte raz poriadne na centrálnom príjme sono a CT a zistili zápal hrubého čreva. Samozrejme, že to bolo vidieť aj na rozbore krvi - vysoké CRP.

dommie23
autor
16. mar 2019

@3009 a mala si príznaky podobné ako ja? Mne je stale vkuse na vracanie

3009
16. mar 2019

@dommie23 mala, ale môže to byť žlčník. To treba vyšetriť. Ak máš silné bolesti tak choď do nemocnice na centrálny príjem a tam ti urobia všetky potrebné vyšetrenia lebo takto po ambulantných doktoroch ťa posielajú od jedného k druhému a termíny 1-3 mesiace. Mňa takto posielali pol roka, lebo som nemala akútne bolesti. Keď sa dostavili išla som na centrálny príjem a hneď urobili všetky vyšetrenia - krv, sono, CT a vedeli na čom som.

leameleg
18. júl 2021

@3009 ahoj prepáč že otravujem ale aké si mala príznaky ? ja takto trpím už cca 3 mes. Sono brucha OK, RTG ok, CT dolnej panvy ok, CRP ok už som zúfala. Mňa boli v krížovej oblasti a mám pocit tlaku na podbruško a konečník :/