Bolesť zubov v druhom trimestri

doliva
3. apr 2013

Ahoj dievčence neviete čo môžem,a pomáha na bolesť zubov??? Sú aj nieaké tabletky čo zaberú alebo máte skúsenosť s nieakým prípravkom-bylinkamy čo zabrali??? Ja viem že najlepší bylinkár je zubár ale nič mi nenašiel a zuby bolia ☹

liz_lemon
3. apr 2013

@doliva ja ti odporucam Valetol, mne zabera jedine toto

aristka
3. apr 2013

čisti si medzizubné piestory a kúp si pastu alebo vodu na citlivé zuby

doliva
autor
3. apr 2013

@aristka čistím aj s dentálnou a nepomáha mi to 😖

doliva
autor
3. apr 2013

@liz_lemon a neuškodí to bábetku?

katulka1141
3. apr 2013

@doliva ahojky presne tento problem som mala aj ja v druhom trimestri.skusala som asi fakt vsetko.najlepsie mi pomohla colgate pasta na sensitivne zuby s enamel repair a kloktanie slanou vodou a harmancekom.aj tak som si na noc davala jednu tabletku paracetamolu,lebo v noci boli bolesti najhorsie. a este mozes skusit gel na rast zubov pre deti.drzim palceky 🙂

doliva
autor
3. apr 2013

@katulka1141 dakujem vyskúšam lebo potom som nevyspata a mrzuta :-/

kefrin
3. apr 2013

jooooj mna ked boli zub ta to hrozaaaaaa velka je ...

simca06022011
3. apr 2013

ak neboli kazy, rtg si mala v pohode a pod... tak urobit riadnu dentalnu hygienu, cistit medzizubne priestory medzizubnymi kefkami a pravidelne, umyvat pravidelne a mne pomobla biogaia prodentis ale su to dost drahe probiotika,ale ja som vedela ze pomozu. S medzizubnou nitou opatrne, ja ked si s nou cistim stolicky tak sa mi to este zhorsuje :(

liz_lemon
3. apr 2013

@doliva jaj, prepac, nevsimla som si, ze si tehotna, tak v tom pripade, Valetol neodporucam

doliva
autor
3. apr 2013

@liz_lemon preto lebo nechcem malej uškodiť,ale dakujem aj tak 😉

doliva
autor
3. apr 2013

@kefrin potom po každom kričím a oni nemôžu zato 😒

doliva
autor
3. apr 2013

@simca06022011 mne povadala lekárka že dieťa si berie vytamíny a aj to veľa môže urobiť ☹ že niektorým ženám sa po tehotenstve dokonca zuby veľmi pokazia 🙄

simca06022011
3. apr 2013

@doliva vitaminy nie, ale kalcium... ale o tom tejto fame pochybujem, podla mna skor palenie zahy, zvracanie a podobne veci poskodia sklovinu, ale zuby o ktore sa stara niekto sa len tak nepokazia... zo zubov si uz nikto nic nevytiahne, ani babatko.... a vitaminy treba v tejto dobe brat doplnkove, pretoze v strave z hypermarketov dokopy ziadne nie su....

doliva
autor
3. apr 2013

@simca06022011 a ja sa starám a aj tak sa mi aj kazia a teraz ma aj bolia

simca06022011
3. apr 2013

@doliva aj mna teraz bolia 🙂 a ani tehotna nie som 🙂) po tehu som vymienala vsetky plomby a prerabala komplet zuby, cize viem o com vravim 🙂)) zuby sa mi urcite nepokazili z tehotenstva,ale prave toho okolo toho... ese pomaha elmex gel proti kazivosti, ale neviem ci sa pouziva v tehu

doliva
autor
3. apr 2013

@simca06022011 ja idem zajtra do lekárni a si popitám niečo proti kazivosti a bolesti 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre