Bolesti v nartovej časti chodidla. Máte skúsenosti?

gavrilka
4. apr 2009

Mam 32 rokov a pri narodeni mi zistili tzv. konsku nohu. Slo o prave chodidlo, ktore som mala vytocene smerom do vnutra. Sadru som mala asi do 3 mesiacov, potom som chodila uz len na kontroly raz rocne k ortopedovi. Noha sa mi vyliecila velmi pekne, dnes by nikto nepovedal, ze som mala ako dieta taketo problemy. Mam vsak obcas dost silne bolesti v nartovej casti chodidla, konkretne ma boli vonkajsia cast pod malickom, ta vyklenuta. Momentalne som mala v noci take bolesti, ze som vobec nemohla spat. Neviem s cim tie bolesti suvisia, niekedy ich nemam aj dva roky, potom sa z nicoho nic zjavia, ale teraz su take silne, ze nevladzem chodit. Vseobecne nemozem nosit topanky na vysokom podpatku, lebo tu nohu mam slabsiu a vykrucam ju pri chodeni na podpatkoch smerom von. NEviem, ci ma niekto podobne skusenosti, ak ano, budem rada za akykolvek nazor.

emily333
4. apr 2009

mna v detstve bolelo chodidlo a tak mi babka prikladala vreckovku v slivovici alebo v nejakom alko obviazala nohu tou vreckovkou a na vrch mi dala sacik a este som si podlozila nohu vankusom

grevab
6. apr 2009

Vyhľadala si teraz ortopéda?
Či sa niečo nezhoršilo alebo tak.
Alebo fyzioterapeuta - rehabilitačné cvičenia.
Možnože masáž chodidiel..
Existujú aj ambulancie pre bolestivé stavy (chronické bolesti), možnože tam by ti vedeli poradiť, ak ortopéd nič nenájde..
Len uvažujem, neviem ináč poradiť.