Bolestivý mŕtvy zub.

drm21
29. feb 2020

Dobrý deň prosím potrebujem poradiť ,od včera pobedia má začal bolieť zub ,ktorý je ale mŕtvy , robený my bol už pred cca 5-6 rokmi no doposiaľ som s ním žiadne problémy nemala, nerozumiem čo sa mohlo stať je to taká zvláštna bolesť len pri dotyku ale náraze.Neviem či môže mať s tým spoločne to že som bola skoro tri týždne chorá a brala svoje silné antibiotiká,ešte momentalne mierne chorá som , ale zistila som že sa mi vytvorila aj cca 5 zubov ďalej dierka na zube ktorá pobolieva môže to mať vplyv? dakujem krásne

lenzas
29. feb 2020

Neviem, ci to moze mat vplyv. Ale mna tiez mrtvy zub bolel, ale mala som aj opuchnute lico. Mne sa vytvoril pod zubom vacok s hnisom a musel ist zub von, Takze radsie chod ku zubarovi, len on moze zistit z coho mas tie bolesti.

wejuska7910
29. feb 2020

@drm21 mne zubar povedal,ze ked boli zub ktory ma byt mrtvy je to zapal

malebiele
1. mar 2020

@drm21 ano moze ist o zapal nervu, aj ked je zub mrtvy, nerv nie je

rinsh
1. mar 2020

Ja som to nedávno tiež riešila. Musela som vyhľadať súkromného zubára, ktorý mi to musel čistiť mikroskopicky. Keď som bola na pohotovosti tak mi povedali, že tam mam zápal. Zub bol v takom zlom stave, že sa mi začal kolísať. Keby mi ho dočasne nezadlahovali, kým som sa nedostala k zubarovi, tak by som o zub prišla.

lukasko12
2. mar 2020

Baby ja som mala tak opuchnute lico az oko ale na pohotovosti mi s tym nic neurobili le pozreli ze mam vsade kazy a kamen tak mi dali len tabletky aby mi to lico odpuchlo a isla k svojej zubarke tej ked so prisla tak mi nic nerobila lebo mi vyteka este hnis mam si to vytlacat.Boji sa troska aby sa mi nic nedostalo do celeho tela.Ale aj tak idu vsetky korene von

drm21
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drm21
autor
3. mar 2020

@malebiele prosím A ako vám to riešil musel znova zub otvoriť? Lebo ja kvôli pracovným povinnostiam sa dostanem k zubárovi a ku koncu týždňa 🤦

malebiele
4. mar 2020

@drm21 ano, otvorit a vycistit nerv, pripadne ak je zub uz mrtvy treba "zabit" aj nerv, to mi robil tiez otvorenim a cistenim, preplachovanim a vkladal tam nejake vlozky ktore po case vybral, asi 2x som tak bola aby mohol zub natrvalo zavriet

drm21
autor
4. mar 2020

@malebiele pardon telefón prepísal malo tam byť napísané že nervy mi boli vytiahnuté už predtým rokmi a doteraz nebol problém

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimibb
4. mar 2020

Mňa pobolieval jeden zub pri otrase v čase choroby(zápal dutín), no nebol mŕtvy..... Na druhej strane ma už cca 15 rokov pobolieval mŕtvy zub... Odpoved 3zubarov-reaguje na zmenu pocasia... Ze to mŕtve zuby zvyknú.... A až teraz 3mes dozadu nová zubarka zistila, že mám v tom zube preplnený kanálik, ktorý tlači do okolia a vzniká tam malý zápal..

drm21
autor
5. mar 2020

@vlcik1 prosím vy kde čítate že mám nerv v mŕtvom zube????snáď automaticky sú nervy vyberané.. hore som písala pani že nervy zo zubu boli vybraté už pred tými rokmi a aj vyplnené kanáliky😊dakujem

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drm21
autor
5. mar 2020

@vlcik1 jaáj prepáčte myslela som že ste mňa tak pochopili lebo ja som napísala že bol ošetreny ,tak ma tiež popravde nenapadlo že niekomu v mŕtvom zube môžu ponechať nervy tak som myslela že malé nedorozumenie 🤷😊

malebiele
5. mar 2020

@vlcik1 no predstavte si ze moze, ja mam dolne dva zuby mrtve, jednotky a sice uz davnejsie som menila zubara, ale az teraz ked som si davala robit korunky na nich lebo zmenili farbu, tak zubar zistil ze sice zuby su mrtve uz davno, ale bohuzial v jednom zube nerv ostal tak sa to muselo riesit, takze aj ked si myslite ze to mozne nie je, predsa len sa asi stane 🙄

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drm21
autor
6. mar 2020

@vlcik1 áno to som ani netušila že je možné ,práve preto nechápem či sa mi tam usadil zápal lebo aj jasno okolo boli ,nájme pri horúcom ,žeby koli tomu som tak cítila ten zub?

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz