Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bolestivé a popraskané prsníky

tereziako
24. okt 2012

dobry den mamicky mam viacero problemov akoby nestacilo ze moja 5mesacna princezna zachripla :( tak mam popraskane prsniky calciovu mast si uz nedavam nerobi mi dobre zajtra kupim bapanten a este sa mi spravila hrca v lavom prsniku citim sa akoby som tam mala kamen mam si prilozit studeny obväz a mozem z nej este do vecera kojit ? mam odlozene umele mliecko keby nahodou asi jej dam ale nechce sa mi velmi tie prasky do nej tlacit a ked papka tak pocicka ani nie 5minut a este urobi ze ˝blee˝ som v soku prosim o rady . DAKUJEM

domak2
24. okt 2012

@tereziatko asi sa radsej skontaktuj s laktacnou poradkynou na www.mamila.sk , inak co ja viem tak ked je zapal, tak treba teple zabaly, horucu sprchu, masirovat a malu casto prikladat, nech to vytiahne, drzim palce 🙂

leusska
24. okt 2012

@tereziako mne pomohli studene vinove obklady, pred kojenim poriadne umyt, nahriat teplou sprchou a urcite ponukat aj ten prsnik, mala ti to vytiahne...umele mlieko by som urcite nedavala, ked mas vlastne. Ale ako uz bolo spominane odbornicky su na www.mamila.sk Skore uzdravenie 🙂

leusska
24. okt 2012

@tereziako este mi napadlo...ak mas biolampu tak ta je tiez super 😉

tereziako
autor
24. okt 2012

idem nato a dakujem pekne snad to cim skor prejde ...

meryenes
24. okt 2012

Netráp sa s tým sama a oslov laktačnú poradkyňu. Máš veľa vlastného mliečka, nedávaj umelé. Malej ide asi mlieko rýchlo a nestíha ho papať. Mne keď sa robili hrčky, tak som dávala práve jesť z toho prsníka, kde sa mi hrčka urobila, aby ho malá odľahčila. Ako ona ťahala, tak som si tú hrčku masírovala druhou rukou až to nakoniec poľavilo. Skús malú častejšie prikladať. Skôr než začne ťahať, trochu si odstriekaj (ja som mala vždy po ruke látkovú plienku). Daj pozor, aby sa ti nezapálili prsníky. Ak ti to pomôže, tak si trošku odsaj, ale vždy len do uvoľnenia napätia, lebo čím viac odsávaš, tým viac mliečka sa ti tvorí. Ja som si ešte sťahovala šálom prsníky, aby sa mi tak nenalievali a spávala som na bruchu, kým sa to neupravilo. Ešte som kedysi čítala radu, že naplniť jednorázovú plienku horúcou vodou (akú znensieš) a priložiť na prsník (aby sa to uvoľnilo) Držím palce.

aivill
24. okt 2012

mne na popraskané bradavky najviac pomohla masť cicaderma, keď som mala tvrdé prsníky resp. zápal dávala som si zábaly z kapustného listu ( trochu naklepať priložiť a na to teplú plienku resp. uterák ) alebo aj obklad z rumančeka sa dá, pred kojením keď je hrča v prsníku - aspoň ja som zvykla prsník trochu preklepať prstami, akoby pomasírovať ale masírovať úplne sa neodporúča len tak trochu... malú skús kojiť ďalej, hádam to zvládnete 🙂

rolla20
24. okt 2012

@tereziako ja som na popraskane bradavky pouzivala lanolin, hned v porodnici vzorku lansiloh a potom som ho nevedela zohnat, tak som kupila medelu lanolin, netreba ho zmyvat a hoji ranky bez chrasty. Pri naliatych prsnikoch som tiez skusala teplu plienku, kapustove listy, masaz prs pod teplou sprchou, ale akosi som nepostrehla viditelny, resp.citelny vysledok. Co sa tyka konkretne hrcky, zalezi, kde sa ti spravila, ja som ju mala iba raz na pravom prsniku z vonkajsej strany a laktacna poradkyna mi doporucila, ze mam si prilozit babetko tak, aby bradicka smerovala k hrcke, bo tam sa uvolnuje mlieko, cize sme parkrat praktizovali poloha futbalovej lopty, sice ma to riadne rezalo, skoro mi az slzy vyhrklli, ale po par kojeniach sa mi to krasne uvolnilo, cize v mojom pripade sa osvedcila zmena polohy

tereziako
autor
25. okt 2012

dakujem vsetkym za rady ono ani nie ze by som mala vela mliecka lebo po kojeni som mala stale bolestivy tvrdy prsnik take zvlastne na opisanie vcera som si davala horuce obklady a hned som sa citila o cosi lepsie dnes som sa rozpravala z doktorkou tiez mi poradila nieco a kupila som si bepanten tak snad bude fajn ta bolest je otrasna tak rada malu kjim jooj mimochodom bepanten mast oplachujete alebo to nevadi ?

