Bolestivá menštruácia. Čo mi už konečne zaberie?

viva13
4. nov 2010

Ahoj už 15 rokov bojujem s bolesťami pri menštruácii, mala som robené rôzne vyšetrenia, výsledky som mala v poriadku,brala som antikoncepciu, pred pol rokom som mala vyoperovanú cystu na vaječníku,nič mi nezaberalo, od detstva pchám do seba len lieky. Prvé tri dni som bez života, nikde nemôžem ísť, ani pracovať vtedy nemôžem . Asi pred rokom mi gynekolog povedal, že si mám kupovať lieky NIMED určite poznáte, dá sa kúpiť len v niektorých lekárňach volnopredajne, na začiatku to bolo super, no už mi zaberá asi po2 hodinách čo tabl. užijem a ten účinok nieje taký ako má byť a je aj krátky nejaké len 4hodinky som bezbolestí. 😢 😢 😢 Tieto tri dni som bez života, je mi zle a nechutí mi jesť, niekedy aj zvraciam.Neviete mi poradiť niečo čo by mi už konečne zaberalo a ja som mohla "konečne prežiť menštruáciu"? ☹ ☹ ☹

yanni
4. nov 2010

@viva13 otehotniet. moja mama tiez tak trpela a po porode ako keby nikdy nic nebolo. Dokonca jej gyncar odporucil uz v 19tstich otehotniet. Ta si len tukala na celo. Takze trpela dalej, lieky tiez velmi nezaberali. Ved co bolo pre 30.-40. rokmi, akurat tak brufen. a ked si nan organizmus zvykne tak uz nezabera. Este existuju nejake injekcie. To si chodila davat pichat kamoska z gympla.

ja som mavala tiez bolesti ale len v prvy den a potom bolo ok. ked som brala antikoncepciu tak zmizli uplne.

viva13
autor
4. nov 2010

@yanni
Ano toho názoru som aj ja už navštevujeme CAR... ALE čo dovtedy, ach jaj... ☹

yanni
4. nov 2010

@viva13 asi len vydrzat ked uz nic nezabera ☹

sorciera24
4. nov 2010

@viva13 mne pomahal vzdy horuci termoflor na brucho....samozrejme to bolesti zmierni,ael s kazdou MS su tu opat....po porode to bolo na chvilku lepsie...ale asi ked som opat zacala ovulovat,bolesti sa vratili 😖 ....a co pomohlo mne a mnohym zenam bola joga...konkretne jeden cvik specialne na taeto potiaze.....ten cvik sa vola macka (macaci chrbat) a teraz bolesti nemam vobec 😉

viva13
autor
4. nov 2010

@yanni
tak to asi v živote býva, že musíme všetko pretrpieť 😉

viva13
autor
4. nov 2010

@sorciera24
Ja ked si dám ten NIMED tak musím ísť do vane, začne ma napínať aj z vody 😖 tam mi to pomôže no ked vídem tak je toto isté ☹
Hmn, takže tehotenstvo nepomôže každému, že? Ja som najprv počula aj o migrénach že tehotentsvo pomôže, ale tiež som sa dočítala, že nie každému 😒

viva13
autor
4. nov 2010

Neexistuje nejaký iný liek ako je NIMED, prípadne niečo na bylinnej báze 🙂
Máte niekto vyskúšané kvypky GYNAX, alebo tak nejako sa volajú? som už vážne zúfala, každý mesiac takto trpieť ☹ ☹ ☹

sorciera24
4. nov 2010

@viva13 ako tie bolesti po porode uz neboli take silne ako pred...rozdiel bol....ale skus ten cvik...za to nic nedas, len max. 5 min. denne🙂

yanni
4. nov 2010

@viva13 asi ano. a stale len zena.

dadis
4. nov 2010

ja mam po porode horsie bolesti a silnejsie krvacanie ☹ ...najhorsie na tom je, ze dojcim a lieky nemozem...takze termofor a vela spat

viva13
autor
4. nov 2010

@dadis
to vážne? to som nevedela, že ešte aj horšie to môže byť ☹ človek nevládze sám so sebou a ešte o dieťa sa starať, obdivujem ťa, ja nezvládam nič prvé 3 dni 😢
dovolí ti dieťa veľa spať? alebo máš niekoho kto sa ti o dieťa stará? Ja to mám trocha horšie s tým spaním, cez deň s mi akosi nechce, aj ked som pri menzese veľa unavená. Neviem si to ani predstaviť pri dieťati 😖

dadis
4. nov 2010

@viva13 ma to aj dobre stranky, mas tolko povinnosti, ze nemas velmi cas na tu bolest mysliet....ked ma boli brucho, idem si lahnut poobede s detmi, vecer niekedy aj o osmej... inak dost pomaha pohyb na cerstvom vzduchu...co ako mamina budes mat urcite dost
a hlavne na MS zacnes pozerat z ineho uhla, je to tvoje telo, ktore dalo zivot tomu najcennejsiemu co v zivote mas 😀
a teiz je dobre, ze vdaka castemu dojceniu (aj cez noc) som MS dostala az takmer 11mesiacov po porode... 😉

viva13
autor
4. nov 2010

@dadis
hmn, tak to určite stojí za to... 🙂

ikke
4. nov 2010

ak si dobre pamatam, niektore baby spominali, ze im pomohli cvicenia podla mojzisovej, pozri napr tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/metoda-pod...
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/mojzisovej-metoda-v-bratislave-neviete-o-dakom-centre/

viva13
autor
4. nov 2010

@ikke
dakujem

twiksy
18. jan 2011

@viva13
Ahojko, no ja som mavala strasne bolesti az do odpadnutia pri kazdej menstruacii a dlheeee roky a vyskusala som takmer vsetko ani doktor nevedel preco lebo beriem uz dlho aj Antikoncepciu ze to by nemalo byt no ale byvalo a strasne ...ale potom mi odporucil kamos jeden velmi chutny kokteil inak to pre iny dovod som chcela ale ako som ho zacala papat denne tak odvtedy na moje prekvapenie konecneeeeeeeeee bezbolestny priebeh menštruacie aj som vyskusala nepapat ci to naozaj bolo nim a ano osvedcilo sa a aj som sa vyspinkala kazdy den konecne, pred tym strasne krce a nielen do podbruska som mavala pocas m.dni ale aj dole akoby mi odspodu mec vzrezali a kruzili nim. Ak budes chciet napisem ti viac ked sa mi ozves😉 moj mailik lucy.lackova@hotmail.com. Pekny dnicek.

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz