Bolesti chrbta od ťažkého bábätka. Čo s tým?

zuka
29. máj 2008

Nenasla som nikde tuto temu, ale velmi by ma zaujimalo, ako ine maminy zvladaju bolesti chrbta ☹ . Nas "krpec" uz ma 9,5 kg a ja mam teda co robit. Neviete nieco poradit? Mam problem vstat a vystriet sa 😢

milhaus
29. máj 2008

tak sa ho snaž stale nenosit, len ked fakt musis, nechaj ho nech sa hra na zemi, už ti určite sedi alebo nestoj ked ho mas na rukach ale si sadni

ivka144
29. máj 2008

Zuka, to nemyslis vazne, ze nemate ani pol roka a tolko kil???
Nas maly ma 8mesiacov a necelych 9kg a od malicka je na rukach. Najlepsie su nazory, ze si vypestujes dieta na rukach a jasne, ze sa potom na ruky pyta. Ale ked reve furt, tak co mas robit? Nechat ho? My sme prve tri mesiace mali zufale,same revy, myslim, ze to bolo brusko a niekedy sa maly zadusal placom, takze koloval z mojich ruk k babke, druhej babke... Nas ocko je doma velmi velmi malo, takze cely den ho mam ja a aj teraz je este dost na rukach - niekedy ma ide porazit z toho chrbta. Masaze pomahaju, ale nie az tak casto sa mi podari dohodnut sa, aby som mohla ist.
Niekedy pouzivam baby vak, niezeby z toho vobec chrbat nebolel, ale aspon scasti si odlahcim. Najhorsie je kupanie a vlacenie kociara, vtedy som predhnuta neprirodzene.
Davam si inak pozor, ked maleho mam na rukach, niekedy pridem pred velke zrkadlo a upravujem si postoj (aj tak sa mi vraj po porode zhorsil chrbat - krivy mam). Najdolezitejsie je mat podsadenu panvu, lebo inak krize odidu velmi skoro. Ak by som vedela mat pravidelne cas, chodila by som zasa na jogu, ost to pomaha.
Cize:
- podsadena panva najma v stoji ale aj sed (nevystrkovat zadok)
- stat nasiroko, ak sa da (niekedy, ked mam maleho, tak sa postavim nasiroko a vystieram sa a tlacim panvu dopredu alebo bodobne mini cvicenia)
- natahovanie - ked si klaknes na kolena, sadnes na paty a telo a ruky vystries dopredu a natahujeeees sa rukami dopredu, ako vies (celo sa moze dotykat podlahy) a pritom nedvihas zadok z piet...
Pardon, som sa rozpisala, ale to su zakladne veci, co mne pomozu...

zuka
autor
29. máj 2008

Praveze ho vela nenosim, vobec nie je navyknuty na nosenie. Staci len ked ho prenasam na prebalovanie alebo z miesta na miesto a uz si necitim chrbat. ☹ Zacali sme chodit na plavanie a je to este horsie, lebo tam s nim musim nacvicovat 😖

katia7
29. máj 2008

skus babysatku, moj drobec ma sice uz desat mesiacov a vahu ako tvoj ale aj teraz ked ho mam dve hodiny v satke necitim nic ale ked ho nosim na rukach idem umret,len si nekup babyvak odpadne ti rameno 😀 v tej satke je to fakt super rozlozene az nechapem

zuka
autor
29. máj 2008

Ivka, no ano, nas "maly" 😉 je skutocne tak tazky a este ma len 5 a pol mesiaca. Cely je velky, velky sa aj narodil 😒 Velmi pekne dakujem za tipy, idem trenovat 🙂

zuka
autor
29. máj 2008

ahoj katia, dakujem za tip. Ako som uz pisala, mne staci maleho par krat za den zdvihnut (ked musim) a uz mam chrbat v keli 😖
Ale co sa tyka babysatky - ako dlho trva, kym sa uviaze?

glorita
29. máj 2008

no baby,ja uz o bolestiach ani nehovorim-my mame 5 mesiacov a 3 t a vazime ,teda drobec cca 11 kg!mne uplne odisli ruky,vlastne zapastie,to si necitim najma v noci,dokonca v spanku ☹ ale vraj to pominie! 😅 tak cakam,kedy zacne synator chodit a mozno sa to vrati do povodneho stavu...krize trpia tiez,ale tie ruky!ach jajjj.....hlavne ze im chutiiii...... 😵

glorita
29. máj 2008

pomoze teraz jedine rehabilitacia,lebo aspon co sa teda mna tyka,nemozem ho nechavat cely den v postielke,alebo na zemi,ked sa upokoji najma na rukach...a na rukach tiez spoznavame svet 😉

lila794
29. máj 2008

no to som rada, ze nie som sama. Nas ma iba 7 a pol tyzdna a skoro 7kg. A nosit musime, kedze mava koliky. Bojim sa ako to bude s tou vahou pokracovat. Je aj dost velky. Sice, ked sa narodil mal 4kg. Vsetci ma uistuju, ze to ma len z mlieka, ze z toho vyrastie, ked zacne behat. Nema byt po kom tucny. Ako to moze z MM tak priberat, ha? 😒

zuka
autor
29. máj 2008

To som rada, ze nie sme sami s takym obrikom 😅 Ja verim, ze deti maju papat kolko potrebuju a ze to potom vybehaju. Moja znama sa boji, ze jej maly bude obezny, tak mu dava malo papat stale place. To iste robila so starsim chlapcom a ten ma teraz 4 roky a je obezny 😨 Kazdopadne, mame co robit - nosit ich. Ja skusim tie cviky, ktore poradila ivka. No ale co so zapastiami, to neviem. Tiez ich mavam presilene, hlavne po tom plavani ☹

zuka
autor
29. máj 2008

lila, nas maly papa UM, ale viem o detickach, ktore takto prosperuju aj na MM. Urcite je to aj tym, ze sa velky narodil. Nas mal 4180g 😒 A takisto nema byt po kom tucny. My sme obaja len vysoki... No ale este musim napisat, maly zaspal a uz som si zacvicila to natahovanie. Niezeby ma bolest zazracne presla, ale mam dobry pocit, ze nieco robim, aby presla 😉
Ak by ste este niekto mali tip na nejaky cvik na chrbticu, tak sem s nim 😀

vero66
29. máj 2008

čo takto si ist zaplavat bez maleho. malo by to mat tiez dobry efekt na chrbticu. 😅

lila794
29. máj 2008

Urcite, plavanie je super a najma na chrbticu. Mne to velmi pomahalo v teho, mala som obrovske brusisko, ktore mi strasne tlacilo na chrbticu a plavanie bolo moja zachrana. 🙂

kattum
29. máj 2008

Dalsie rady,: nezdviat maleho a ni nic tazke s vystretymi nohami, pokrcit nohy, podsadit panvu, moc sa nezohybat, spevnit telo a hlavne nech pracuju ruky, nie chrbat.
No sama s tym mam problemy a zabudam na spravne drzanie tela, tiez mam valibuka, 7,6kg, 3mesiace a 2tyzdne. Moj prvy syn priberal v prvom polroku tiez po kile za mesiac a viac, ale potesim vas, ako zacal liezt a chodit, uz to neslo tak rapidne hore a krasne to vybehal, dnes je uplne normalny chlapcek, na obezitu naozaj prvy rok nepozerajte, deticky to vtrenuju. Po roku vraj uz treba pozerat viac na vahu.

katia7
29. máj 2008

ahoj zuka, babysatku uviazes po troch trenovacich pokusoch asi za jednu minutu 😉 neviem ake mas problemy ale ja mam 174cm a 50kg a moje dieta ma bez par dekov 10kg, ked ho mam normalne desat minut na rukach tak ma ide zlomit 😒 ale ked ho supnem do tej satky tak minule som si to stopovala ze sme chodili dve hodiny a nic, bez satky by som to tazko zvladla

zuka
autor
29. máj 2008

dakujem katia 😉

lalupa
29. máj 2008

aj moja je tazka skoro 8 kil, pribrala z MM, ale kedze este nelezieme, nicime si chrbat 😖 😀

biba12
29. máj 2008

Ahojte,
pridavam sa . Maly ma 8 mesiacov, 9,25 kg. Chvalabohu, ze uz tolko nepribera ako kedysi, teraz pribral za 2 mesiace pol kila. Ja chodim na Pilates, uzasne mi to pomaha na chrbat. Uz ma tolko neboli. Inak, co sa tyka tej obezity babatiek, poznam jedno, co poslala det. lekarka na rehabilitaciu, lebo je tucne🙂 Maly mal v 8 mesiaci 11 kg. Ale o je dost lenive a spave babo, malo sa hybe.

fifla
29. máj 2008

pilates je uplne skvela vec na chrbat...ja som to ocenila aj pri porode, vedela som lepsie ovladat vsetko dolu. inak velmi dobre sa nam kubeno nesie, ked nohu viac k stredu tela podberiem rukou akoby 90 stupnov k telicku, uplne sa odlahci a ma polovicu svojej vahy, je to super. byvame na tretom poschodi bez vytahu a skutocne to takto zabera. a samozrejme babyvak, je tam v sedacej polohe a vyhovuje to obom.

zuzka78
30. máj 2008

Zuka, vazne skus tu satku, ja maleho nosim aj 2-3 hodky a pohoda. Aj ked ten nas patri k mensim detickam, ma len 7 kg. Alebo ked nechces viazat satku, je dobry aj ergonomicky nosic - napr. manduca, ergo a pod. ak chces len na take rychle ponosenie na par minut, je dobre aj mei tai, ale neviem, ci na take tazsie babo. skus sa spytat na www.nosime.sk.
My pouzivame satku aj manducu a maly je spokojny a ja tiez 😀

lila794
30. máj 2008

poradte mi, prosim vas, ako maleho naucit na nosenie. Kupili sme ergo, chvilu tam je v pohode, ale hned zacne byt nervozny. Skusam tak kazdy den chvilku a kazdy den to predlzujem, tak uvidim. Bola by som rada, keby sa na to nosenie naucil. 🙂

katrin82
31. máj 2008

Ahojte, no vidim, ze viacere z nas maju ten isty problem. Moj maly bude mat o tyzden 4 mesiace a vazi bez par dkg 9 kil. Ja mam aj s topankami 50 kil a teda poviem vam, ze tiez mam co nosit. 😀 Tiez ma strasne boli chrbat, ale ovela viac ma boli lave zapästie. Mam ho uplne presilene, niekedy maleho ani nevladzem s tym zapästim zodvihnut.
Zuka vravis, ze plavanie to len zhorsuje? My s malym mame zacat chodit na plavanie 4.6. a to som si myslela, ze tam to bude lepsie, ze nebudem citit aky je tazky kedze voda nadlahcuje.. 😒

katrin82
31. máj 2008

lila794: aj ja iba kojim a maly mi prve dva mesiace priberal 500g za tyzden. Teraz je to uz "len" 250g za tyzden. Tiez som sa bala, ci nie je nejaky chory, ked z MM tak pribera, aj sme chodili po kadejakych vysetreniach, ale chvalabohu mu nic nezistili....

katrin82
31. máj 2008

a este som chcela, moj maly sa neanrodil az taky velky mal 3390g a 52 cm....

quetinka82
2. jún 2008

no, moj maly tiez ma riadnu vahu a mam co robit, ked chyti "tulivku" 😀 snazim sa cvicit na chrbat a sem tam sa povalam na fitlopte.

zuka
autor
13. jún 2008

Ahojte, tak sa opat ozyvam po dlhsej odmlke - brala som lieky na chrbitcu 😒
Jedneho rana som sa totiz nedokazala vystriet 😖
Ale, uz je to ok, lieky zabrali 😉 Zacala som aplikovat rady od ivky144 a kattum, a dviham maleho tak, ako pisali. Citim, ze si tak nezatazujem chrbitcu. No a tiez ako pisala zuzka78, uz mam objednane ergo 😉
A k tomu plavaniu - ano katrin, mne to bolesti len zhorsilo, lebo maleho musim drzat nad vodou a dvihat ho...
Takze, pozor na chrbaty mile damy, naozaj treba trenovat to spravne dvihanie 🙂

lalupa
13. jún 2008

viete niekto,aky je rozdiel medzi ergo a manducou?

zuka
autor
13. jún 2008

Podla mna je rozdiel len vo vyrobcovi. A Manduca je do 20 kg, pricom Ergo do 18 kg. Inak si myslim, ze velky rozdiel mezdi nimi nie je. Aha a este nieco, Manduca uz ma priamo v cene vlozku pre malinke babatka, pricom pri Ergu to musis dokupovat. Ja som sa pre Ergo rozhodla preto, ze mi pride rodina z USA a tam stoji cca 95 dolarov (co je cca 2000 Sk) a u nas (aj v EU) stoji cez 3000 Sk. Objednat sa z USA neda, iba ak Ti ho niekto prinesie...

bambusko
13. jún 2008

rozdiely medzi ergom a manducou mozte pozriet tu:

http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=117

alebo

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
prispevky tlapicky a s.arik

ja mam ergo, som spokojna, ale chrbat ma boli aj tak, niekedy rano si myslim, ze sa mi ani nepodari zdvihnut z postele ☹ pomaha mi, ked si zacvicim cviky podla ludmily mojzisovej, len by sa zislo cvicit pravidelne, ja cvicim, az ked je zle

letuskah
14. jún 2008

jej baby a ja som si myslela ze mam najtazsie babo, zacal priberat tak rychlejsie ked mal 5 mesiacov, v 7 mal 11kg ale odvtedy pribera pomalicky, skor nepribera, uz sa dost hybe a vytiahol sa do dlzky, teraz v 10 mesiacoch mame 10,9kg. chrbat mam samozrejme uplne mimo, bolest v krizoch ked sa zohybam a vystieram uz viac menej ignorujem. ale chcem zacat pilatesove cvicenia aby som si ten chrbat posilnila. no a nad babysatkou som aj ja uvazovala aj ked u nas nosenie neexistuje, iba ho prekladam z miesta na miesto a babysatka pri zohybani a vystierani aj tak nepomoze...takze len posilovat chrbat a dufat ze dieta bude coskoro samostatne pohyblive