Bolestivé červené hrčky pod pazuchou. Súvisí to s kojením?

graziela
24. júl 2008

Ahojte,
dnes rano som si objavila pod lavou pazuchou bolestive cervene hrcky...rano tam bola len jedna, na dotyk citliva, neskor pribudli dalsie 2. Som 6 tyzdnov po porode a svojho synceka plne a doteraz bezproblemovo kojim, snazim sa vyprazdnovat prsniky, niekedy v noci aj odsavam, ked dlhsie spinka, doteraz som ziaden zapal nemala...neviem, ci to moze suvisiet s kojenim, ale to ma napadlo ako prve...
Kedze uz som po 600-nedeli, chystam sa uz aj na prevent. gyn. prehliadku, len by som chcela vopred zopar info, ci to nahodou nema (la) aj niektora z vas...Trosku som sa aj vylakala, budem rada, ak mi napisete nieco pozitivne...dakujem 🙂

ibi
24. júl 2008

ahoj graziela! Este sice nekojim, ale podobny problemik som mala dvakrat v minulosti...zapalene potne zliazky. Tiez vzdy len pod jednou pazuchou. Tak mi to diagnostikovala lekarka, prestala som sa asi na dva tyzdne holit a pouzivat antiperspirant a deodorant pod pazuchou...preslo. Naposledy som to mala uz asi pred 5 rokmi a odvtedy sa holim kazdy den vecer (nie rano), ale nikdy neaplikujem antiperspirant na cerstvo oholenu pokozku, zabera.
Neviem ci to je to iste, ale presne tak mi to vyzeralo. myslim, ze hormonalne zmeny po tehu taky zapalik len podporia.

graziela
autor
24. júl 2008

Ahoj Ibi, dakujem za tcoj nazor, podla mna to budu skor uzliny, ako priznak nejakej infekcie, no uvidim, zajtra idem k dr. a cez noc premastim octanovou mastou, lebo mi to uz riadne opuchlo..okrem toho aj teplotu mam vyssiu, tak som zvedava...dufm, ze to nebude nic vazne...

graziela
autor
25. júl 2008

Ibi, tak dnes som bola u dr. + na koznom a je to zapal lymf. uzlin, nejaka infekcia sa mi tam mohla dostat presne pri holeni ako pises ty...dr. mi predpisala nejaky alkoholovy roztok a tym potierat parkrat denne. Ak to do pondelka neprejde, musim prist opat a budeme musiet nasadit ATB-liecbu, comu sa dufam vyhneme...Dufam, ze cez vikend sa preliecim a bude to opat OK.

graziela
autor
26. aug 2008

Ahojte,
tak sa ozyvam po mesiaci...naposledy mi hrcky po poctivom natierani roztokom pekne zmizli....ale po mesiaci sa zasa objavili...bola som s tym opät u dr., pre istotu som hned nasadila ten roztok, co mi este ostal...podla dr. to tentokrat nebolo take hrozne ako naposledy, takze mam potierat a ze to nechame na prirodu...vraj s tymito uzlinami to niekedy byva trochu zlozitejsie, na pricine byva stafylokok...och joj, dufam, ze sa to nebude opakovat kazdy mesiac... ☹

ibi
28. aug 2008

ahoj graziela* az teraz som si vsimla prispevky... ked tak citam co si pisala mari sa mi, ze sa mi to tesne po sebe tiez zopakovalo a potom uz bol klud. ja som to ani nicim nepotierala, len nechala v uplnom klude a ozaj, tiez som to mala v lete, ked bolo riadne horuco! ja myslim, ze mozes mat aj trochu znizenu imunitu a prejavilo sa to tak, neboj, uz bude klud, hlavne sa nehol, ziaden antiperspirant (treba to vydrzat) a potieraj zazracnou mastickou 🙂) nastastie pomalicky konci leto, tak uz nebudeme tolko potit 🙂) drz sa!!!

graziela
autor
29. aug 2008

Ibi, dik, ze si sa ozvala...dufam, ze to bude tak, ako pises...no a s tym holenim, to som proste nemohla teraz v lete, ze neholit...max., tak tyzden a musela som....ved si to vies predstavit, tu "sexi" burinu, ked mas na sebe tielko na ramienka...asi by som sa hanbila vyjst s tym von...no teraz to uz bude lepsie, nie je tak horuco, tak hadam to nejako vydrzim aj s tymi sexi pazuchami... 😲 Urcite sa ozvem, co a ako, drzkaj palce 🙂

tono354
24. okt 2015

Dobrý deň,chcela by som sa poradiť. Moja mamka (41)
má už možno 2 tyždne hrčku v pravom podpazuší,na dotyk bolestivá a boli ju aj celá ruka. K lekarovi chce isť,ale v poslednom čase nestiha. Nechcem myslieť na to najhoršie,ale píšem to sem z dôvodu,že mam o ňu strach. Ďakujem za radu.