Bolesti kĺbov aj po pôrode. Čo mám robiť?

jamaat
3. sep 2009

Ahojte.
Počas tehotenstva ma začali bolieť kompletne všetky kĺby, aj na rukách - zápästia, ramená, lakte - takže to nebolo spôsobené veľkou váhou. Myslela som, že po pôrode to postupne ustúpi, ale veľké zmeny sa neudiali ani za 3 a pol mesiaca. Len trošku ustúpili bolesti na rukách. Hlavne na kolená trpím.
Máte s tým niekto skúsenosti? Pomohlo niečo?

xlucia
1. júl 2013

@hanci79
@yashmin
@adelka8888 baby vsetky si dajte spravit odbery krvi u obvodaka a sup k rematologovi.

kiki68
1. júl 2013

na klby,ak utrpeli nejako je dobry gelacan,alebo alavis, pouziva sa to s velkym uspechom na dysplazie u zvierat,ale je to vyborne aj rpe ludi. je to vlastne klbova vyziva. Ale keby to neprestava boliet tie klby,tak na testy a hlavne boreliozu spravit,aby tam nebola ta niekde spred par rokov. Lebo ta sa casto odhali ako posledna,ked uz nevedia co by spravili. Na SK jej vysoky vyskyt borelky a ludia si nepamataju,ze mali kliesta,pred 7 rokmi...

ada222
1. júl 2013

@adelka8888 ahoj, no bolo to uz naozaj davno, preto si ani presne nepamatam kedy to preslo, no viem, ze som brala homeopatika osteocynesine, ale tie vobec nepomahali, tak som ich prestala brat a potom to nejak casom preslo, bola som na tu bolest uz taka zvyknuta, ze som si to ani neuvedomovala ked to nejak samo preslo... myslim, ze do pol roka sa to stratilo 🙂

dada97
1. júl 2013

mam nejake info, co pomohli kamoske, mozno to pomoze, ale viem to poslat mailom, neviem totu vlozit

kika214
8. dec 2013

@olienka12 ahoj.. sice to bolo davno, ale docitala somsa, ze si mala niekedy problem po porode, konkretne po 7 tyzdnoch, ze ta strasne zacali boliet kolena.. ja mam teraz taky problem, zacalo to lavym kolenom, som si myslela ze som sa niekde buchla, ale dnesnym dnom mam bolest obcas aj na druhe koleno,. co si s tym robila? Asi mi chyba vapnik, ci?

olienka12
8. dec 2013

@kika214 kojis? lebo ja som prestala kojit v tom case a zacali tie problemy bolo to hrozne nemohla som klaknut k bolestiam kolien pribudli bolesti malych klbov zapastie, prsty no brutal to bol.. tak som bola na kontrole na endokrinologii a zistili mi vysoky prolaktin zvysila mi davku liekov a zmenila v podstate a zo dna na den bolesti prestali bola to brutal ulava.. takze ak nekojis moze byt,ze mas vysoky prolaktin a to ti robi problem.. to bol moj pripad

kika214
8. dec 2013

@olienka12 praveze kojim stale.. ani raz nemala UM.. hm ;/

olienka12
8. dec 2013

@kika214 stitku mas ok?

kika214
9. dec 2013

@olienka12 neviem o tom ze by nebola.. nasadila som si orechy, sezam. je to uz lepsie.. asi mi chyba vapnik 🙂

silvapokorna
4. jan 2014

dievcata ja som bola prekvapena, ze existuju a hlavne funguju specialne naplasti na bolave klby? skusali ste to niekto? ja som skusala znacku Cosmos. obcas ma bolia krize, ked sa dlho natahujem s detmi. su to divosky a starsia uz ma 17 kilo, tak ziadna sranda. nic mi nezistili, iba pretazenie a poradili mi naplasti. ja mam vseobecne dobru skusenost so znackou Cosmos, tak som vyskusala ja toto od nich. vola sa Cosmos Hrejiva, obsahuje levandulovy vytazok, prijemne zahreje a naozaj zmierni bolest. tak ak by ste chceli vyskusat, doporucujem. a vsetko dobre do noveho roku. 🙂

livben
20. júl 2014

@kocurko1
Dobry den chcela by som sa opytat ake vitaminy ste brala ja mam taky problem ze mne po porode cosi puklo v maternici alebo neviem co a som nemohla urobit ani krok dali mi infuzie a dostala som silu tak som akosi zacala chodit ale tak som sa citila ako mrzacka ked som bola mala tak som mala problemi s jadierkami a teraz po 7meisacoch ma to zacalo boliet a tazko sa mi chodi mam strach neviem co mam robit berem detsky paralen aby mi aspon troska ulavilo kojim takze nemozem ine lieky. Dakujem za radu Lívia

kiki68
20. júl 2014

@livben a co tak klbova vyziva? mne to veterinari odporucili,sami to beru 60tnici, napr. alavis,ale aptusaptoflex, len sa upravi davkovanie na cloveka. To je na klby jedna parada a nema to ziadne negativne ucinky,lebo ej to kolagen a dalsie latky,co su potrebne na spravnu vystelku pre klby. Ja sama toto beriem,lebo mi lupe v kolenach a to este ani 30 nemam. Ked to chcete uplne 100% prirodne tak uvarit sulc z paprciek,tam je tych latok tiez dost. Ale to sa zase musi jest kazdy den, aby to dodavalo telu take mnozstvo tych latok,ake potrebuje na to,aby klby fungovali ako maju. Lebo ked si to tak vezmem tak zle vyvinute jadierka,alebo problem s nimi je nieco ako DBK u zvierat, cize dysplazka bedrovych klbov. A to sa riesi presne takto, tou vyzivou.

bubka35
20. júl 2014

ahojte aj mna bolievaju kolena a tesne nad nimi. zacalo to uz v tehu pred porodom a to som pribrala len 12kg. po porode sa to zhorsovalo a tak som skusila vyzivu na chrupavky. po 3 rokoch som sa "dopracovala" k ortopedovi- mam artrozu kolien, beriem glucomed a cakaju ma aj rehabilitacie. tak snad to pomoze aspon trocha...

graziela
23. júl 2014

Ahojte, mne po 2.porode bola diagnostikovana artroza bedr.klbov 1-2.stupna, neskor som sa vdaka tomu dopracovala ku vysunutej platnicke a s tym spojene hrozne neutichajuce bolesti..Uz som tu o tom vela pisala...Som teraz 6 rokov po 2.porode a presla som si veru kadecim, s manzelom sme zistovali, skumali, studovali, ako by sa len dalo pomoct...Posledny rok som zacala cvicit sm system a uzivat makovy olej (je ako prevencia proti osteoporoze, obsahuje vela vapnika a horcika) a moj stav sa ovela zlepsil...Rada poslem viac info do spravy..

jennin
30. aug 2014

@bubka35 ahoj, ja som na tom zial rovnako :( pri prvom tehu ku koncu zacali brutalne bolesti kolien, po porode sa to nezlepsilo. Nevedela som chodit po schodoch a vstat bez pomoci, tak som sla k ortopedovi. Artroza kolien. Tie vitaminy na chrupavky mi pomohli, zial, nemozu sa brat pocas kojenia a tehu a ja teraz cakam druhe babo. Uz teraz mi zacinaju bolesti znova a obavam sa, ci sa to este viac nezhorsi. Pred prvym tehu som nikdy nemala taketo problemy, vsetko to vraj spustili hormony. Neuveritelne, ja som si totizto naivne myslela, ze sa to tyka len postarsich ludi..

blue99
31. aug 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
nutrimas
31. aug 2014

Pri problemoch s klbami, ci uz pocas tehotenstva alebo po porode, odporucame z prirodnych zdrojov makovy alebo mandlovy olej, obsahuju ovela vyssi podiel vapnika ako samotne mlieko, a dalsie minetaly a vit., ktr. pozitivne vplyvaju na kvalitu nechtov, vlasov, pokozky, zubov a kosti, chrupaviek. Odporuca sa ich dlhodobe uzivanie, 1KL rano a vecer, pozor vsak, najucinnejsie su 100% prirodne za studena lisovane.
Z prirodnych zdrojov odporucame na podporu obnovy chrupavky prirodny extrakt z kaktusu s obsahom glukosaminu - OLIVENOL - najdete v nasej ponuke na eshope.
Na vonkajsie osetrenie a ulavu od bolesti je vhodne pouzivat masazne gely s kostihojom, artroregen gel, prip. mas.mlieko, olej, po 1.trimestri je mozne absolvovat aj jemnu, ale odbornu masaz.
Vhodne je tiez celkovo upravit stravu, idealna je kompletna detoxikacia, za pomoci ktorej sa Vam vyplavia z tela prebytocne soli a toxiny, ktr. zanasaju klbovu chrupavku, ktr. sa "vydiera" a opotrebuvava. Zvyseny obsah soli a kyseliny mocovej sposobuje bolesti a opuchy klbov. Odporucame prirodzenu detoxikaciu stravou, prip. ako vyzivovy doplnok CHlorellu + bodliakovy olej (ocista pecene).
Pri bolestivych klboch je paradoxne velmi dolezity spravny pohyb - pozor vsak na tzv " halove" sporty s tvrdym dorazom, ziadne skakanie, rotacne pohyby, cinky vo fitku...Idealna je rychla chodza, plavanie znakom, bicykel, elipticky trenazer, obzvlast vhodne cvicenie aj pocas tehotenstva ako priprava na porod, aj po porode, na spevnenie ochabnuteho svalstva, aj v ramci prevencie je cvicenie SM system.
V nasej ponuke najdete pestry vyber spominanych produktov, pomocky na cvicenie, zdravu vyzivu a jej doplnky, ako aj prirodnu kozmetiku a mnoho ineho. Navstvite nasu online poradnu, radi a ochotne Vam poradime, pomozeme pri vybere, vysvetlime 🙂

bubka35
31. aug 2014

@jennin tak to mas presne ako ja mne tiez zistila rehabilitacna Dr uplne ochabnute svalstvo co ma spevnovat chrbticu, stehenne svaly a fixatory kolien. tak cely september mam rehabilitacie a budem musiet cvicit aj doma som zvedava ci to pomoze, lebo ten glucomed to uz len "udrziava" v nejakom relativne dobrom stave, aby som mohla chodit ale uz to neni ako predtym ani nebude ☹ drzim palce, nech tehu dobre dopadne 🙂

radkabudkajova
12. aug 2015

Ja som trpela na bolesti klbou a chrbtice dlhu dobu. U mna to bola genetika. Aj som sportovala cely zivot, aj som sa snazila zdravo zit. Doteraz to robim, ale s tymi klbmi mi nic nepomahalo, az kym mi priatel (teraz uz manzel) nekupil ako darcek pristroj Tens. Je to na slovensku vyvinuty pristroj zalozeny na elektrickej stimulacii nervov a mikrosvalov. Je to veľmi pohodlné na liečenia doma, jednoducho sa to ovláda, malé prenosné a vydrzalo mi to uz dlho. Doporucujem si prestudovat tento text na strankach Vitafit:
http://www.vitafit.sk/index.php?route=product/c...

radkabudkajova
20. aug 2015

@jamaat Doporučujem ti tiež pravideľné cvičenie a stretching!

gabrimut
8. feb 2018

@moncek ahoj, citam tuto diskusiu po 8 rokoch, chcem sa opytat co ti pomohlo a kedy prestali bolesti. Som skoro rok a pol po porode, stale kojim a mam presne tie iste problemy, co opisujes. Plus mi pukaju klby. Na bedra cvicim dornovu metodu, pobehala som xx lekarov aj liecitelov. Vdaka.

mily7
26. sep 2021

@jennin ahoj,viem,že je to dávno,ale ortopéd stanovil diagnózu? Ako sa ti darí? Dá sa nieco robiť,aby sa človeku uľavilo? Ďakujem za odpoveď.

mily7
26. sep 2021

@vlasticka185 môžem sa spýtať,k reumatologovi si sa dostala bez problémov? Či mala si zle výsledky od obvodaka? Ako sa darí k kĺbmi a ochorením teraz,držis sa? Ďakujem za odpoveď, riešim to isté. Presne pôrody spustili problémy a je to už dlho a je to zle

jennin
3. okt 2021

@mily7 ahoj. Po druhom porode som sa po 2 rokoch rozhodla navstivit chiropraktika. Neuveris, nakiniec ziadna artroza kolien ako mi tvrdila ortopedicka - ale vyosene kosti navzajom o seba treli kde nemali a to sposobovalo bolesti. Chiropraktik to napravil a odvtedy, uz asi 3 roky, nemam problem 🙂 kolagen a vitaminy na klby si ale kupujem stale.