Bolesť v šestonedelí

mirka198
8. dec 2016

Ahojte maminky, som 16 dni po porode. Na 6-ty som mala uz len bledohnedy vytok. No a pred 3 dnami mi zacalo vzdy raz za den dost silne krvacanie. Naraz to zo mna vytecie a potom nic. Je to jasno cervena krv bez kuskov a zrazenin. Teplotu nemam, ale pobolievaju ma krize a v podbrusku. Niesu to krce, ale citim, ze tam nieco pobolieva, sice mi to skor pride ako vajecniky. Mali ste to aj vy niektora?

sykorkauhliarka
8. dec 2016

ja som take nemala ale par dni po porode som uz iba spinila a potom sa mi to zase pustilo tak silno..

sonicka223
8. dec 2016

ja som mala tiež tak....najskôr to vyzeralo že už koniec ale potom stále trochu a niečo....až nakoniec 2 dní pred skončením šestonedelia som normálne sedela, nakojila malú, postavila som sa a (poviem to bez okolkov aké to bolo) zrazu som zacítila len teplo a všade krv...ledva som položila malú do postieľky...a došla do kúpeľne všade množstvo krvi, nehovoriac že som mala ešte aj popôrodnú vložku, zo sekundy na sekundu som stratila obrovské množstvo krvi, že som nevládla už ani vojsť do vane...najhoršie bolo že som bola doma sama s 2 malými deťmi...chvalabohu práve to ma ešte držalo pri vedomí a rýchlo som volala rodičom....kým prišli do 20 min...to pomaly ustálo...pamätám si len že som ako po 2L rumu došla im otvoriť....no potom to ustálo, na dopovala som sa všetkým možným na doplnenie krvi (mala som ísť do nemocnice ja viem, ale mám zlé skúsenosti, tomu sa snažím vyhnúť)a na druhý deň sa to zopakovalo znova, kojenie, postavila om sa a ďalšia strata, to už som bola ako zdrogovaná a šla k DR, ten zistil že ma nevyčistili poriadne a práve ten zvyšok spôsoboval že sa maternica nemohla stiahnuť a preto krvácanie stále pretrvávalo, niekedy viac niekedy menej...môj DR nechápal ako tam mohli nechať také množstvo takých rozmerov...no v nemocnici sa pravdaže tvárili že sa nič nestalo...najlepšie bolo že napriek toľkej strate krvi ma poslali domov a povedali že mám prísť o týždeň na histeroskopiu, a to zasa môj DR nechápal či im hrabe...ale tak SR čo dodať...

mirka198
autor
8. dec 2016

@sonicka223 fuuuha, no toho sa bojim, ze tam nieco je. Aj si mala teplotu? Ci len krvacala? Mne to tiez len raz za den uz 3 dni a dnes teda toho bolo dost. Aj ti davali transfuziu? A cim si doplnala krv? Aj hlava ma dnes dost boli. V tehu som bola chudokrvna a po porode som mala hodnoty trocha nizsie a povedali mi, ze tonetreba uz brat zelezo.

delmondo
8. dec 2016

Mne kázali práveže aj po pôrode brať železo. Asi by som zajtra zašla k dr. nech ťa pozrie. Ide víkend, nech nebehas po pohotovostiach. A budeš mať istotu, ako sa ďalšie dni trapit

mirka198
autor
8. dec 2016

@delmondo uz som si ho teraz supla 😀 a zajtra pojdem lebo ved nikam ani ist nemozem, kedneviem v ktoru hodinu to zo mna vysplechne.

sonicka223
8. dec 2016

@mirka198 teploty som nemala....len to krvácanie bolo už na nervy...lebo po prvom pôrode to do 2t bolo het...železo čo som mala doma, čučoriedky špenát surový, cvikla, a veľa som pila....ja sa strašne po prvom pôrode bojím nemocníc...preto som radšej čakala keď sa to ustálilo vtedy...myslela som že to len tým kojením aj keď to bolo fakt ako z hororu...

mirka198
autor
8. dec 2016

@sonicka223 vidis a ja nekojim uz. Pri dvere som krvacala 6 t vkuse, ale nie teda take narazove. Ono ako to zo mna vytecie tak potom uz nic, sucho.

sonicka223
9. dec 2016

u mna to bolo silnejsie prave za kojenie ...lebo kojenie posobi na maternicu....strasne strach som z toho mala...pri kazdom kojeni potom som trpla ci sa zasa nieco nestane a ci bude niekto doma a ci to nebude horsie....aj ked som mala uz po operacii ten strach tam ostal...