Bolesti po prasknutí cysty - endometrióza?

midee
21. júl 2021

Ahojte dievčatá, potrebovala by som poradiť, lebo už som zúfalá... na konci mája som šla ku gynekológovi s tým, že ma bolelo velmi brucho, bola mi zistená cysta vyše 4 cm, doktor mi povedal, že to vyzerá byť na krvavú cystu... Bola som na kontrole po ďalšom ms s tým, že cysta nepraskla, spravili mi odber na CA125 marker, ktorý vyšiel zvýšený a doktor povedal, že to vyzerá na endometrioznu cystu..teraz som zas po ďalšej ms bola na kontrole a doktor mi povedal, že cysta praskla, už je to týždeň od ms, cysta prasknuta, ale bolesti mám neskutočne, CA125 mi vyšiel ešte viac zvýšený ako predtým, keď som ešte cystu mala, kontrola zas o mesiac..aké máte vy skúsenosti s týmto a ako pri Vás postupovali v liečbe? Ďakujem

sally001
21. júl 2021

@midee ja som ju tam mala aj po ms a tak som sa bola objednat na laparoskopiu a potom mi ju odstranili

martinkatinka
21. júl 2021

Keby ti praskla endocysta, uz si pod nozom a urobia ti laparoskopiu. Chod na pohotovost

roztlieskavacka
21. júl 2021

endometriozne cysty nezvyknú prasknúť po ms

saxana000
21. júl 2021

Cysta mi praskla pred 10 rokmi a pretrhla hned vajcovod aby to bola vacsia sranda.najprv ma odviezla.sanitka pre bolesti ale poslali ma domov. dva dni ma doktori rozhanali kedzi sebou kym ma konecne zobrali s vnutornym krvacanim do nemocnice a operovali za 5 minit 12. Okamzite na pohotovost otravovat otravovat otravovat nemechat sa odbit...
Tot vlastna skusenost...

midee
autor
22. júl 2021

Ďakujem Vám za reakcie, tak nakoniec si to predstavte, išla som na pohotovosť včera večer s tým, že markery zvýšené ešte viac, cysta prasknuta a bolesti pretrvávajúce... A primár mi spravil sono s tým, že našiel mi cystu... Zaujímavé,kedze dva dni predtým môj na ultrazvuku ju nevidel. Takže dnes som už aj na odporúčanie primára čo má vyšetroval včera šla sa objednať na operáciu a budúci týždeň v stredu už aj idem na laparoskopiu... Keby nejdem na pohotovosť tak trpím ďalší mesiac a pol zbytočne...

katy0210
20. nov 2023

@midee ja čítam že neexistuje aby endometriozna cysta praskla...brala si niečo natu cystu že praskla?

midee
autor
20. nov 2023

@katy0210 téma stará 2 a pol roka ale.. Cystu som mala, len môj gynekológ mi ju nevidel na sone preto som šla na druhý deň na pohotovosť a tam ju videli, hneď ma poslali sa objednať na operáciu... Cystu mi vyoperovali mala som aj veľa zrastov, nasadili liečbu - reseligo injekcie 1x mesačne, po dobrati liečby som o tri mesiace otehotnela a dnes mám 8 mesačného synčeka 🙂... Napriek tomu, že mi tvrdili, aké ťažké budem mať otehotnieť, že väčšinou musia ísť ženy na umelé oplodnenie, tak sa nám podarilo prirodzene, vraveli, ževraj je to taký malý zázrak 🙂