Bolesti hlavy

vralen
17. nov 2012

Prosim o radu, co proti bolesti hlavy. Je skodlivy paralen? dakujem

sisaha
17. nov 2012

@vralen ten najškodlivejší čo ponúka trh. Najistejšie je kladivo, buchni si s nim po nohe a bude ta boliet nieco ine...

cerez
17. nov 2012

Na bolesť hlavy môžeš použiť paralen. Čo sa týka liekov, každý liek je škodlivý ak sa dáva v nesprávnych dávkach.

vralen
autor
17. nov 2012

no dam si jeden denne, maximalne dvakrat. ta bolest je hrozna.

cerez
17. nov 2012

Vyvaruj sa kávy, čokolády a pi vodu. Ten paralen môžeš odstupom každých 6 hodín. Nech ti aj niekto rozmasíruje krčnú chrbticu.

majulino
17. nov 2012

Ahoj ked dojcis mozes 4 paraleny za den a jeden ibalgin no musis sledovat cas kedy ho zoberies 6 hodin po uziti ibalginu si musis odsat trosku mliecka aspo 20 ml. ked som mala migrenu tak mi to poradil bratranec mm a on robi na detskom oddeleni riaditela a taktiez aj na detskej JYSKe. a hlavne vela vody a obklad na oci tmu a aspon ake take ticho mi este odporucal

katkasofi
17. nov 2012

@vralen ja som si dávala tiez od bolesti paralen. obcas zabral viac, obcas menej. no vcera ma tak tak bolela hlava, ze som si dala polovicku ibalginu...a hned zabralo. to bolo uvolnenie 😉 lekár a aj v lekárni mi povedali ze ibalgin sa nesmie v tretom trimestri. samozrejme vsetky lieky treba uzivat s rozumom...v prvom tehu mi bolesti hlavy zmizli ako sibnutim zazracneho prutika, a v tomto tehu je to proste hroza...takze kludne si daj paralen, ale ako pisem, neprehanaj to 😉

zigzag
17. nov 2012

@sisaha 😀 vystizne 😀 ja som tiez volakedy brala parenan na vsetko, odkedy som bola tehu a dozvedela som sa co to o paralene, paratamole a vsetkych podobnych liekoch, tak som bez a da sa vydrzat, pijem vodu, a vit c a prejde, odychnut si a hotovo, ze? 😉 uz to bude 3 roky co som bez paralenu 😅

vonicka
17. nov 2012

@zigzag - ja tiez mavam obcas bolesti, ked mam kramy a ked sa meni pocasie. skusala som vydrzat bez, ale malokedy to prejde. napriklad teraz, pred par dnami, som si povedala, ze si tbl nedam a 2 dni ma bolela hlava, tak som si ju nakoniec dala a preslo mi to. mne pomaha studena citronova voda, ale to ma efekt tak na hodinu,nepotlaci to bolest uplne. tiez by som rada nebrala tabletky, ale neviem ako na to :( ty si to ako zvladla bez liekov?

zigzag
17. nov 2012

@vonicka no jednoducho viem, ze paralen mi moze poskodit oblicky napriklad, a neako sa zapriem,,, problem dnesnej mediciny je v tomze riesi iba priznaky, nie samotnu chorobu, bolest havy je len priznak niecoho, mozno si zanesena a potrebujes detox, zbavit sa toxinov z tela,,,,alebo moze to byt aj nieco ine,,, neviem... mne sa ulavilo, po ocistnej diete,,,,, 😉

janinah
17. nov 2012

@vralen 1- 2 paraleny denne a ty si ešte nebola na nijakom vyšetrení,len bolesť tlmíš? to odkedy takto? nerobíš dobre,že sa len paralenuješ a nepátraš po príčine

simca06022011
17. nov 2012

@zigzag ja som si paralenom privodila problemy s klbami, zadrzuje kyselinu mocovu a tym aj skodi oblickam. Treba najst pricinu.. mozno nenajdu, ale aspon sa pokus. Pripadne vyskusaj ginko, mne pomohlo a sestra tiez (ona mala brutalne migreny, az zvaracala z toho.. MR ani neurologia nic neukazali)

vonicka
17. nov 2012

@zigzag - suhlasim, ze lieky len potlacaju priznaky, lenze mna ked boli hlava, je mi aj zle od zaludka, mam uplne mizernu naladu a celkovo to je dost zle. kebyze mam len strednu bolest hlavy, tak ok, ale ja to niekedy proste neviem vydrzat, aj ked by som naozaj rada. co sa detozu tyka, teraz kojim a este sa chystam zopar mesiacov, takze to nepripada do uvahy. ale myslis, ze bolest hlavy spojena s menzesom moze byt zo zanesenia tela? Podla mna to ma nejaky suvis s hormonmi, co mi potvrdzuje aj to, ze ked som bola tehotna, vobec som bolesti nemala, takisto, kym som prvych 7 mesiacov po porode nedostala opat menzes. No a potom sa to znovu zacalo

zigzag
17. nov 2012

@simca06022011 ja nastastie niake problemy nemam, mne pomohla ta dietka, lieky na bolest nepotrebujem niake,, ocistila som si organiznimus, tie migreny mozu byt aj z prekyslenia organizmu,,,, 😉

simca06022011
17. nov 2012

@vonicka tak si skoc na vysetrenia, prakticky lekar, gynekolog, endokrynolog.. mna to tiez caka, dovtedy ibalgin to isti... 🙂

zigzag
17. nov 2012

@vonicka ale dieta sa nedrzi koli zaludku, ale aby sa telo zbavilo toxinov, potom by sa mohlo ulavit, mozno je to prekyslenie organizmu a nasledne sa ti rozmnozia plesne, teda candida, to by vsvetlovalo,ze je ti mizerne, ze sa zle citis aj celkovo,, ale ked pises, ze pocas tehu nic, tak moze byt ze iba hormonalna nerovnovaha, neviem, ale v kazdom pripade ked kojis, by si nemala ani detox, ale ani paralen brat, skus zajst k lekarke, nech ta posle na neake vysetrenie, alebo aspon krv zoberie, aj ked viem,ze pri babu je to tazke, ja som nebola este ani kontrole po 6nedeli 😅

simca06022011
17. nov 2012

@zigzag ja som bola na diete vyse roka a dopadla som tak ako som dopadla, som povedala nikdy viac... clovek ked zije normalne, normalne sa stravuje, normalne sa hybe, nema co byt chory a co ocistovat. Ako nahle do toho zauzivaneho zacneme rypat, hned sa prejavi vsetko mozne... cize mne nikto nenahovori, ze sa vyliecim dietou 🙂)) Jasne, keby som bola nejaka narkomanka, alebo sa roky pchala klobasami a nezdravo zila, tak by to pomohlo, ale ja som sa vzdy zdravo stravovala a normalne existovala bez chorob. Odkedy mi naordinovali zlcnikovu dietu po porode, som v kuse chora, skoro nic nejem, a minuly rok som za 2 TYZDNE pribrala 15kil! Lekarka prakticka neriesi, gynekolog neriesi.. s malym dietatom nemam cas behat po nemocniciach, tak som to vyriesila zaplatenou prehliadkou v sukromnej nemocnici, vyslo mi z toho zacinajuce autoimunitne ochorenie a podozrenie na nieco so stitnou, cize teraz ma caka endokryno, reumatologia.. a potom znovu imunolog... 🙂)) Proste niekedy treba navstivit lekara, cele telo mame poprepajane, vsetko na vsetko reaguje... len kde najst toho praveho, ktory sa este o svoju pracu zaujima? :(
No som to daako velmi rozpisala, prepacte :🙂))))))

zigzag
17. nov 2012

@simca06022011 ja som mala zdravotne problemy, neviem aku dietu mas na mysli ty, ja som na 6 tyznov nejedla cukor, kvasinky, ani nic konzervovane, a mieko a miecne vyrobky, kavu a caj cierny, teda vsetko co zakysluje organizmus,,, mne toto pomohlo, behala som viac ako pol roka, vybrala kopu tabletiek, a tato dieta mi pomohla, bola som po nej ok,,, a aj stale som, 😉 jedla som iba ovocie ,zeleninu, ryby, a kuracie maso,zemiaky, a vela citronovej vody, a na podporu som brala pepermintovy olej,, 😉 a j teraz davam pozor co jem, aby som sa zase neprekyslila 😉 diety koli chudnutiu su skor modna zalezitost, , s tym suhlasim, ze viac uskodia ako pomozu,,,,,ale ja som ju nedrzala aby som schudla 😉

simca06022011
17. nov 2012

@zigzag ja som nedrzala dietu kvoli chudnutiu ale kvoli zdravotnym problemom, len nie za vsetkym su kvasinky 🙂

zigzag
17. nov 2012

@simca06022011 ved jasne, ja som pisala svoju skusenost, kazda je ina, mne pomohla a som fit 😉 drzim palce, aby aj tebe to dopadlo dobre vsetko... 😉

simca06022011
17. nov 2012

@zigzag no ved jasne, ved ja sa nehadam 🙂)) dakujem 🙂))

slagy
17. nov 2012

Ja mam tiez problem s bolestou hlavy. A to dost casto, uz si nahovaram ze nieco naozaj asi nie je ok. Skusala som kadejake tabletky. Aj svinstva ako coxtral, inalgin, brufen600, aj algifen-i ked ten na hlavu nie je, ale uz som bola viac krat uplne zufala.
No casom som zistila, ze vacsina tych mojich bolesti vznika v chrbtici...zacala som obcas aj preventivne, ale kedze som lenivec lenivy, tak vela krat az ked ma hlava boli-zacala som cvicit 5 tibetanov. Najprv sa mi tomu nechcelo verit, ale bolesti mi ustupili par minut po cviceni 😉

malinkaaninka
17. nov 2012

@sisaha vždy ma poteší tvoja odpoveď 😀

kukucka1979
17. nov 2012

mne na bolest hlavy pomohol olej31 http://www.just.sk/produkty/perla-just . ma mnohorake pouzitie...

pativla
17. nov 2012

@vralen Môže to byť migréna, mala by si isť k lekárovi.

pativla
17. nov 2012

@zigzag Presne tak ja mam tiež migrénu a je to aj prekyslením žalúdka.Vylúčiť určité potraviny piť veľa vody, dlhodobá očista organizmu.

vralen
autor
18. nov 2012

Dakujem za prispevky. som v druhom trisemestri. na zaciatku som mala problemy so zlcnikom a nejem vsetky potraviny. snazim. Ked dojdem k lekarovi nic mi neda, lebo som tehotna a povie ze to musim vydrzat. ale ked nemozem niekedy ani vstat. neviem kam ulozit hlavu, ani po lezacky, ani v sede. je to hrozne. Teraz mam bolesti ruk. to musi byt nieco so zmenou pocasia. vcera som nemohla vobec spat, je to taka bolest ako reuma. to tehotenstvo ma ubija, stale nieco. Pri prvom dietati nic.

slava76
18. nov 2012

ja mavam migreny a bolesti hlavy často. Ak som bola v prvom trimestri gyneg.mi odporucila len paralen ale dodržiavat odstup , treba brať ako treba.. Chcela ma poslať aj neurologičke,ale v tehotenstve vam nič nevedia zrobiť tak ma jedna kamarátka odporučila k liečitelovi, na ktorých nejak neverím ale nevedela som čo už zo sebou, lebo som nevedela existovať a nakoniec mi on povedal že to od chrbtice ma napravil, mala som vyskočený nejaký stavec a skoro do konca tehotenstva som mala pokoj s bolesťou hlavy a ak bolesť tak len mieru ktorá sa dala vydržať bez liekov . No teraz som po pôrode tak zas mam tie bolesti hlavy neznesiteľné... lebo v tehotenstve chrbtici sa dáva zabrať.. tak asi zas skočím k tomu liečiteľovi nech mi napraví alebo k ortopédovi lebo ak mam bolesť neviem existovať. 😝

ankiki
18. nov 2012

Mne Paralen na bolesť hlavy nikdy nezabral. Radila som sa a odporúča sa skôr len na horúčky alebo na bolesti spojené s horúčkovými stavmi, nie len na konkrétnu bolesť. Jasne, že ak si tehotná, al. dojčíš, tam veľa možností nemáš a možno práve Tebe zaberie. U mňa je spoľahlivý Nalgesin.