la_bambulka
26. okt 2012

@tereziako ahoj, ja som pouzivala mast na bradavky Babylove z DM, pomohlo to rychlo a neoplachovala som to pred kojenim ........ tiez som mala 2x hrcky, prvy krat mi to syncek "vytiahol", ale ten druhy uz nie ☹ bola som s tym u gynekologa a nasadil mi ATB - takze treba to riesit za cersvta 😉 inak, aj pri ATB som stale stale kojila, takze neprestavaj 🙂 drzim palceky a skore uzdravenie

tereziako
autor
26. okt 2012

@la_bambulka dakujem za radu zatial si davam bepanten som spokojna uz to az tak neboli aj jazvy uz niesu tak velke a ak sa mozem spytat na tie hrcky co sa stalo ze az atb bol to zapal alebo co ? ak nechces neodpovedaj je to predsa sukromie 🙂

la_bambulka
26. okt 2012

@tereziako 🙂 ano bol to zapal, uz sa to nedalo odsat a ani maly uz nevedel pit z toho prsnika, co bol taky tvrdy a strasne to bolelo ..... ustupilo to asi 3-4 dni po tom, ako som zacala brat ATB ... a doteraz s radostou kojim 🙂

sonice
26. okt 2012

Ja som si na rozhryzané bradavky dala najskôr genciánku a potom lanolinovu masť - mala som mykozu (typicke priznaky, v chlade bradavky boleli, pri prisati dietata ma pichalo az v chrbte) anavrch som si dala chranice od Medely. Porprsenka sa mi nedotykala bradavky a ta sa do 2 dni zahojila - nebit chranicov idem sa obesit 🙂

vevinaaa
26. okt 2012

Pokial mas bolave bradavky, nedavaj si podprsenku ale ostan len v tricku ja som skusila vsetko mozne a nie a nie vyliecit, ostavam len v tricku a od vtedy ani enviem co je to bolest pri kojeni 🙂 pred kojenim si prsnik treba nahriat, teplym uterakom, teplou vodou, zlepsuje to tok mliecka. A potom dieta prilozit nech vitiahne co najviac, a jasne co najcastejsie kojit aj ked to vie boliet, treba to vydrzat, lebo sa ti moze spravit hrcka na prsniku a to boli a omnoho tazsie potom dieta dostava mliecko.. ak by si mala bolestivy prsnik, hrcku na nom, pomaha aj kapustny list, pripadne octanove obklady, mne sa pri malej stalo ze slabo sala ked bola chora, a ja som ostala s bolavym prsnikom, nastastie caste prikladanie aj ked s bolestami mi to uvolnilo, len treba pred kojenim nahrievat prsnik aby to dietatu lahsie slo... ak by si mala teploty ihned k lekarovi! vela stastia nech sa ti to zlepsi cim skor!

vevinaaa
26. okt 2012

@tereziako ak mas aj po kojeni tvrdy prsnik moze to byt aj tym ze ti malicka vytiahne malo mliecka a tak ti prsnik tvrdne..

diusik
26. okt 2012

@tereziako ja som mavala stale tie hrce,velmi zle sa mi vyprazdnovali prsniky,skusala som obklady,kadeco,ale vzdy nalepsie pomohlo kojenie,tak nejak aby babatko tahalo z tej strany,a bradavky brutal,este mesiace po ukonceni kojenia boli fialove,darmo vsetky rady,cele kojenie bolo utrpenie,vydrzali sme 5 mesiacov 😀 drzim palce aby vam to islo lepsie

tereziako
autor
28. okt 2012

mohli by ste mi este v niecom poradit mam kamaratku , ale ze uz mesiac ma problem z ragadami ci ako sa to vola a nevie si rady skusala uz vsetko aj lak.poradkina pri nej bola a ona len trpi nic jej tak nepomaha chudatko moje napiste mi prosim hned jej poviem aby jej nieco uz konecne pomohlo ☹

sonice
28. okt 2012

@tereziatko, presne o tom píšem tri abo štyri ppríspevky vyššie!!!

sonice
28. okt 2012

@tereziatko, ak to naozaj trvá tak dlho, môže to byť aj mykóza, presne to, čo som mala ja. Proti tomu pomáha práve ta gencianka - fialova vodicka. Natiet lanolinovou mastou - lebo gencianka vysusuje kozu a najma ten chranic. Nak je to vseko bolave na vzduchu a nic sa toho nedotyka 🙂
Gencialnkou sa musi mazat min 14 dni - a to aj po odozneti priznakov. mykoza je svina. Da sa pouzit aj krem na liecbu mykozy - candibene napr. len ten sa musi pred kojenim umyvat - a tym padom sa zasa derie bolava rozhryznuta bradavka!

aivill
1. nov 2012

No, mykozu som mala aj ja, k�m som na to pri�la pod�a pr�znakov to trvalo ( v�aka za google...) - boles� ukrutn� 😖 ☹ , bol� bradavka,bol� chrb�t - to je hlavne tak� typick� znak �e ide o mykozu, pri kojen� som revala ... Ja som si na to davala norm�lne �e Canesten mas� �o je aj na mykozu n�h... - pomohlo, super, samozrejme pred kojen�m som poriadne um�vala, ke� som mala 2 x u� som vedela �o robi� 😵

lencika
18. feb 2013

no ja len odporucam odsavaj a odsavaj, presne toto som mala aj ja, a potom pod sprchou masirovala prsia, len to mi pomohla a nanasala som si na bradavky studeny bepanthen to bola parada, neboj to zvladnes 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli