Bolestivá chrasta

lula313
28. dec 2017

Ahojte Maminy, v sobotu som si rozbila koleno, rana mi dosť krvácala, tak som si ju vydezinfikovala a prelepila, rana má veľmi bolela. Leukoplast mi potom nešiel dole, bol vodeodolny, takze som ho ani po dvoch hodinách nerozmocila🙈včera sa mi ho podarilo dat dole za pomocí peroxidu vodíka. Vecer má rana tak bolela, že som sa na nohu ani postaviť nemohla, pri vstani mi dokonca cela noha vzdy strpla a aj som si od bolesti poplakala. Teraz má boli, mám ju na vzduchu, aby sa vytvorila chrasta, len ležím, ale hnisa to, Dr má dovolenku do Noveho roku a ja som navyse v 28tt. Nemáte nejaký recept, čo s tým, aby sa to rýchlo zahojilo? Okolie mám červene, muž vraví, že to z toho peroxidu😕

uhnakova
28. dec 2017

A nechces skocit na pohotovost? Osetria ti to odborne, rana sa ti nezapali. Nie je to ziadna hanba, hlavne ked si tehotna a zle sa ti to hoji. Inak na rany a hojenie velmi dobre pomaha dermochlorophyl, dostat v lekarni. Je hnusny zeleny, ale ucinkuje vyborne.

ovaaa
28. dec 2017

Oplachni repikom a nechaj na vzduchu vysusit, nelepit.

ninusa7
28. dec 2017

Betadine 😊 vysusit a nicim neprelepovat

mily7
28. dec 2017

@lula313 ako hnisa to, noha boli, evidentne si sama pomôcť nevieš, to nie v zlom, tak keď už toto nie je na lekára tak co? Véd ôk ak lekár má dovcu, niekto ho zastupuje. Ak nie tak smer pohotovosť. Hlavne ak ta noha boli, ved tam môže byť ešte nejaký skryty problém, okrem odreniny.

takaakoty
28. dec 2017

Chrastu musis strhnut. Mas pod tym hnis a z neho ta boli noha. Zazila som to viackrát 😉 cize nacni niekde tu chrastu a vytlač hnis. Za par hodin bude vsetko ok

lula313
autor
29. dec 2017

Dakujem baby krasne za rady😘😘😘. Pockam do rana, ak to bude takto zle, skočím do zdravotného strediska a pozriem sa, či moju Dr niekto nezastupuje. Muž bol u tej našej Dr, preto viem, že má dovcu, na pohotovosť sa mi moc nechce, “len” s hnisavým kolenom by má hneď nezobrali a mna to fakt boli, aby som tam niekoľko hodín sedela..

lula313
autor
29. dec 2017

Ahojte baby, bola som dnes u zastupujúceho Dr, vraj tam mám zápal, asi preto to tak strašne boli😰 povedal mi, že tam na ošetrenie v ambulancii veľa nemá, tak mi tam dal betadine a predpísal maste ialugen a framykoin, že si to mám na striedačku mastit, len som vraj prišla neskoro, tak má už nestihol poslať na chirurgiu, ale, že keď zo bude bolieť, mám ist určite na pohotovost😕 tak Dakujem Vám všetkým za rady😊