Bolesti kĺbov aj po pôrode. Čo mám robiť?

jamaat
3. sep 2009

Ahojte.
Počas tehotenstva ma začali bolieť kompletne všetky kĺby, aj na rukách - zápästia, ramená, lakte - takže to nebolo spôsobené veľkou váhou. Myslela som, že po pôrode to postupne ustúpi, ale veľké zmeny sa neudiali ani za 3 a pol mesiaca. Len trošku ustúpili bolesti na rukách. Hlavne na kolená trpím.
Máte s tým niekto skúsenosti? Pomohlo niečo?

lovula
3. sep 2009

ahoj jamaat,
a pýtala si sa nejakej Dr., že čo by to mohlo byť?
Vieš ja mám také bolesti, ale ja mám artritídu a tiež ma najviac bolia kolená. Ale zase ťa nechcem plašiť, možno sú to len hormóny, tie vedia v tele narobiť všeličo.
Ale rozhodne by som s tým išla za Dr.

jamaat
autor
3. sep 2009

Po doktoroch som chodila s boľavou chrbticou a pomohli mi veľký trt. Tak to skúšam teraz najskôr takto. 🙂

lovula
3. sep 2009

No mne pomáhajú na bolesti kolien náplaste, ale neviem si spomänúť ako sa volajú. Majú taký modrý obal a môžu sa dávať aj pri kojení. Do jednej - dvoch hodín mi vždy zabrali. Mala som to nalepené celý deň a mala som pokoj.

sunny1112
3. sep 2009

ahoj jamaat, ja som mala po porode hrozne bolesti avsak bedrovych klbov, nemohla som poriadne chodit, pretoze niekedy to bola naozaj hrozna bolest...ja som na to brala homeopatika osteocynesine a tie mi zabrali..

lasenka
3. sep 2009

jamaat - tak s bolestami kolien bojujem aj ja... prisli az teraz 3 mesiace po porode... 😔 pocas tehu som bolesti nemala, tak neviem, od coho tie bolesti su... kolena ma bolia hlavne vtedy, ked si sadam alebo vstavam

manika77
3. sep 2009

baby aj mna boleli bedrove klby a strasne hlavne lavy ☹ teraz je to uz osem mesiacov po porode..schudla som 😅 a klb ma vobec neboli 🙂 🙂

jamaat
autor
3. sep 2009

Bedrové ma prestali bolieť, to už je v pohode. Len tie kolená!
Náplaste zaberajú len načas, poznám ich. Ja by som chcela niečo, čo to vylieči, nielen utlmí bolesť.

las, a keď čupím a mám sa postaviť, to je najhoršie, až do stehien mi to vystreľuje.

A ku ktorej doktorke s tým vlastne ísť? Na gynču či k všeobecnej? 🙂

jasminet
4. sep 2009

jejda, mne zacali asi mesiac po porode kolena boliet. ked chodim alebo sedim tak nie, ale ked sa mam postavit, alebo si sadnut to je utrpenie. neviem si to vysvetlit, iba tak, ze ked vstavam a mam malu na rukach, tak prenasam celu vahu na kolena.. mojou vahou to urcite nie je, vazim menej ako pred tehotenstvom...
a vsetci na mna cudne pozeraju, ze kolena ta bolia, po porode - take zle to nebude...

jamaat
autor
4. sep 2009

A ono je to dosť zlé, vieme svoje.

Inak ten osteocynesine som aj ja brala a keď si tak teraz uvedomím, že ruky takmer prestali bolieť, možno to aj pomohlo. Ibaže som naň postupne zabudla a ani som nedobrala. Začnem znovu. Je to homeopatikum, ktoré podporuje viazanie vápnika.

elissa2009
4. sep 2009

jamaat mala by si ist na rontgen, ci náhodou ten klb nemas posunuty. Mam s tym skusenost a ak sa to potvrdi, treba len pokoj na lozku, kym sa to nenapravi.

wild.horses
4. sep 2009

ja som mala podobny problem. teraz, 5 mesiacov po porode je to nastastie uz prec, ani kolena nebolia. 🙂 v mojom pripade to boli hormony a vysoka vaha

mausy21
4. sep 2009

ahojte ja som 4 mesiace po porode a stale ma boli lavy klb na nohe a v podstate všetky klby aj na rukach a užasne mi pukaju.mala by som ist lekarovi?nie je to vždy intenzivne,každy den inee

katkaking
4. sep 2009

Ahojte, aj ja mam podobny problém, ale mňa zase bolí pravý členok. No niekedy aj kĺby na rukách, tak to asi nebude spôsobené váhou 😉 Niekedy neznasiteľne, neviem čo si môžem dať, lebo v lekárni mi povedali, že gély od bolesti by som nemala používať počas kojenia. Tak neviem. Tie náplaste, čo ste spomínali-ako sa volajú? Díky.

iron
4. sep 2009

jejda jaka tema...No mna po porode boli panva, kosti na chodidlach......a to hlavne pri zmene pocasia....
A to som pribrala pocas tehu len 12 kil Momentalne som uz na svojej povodnej vahe...

kocurko1
4. sep 2009

Cauko Mausy, ja som mala problem s klbom mesiac po porode. Tak ma bolel, ze som 2 tyzdne len tahala nohu za sebou. Pytala som sa na to ortopeda, ked som bola s malou a ten mi povedal, ze je to bezne a ze sa panva dava do povodnej polohy. Akurat mi dali nejake cviky. A davam si vacsi pozor, aby som nezabudla na brat vitaminy, ked kojim. Ono to po takych 3 tyzdnoch preslo aj samo.

jamaat
autor
4. sep 2009

Panvu už mám v poriadku, to sa do mesiaca vrátilo na svoje miesto, hoci ma počas tehu bolela katastrofálne. Tá bolela kvôli roztiahnutiu. Tieto ostatné kĺby bolia kvôli inému. Dúfam teda, že to budú tiež hormóny a maximálne po skončení dojčenia sa to upraví 🙂

Inak aj mne praskajú, mám ich také ako keby voľné, vyhegané. Nehrozí ani len zodvihnutie nohy do boku, lebo už to tlačí na koleno.

jaynee
7. sep 2009

Ahoj, tak já měla přesně ty bolesti kolen, co popisujete - vstávání a sedání (nebo nedejbože dřep) byly hotové utrpení. Už jsem měla strach, mám ještě v jednom koleni problém s čéškou, tak jsem se bála, co budu dělat v budoucnu, když už teď to tak bolí. No ale teď už tak dva týdny mám pokoj, prostě to samo odeznělo! Nevím, čím to bylo způsobené ani proč to zimizelo. Ještě dodám, že v těhotenství mě kolena nebolely (a to jsem přibrala 24kg - ale už jsou pryč) a pořád plně kojím. Tak snad vás to taky brzo přejde!

shaula
7. sep 2009

Mně v druhé půlce těhotenství a po porodu strašně bolely klouby v zápěstí a na palcích rukou - tak strašně, že jsem měla někdy strach zvednout kluky z postýlky, že mi vypadnou 😢 A trošku mě pobolívala kolena. Řekla bych, že se to zlepšilo, když jsem pila šumivé vitamíny - hlavně magnezium a zinek. Jinak to za nějakou dobu odeznělo samo, teď už ty problémy nemívám, akorát mi někdy tak jakoby "přeskočí" palec - skoro jako by se mi vykloubil a zase vrátil zpátky, asi tam budu mít nějaké rozvolněné vazy nebo co... ☹ Už jsem i přemýšlela, že si s tím zajdu na rehabilitace, ale je to jenom občas, tak jsem se na to zatím vykašlala...

cucuska
7. sep 2009

ahoj, no ja som mesiac po pôrode nemohla chodiť, neviem ani čo som mala či to bol zápal alebo mi zaseklo nerv v panve strašne ma bolelo pri chôdzi, bola som z toho zúfala, ani k malej som sa nevládala postavi´t a kojiť, no a čo mi ostalo je trašne boelsti nôh až ma trhajú od kolien a kolená ma strašne bolia tak dva dni pre MS a to pravidelne toto mi ostalo po pôrode 😖

jamaat
autor
7. sep 2009

Tak ste ma potešili, že by to malo samé ustúpiť. Asi to ozaj súvisí s hormónmi, keď cucuske sa to objavuje pred MS.

elissa2009
9. sep 2009

jamaat, pises, ze panva ta bolela uz pocas tehotenstva, tak ako si rodila? Lebo to je dobra indikacia na cisarsky. Ja kvoli tomu idem tak rodit, lebo bolesti mam ukrutne. A po prvom normalnom porode som sa ani nepostavila 6 tyzdnov. A ano mate pravdu, vsetko je to hormonalneho povodu.

lenka03
10. sep 2009

Ahojte baby, tiez ma trapili kolena a klby prstov.Bola som s tym u lekarky a ta vravela ze ak to vzniklo pocas tehu a da sa tomu pomoct (napr clanky prstov prestali boliet ked som rano umyla riad v teplej vode 🙂 tak pockame. Ze priznaky ako reuma, ale ze aj keby ju pocas tehotenstva dokazali tak by sa jej nevenovali pokial by neboli bolesti neznesitelne. A ze teho je taka nevyspytatelna vec, ze tu je vsetko mozne a ako prislo tak moze odist. Ak by neodislo samo tak patrame poprobleme. Teraz som tyzden po porode a na kolena sa uz stazovat nemozem. A klby na prstoch -klop, klop - sa zlepsuju.

jamaat
autor
26. sep 2009

elissa, rodila som normálne. Vraj tie bolesti sú v tehu bežné. Panvu mám OK, to sa stiahlo po pôrode.

jankaw
26. sep 2009

Mna asi mesiac pred porodom zacali strasne boliet klby na prstoch na rukach, hlavne rano som nemohla ani ohnut prsty, som si myslela ze je to koli tomu ze mi prsty aj puchly, ale po porode ma boleli este viac a k tomu aj kolena a clenky. Mne pomohol Indobene gel a tabletky Osteox. Najhorsie to bolo v noci, som od bolesti ani nemohla spat.
Ja nekojim tak preto mozem aj gel aj lieky.

mayka
27. sep 2009

ahojte dievcata, ja som sice este tehotna ale nenormlane ma bolia bedrove klby a hlavne lavy. veôla krat z taham nohu za sebou co sa na nu nemozem ani postavit DOkonca ma z toho boli az stehenna kost a pod kolenom a nartove kosti. Dokonca ajv kotrnikoch ma picha a doteraz som pribrala nejakych 10,5 kg. neviem co bud este do porodu a trosku ste ma vystraili ze to ste mali aj po porode.
Ten homeoapticky liek osteocynesine je mozne uzivat aj v tehotenstve? Asi si ho pojdem kupit a uvidim ci aspon trosku pomoze lebo hlavne vecer velmi trpim a cely den chodim nasiroko. 😀
panva ma este neboli ale ked sa k tomu prida no s panom bohom.

jamaat
autor
28. sep 2009

mayka, mne gynekologička v tehotenstve odporučila brať tehotenské vitamíny. Veľmi som nechcela brať umeliny, ale povedala, že keď je problém, tak radšej brať. A trochu to pomohlo. ....Osteocynesine sa môže aj v tehotenstve. Ja som ho však objavila až po pôrode.

ajluirnaaj
14. dec 2009

ahoj, mna od porodu - zacalo to presne 5 tyzdnov po porode - zacali boliet kolena - nemohla som si ani kvoknut, ani po riadne sadnut! strasna bolest. bola som u lekara, zobral mi krv, nemam ani zapal, ani boleriozu, ani reumu... dal mi tabletky, z ktorych som mala hnacku, potom mi ich vymenil za Meloxan, tie trochu zabrali ale nie je to ono 😒 poradte niekto - co s bolavymi kolenami po porode!!!!!!

jamaat
autor
20. dec 2009

ajluirnaaj, ja už to mám lepšie, postupne sa to zlepšuje. Asi treba ozaj počkať 9 mesiacov, veď toľko trvalo aj tehotenstvo, kedy sa zmeny v organizme diali. Možno potrebujú 9 mesiacov, aby sa aj vrátili do pôvodného stavu. Aspoň ja sa tak utešujem, ešte mám 2 mesiace.
Ale tie kolená sú už fakt lepšie, síce ich cítim, ale už ma to neobmedzuje v pohybe. Bolesti ramien a zápästia ma prešli úplne.

olienka12
12. mar 2010

ahojte,mna zacali brutalne boliek kolena 7tyzdnov po porode,tak ako pisete,ked chodim,sedim je to ok,ale ked sa mam postavit idem sa osalit od bolesti... zatial nic nezabera,zvazujem navstevu lekara,ale neviem akeho gynekologa,alebo obvodaka?
pred porodom som mala silne bolesti v panve uplne dole ako je spona a tiez bedrovych klbov no teraz tie kolena,nechapem to

moncek
25. mar 2010

Ahojte, ja by som sa chcela pridať do klubu ubolených 🙂 . Mne začali bolesti klbov- po32 tt tehotenstva ( vtedy sa malý otočil z KP hlavičkou dolu- neviem, či to s tým súvisí). Najskor ma bolel len pravý a posledné 4 týždne pred porodom už viac ľavý, ale celkovo obidva, normálne som potrebovala barle, lebo tie klby som ako keby pretáčala okolo svojej osy. Des s hrúza, a po schodoch chodiť ani nehovorím. Po porode to postupne prechádzalo, no asi po polroku po porode ma začali neukrutne bolieť znovu- v noci ma až pálili, madrac mi bol akýsi tvrdý, už som bola zúfalá, že si kúpim nový, potom to prešlo( ale na chôdzi to nebolo vidno). A teraz znova na jar už rok a pol po porode zase, nechutná tupá bolesť, na reumat. odd.ani na MRI mi nič nezistili, takže som bez dg., len sa mám raz za pol roka ukázať. A mám problémy s niektorými pohybmi- napr. nemohla by som tancovať- krutiť bokmi, nohy rozostúpim od seba tak na polovicu ako predtým, lebo potom je to nejaké zablokované a nejde to, turecký sed tiež neurobím. Máte niekto s tým skúsenosti??som myslela, že to po tehu prejde, ale...Teraz aby sa človek bál dalšieho tehu, najmä ked už bolia aj bez tehu. Váhovo som pribrala len 10 kg cez tehu- aj ked je pravda, že do 32 tt len 6 kg a potom za mesiac 4kg naraz a vtedy sa tieťažkosti začali, no týždeň po porode som bola na svojej povodnej váhe 47 kg a problémy sú stále. Neviete poradiť??zvyknúť si na to, či otravovať dr.??