Bolesť zuba

nikaalili58
17. apr 2021

Mám otázku pred asi 2 + - týždnami má začal bolieť zub zubárka mi tam dala vlôžku a objednala má na blombu ALE zub ma začal neskutočne bolieť lico mi opuchlo aj pod licom brada nemohla som jesť piť ... potom som išla spat k zubarke a vyvrtala to tu vložku nechala mi ho otvoreny ulavilo sami... o par dni som išla zas k zubarke a zas zatvorila lenže zas sa opakoval príbeh hneď na druhy den mi to dala zas preč vložku a už mi aj vytiahla nerv ževraj som mala pod tou vložkou tlaky ako som už mala preč nerv zas mi ho zavrela lenže ta bolesť prešla do trpnutia celých ust ono by som to ako bolesť nenazvala...žiadne tabletky nepomohli utorok som bola u zubarky a zas nechala otvoreny a ulavilo sa mi lico mi odpuchlo zub teraz boli občas ale dá sa to vydržať ALE začalo má bolieť pod licom brada na dotyk neskutočne ale zub už neboli kedže ho mám otvoreny stredu na buduci týžden idem zas zubarke a neviem čom mám robiť na 90% som rozhodnuta, nech mi to vytrhne....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pavla013
17. apr 2021

@nikaalili58 o ktorý zub konkretne ide?

alfged
17. apr 2021

Ak ho chces zachranit, najst endodontistu s mikroskopom a dat si zub osetrit u neho. Ale pocitaj so sumou 250€ a viac.

nikaalili58
autor
17. apr 2021

@pavla013 dolna stolička na pravej strane

pavla013
17. apr 2021

@nikaalili58 a lekar čo na to? Ja by som to predsa ešte len nedavala vonku nech to prevrta

babovka2321
17. apr 2021

@nikaalili58 ja som chodila rok precistovat, pri kazdom pokuse zavriet zub mi spuchla polovica tvare, nakoniec mi zubarka zub vytrhla, bolo to vykupenie. Moja zubarka bola ale neschopacka, odisla som od nej.

nikaalili58
autor
17. apr 2021

@pavla013 tiež rozmýšla , že mi ho vytrhne kedže stále keď mi ho zavrie doslova umieram pri bolesti

nikaalili58
autor
17. apr 2021

@babovka2321 presne toto sa deje aj mne ale nie tak dlho ...

tetianka1
2. júl 2023

@nikaalili58 mala som podobný problem. Nechali mi zub otvorený a stále ma to bolelo tak som si išla k novému zubaru. Tam mi rovno povedal že sa V ŽIADNO PRÍPADE NEMÔŽE BYT ZUB OTVORENÝ, lebo v ústach mame kopec baktérií a tie keď sa dostanú do koreňa tak už potom ošetrenie zuba je veľmi komplikovane. Ale spravil mi to doktor pod mikroskopom, ošetril koreňové kanáliky a všetko v poriadku, zub neboli už dlhšiu dobu a som veľmi spokojná. Teraz chodím len k tomu doktorovi - MDDr Roman Prysiazhnyi, Digital Dental Clinic.

tetianka1
2. júl 2023

@babovka2321 treba bolo sa obrátiť na iného zubára ktorý vie spravne ošetriť taký zub. Pravdepodobne tvoja doktorka to nevie robiť a pre ta to stále bolelo…