Boli ste niekto na plastike brucha?

bobana297
25. aug 2019

Ahojte absolvovala ste niektora plastiku brucha? Ja mam po druhom porode pomaly brucho az na zem nehovoriac o diastaze, ktora ma robi stale akoby som bola v 8 mesiaci. Som sice este len 4 mesiace po druhom cisaraku, ale to ovisajuce brucho urcite nezmizne ani stravou ani cvicenim. Co hovorite na to? Aka je jazva? A moc to bolelo? Ako som videla nejake videa a fotky, jazva pomaly pod celym bruchom. Bojim sa len tej bolesti. A kolko ste za to dali a kde ste boli. Dakujem

janulka1802
25. aug 2019

Sesternica bola v Ke platila tuším cca 2000,- mala 3 sekcie je to rozdiel ale pred operáciou chodila aj na ten kurz ohľadom diastazy k Monike Šrenkelovej a v podstate aj ona jej jednoznačne odporúčala operáciu nakoľko už stupeň diastazy bol veľký takze tam už ani iné riesenie nebolo pokial nechcela s takým bruchom chodiť do konca života

jatva
25. aug 2019

brucho rastlo 9 mesiacov, nemozes ho chciet spat za 4. A ano, aj ovisnuta koza moze zmiznut so spravnym cvicenim a stravou.

janulka1802
25. aug 2019

@jatva nesúhlasím s Tebou ako som spomínala sesterka stihlucka 50 kíl a koza vyzerala fakt zle po tých 3 sekciách natiahnutá zošuverená nebol to pekný pohľad po operácii je to veľký rozdiel mohla by cvičiť od rana do večera nikdy by sa jej nezbavila fakt je to individualne

jatva
25. aug 2019

@janulka1802 je rozdiel cvicit a cvicit. Videla som uzasne premeny.

janulka1802
25. aug 2019

@jatva áno to je pravda práve preto isla za odborníčkou a Monika Šrenkelová je v tomto topka špecializuje sa na diastázu

bobana297
autor
25. aug 2019

@jatva tak ja som ho mala abnormalne velike a dopraskane az za usami. Prvy syn mal 5 kg a aj ked som schudla 20 ks po prvom, brucho bolo stale az na kolena. A teraz pri druhom som mala este vaczie aj ked mal len 3700 ale diastazu mam taku ze dovi dopo a este asi aj pruh

terina25
25. aug 2019

Ja viem tak, ze sa to da urobit aj zadarmo, ak budes mat papier od lekara ze zdravotnych dovodov, tak poistovna to preplati. Vyskusaj s tym ist k lekarovi

jatva
25. aug 2019

@bobana297 mozes mi poslat foto v stoji, ale vobec mi nepride nejak strasne. Aj pruh sa da vycvicit. Diastaza na kolko prstov? Ale samozrejme ak davas prednost operacii, je to len na tebe.

jatva
25. aug 2019

@janulka1802 moniku poznam a je topka na svk... bohuzial.

janulka1802
25. aug 2019

@jatva prečo bohužiaľ?

jatva
25. aug 2019

@janulka1802 pride mi, ze uz to ma viac ako medialnu kampan nez pomoc. Ze vodu kaze, vino pije (videla so ako priserne sedi?). A uplne ma dostala spolupraca s plastickym chirurgom. Poznam viacero odbornikov na diastazu a veru moc oblubena medzi nimi nie je...

tyldina
25. aug 2019

@bobana297 skúste pozrieť túto skupinku ak v nej ešte nie ste 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/2410/

janulka1802
25. aug 2019

@jatva som prekvapená priznám sa že aj ja som sa za ňou chystala tiež mám diastázu našťastie len takú miernu aj som ju kontaktovala ale mala obsadené ale veľmi dobré vedieť i taký názor díky

jatva
25. aug 2019

@janulka1802 asi ju netreba uplne zatracovat, ma vysledky. Ale zas z nej netreba robit panaboha cez diastazu :D najlepsia skupina ohladne diastazy je na fb: diastaza a pridruzene potize.

lucinka1988
25. aug 2019

@janulka1802 myslis, že cisársky rez mal nejaký výraznejší vplyv na tu ovisnutu kozu? Len sa pytam, lebo naozaj neviem, rodila som prirodzene, brucho som mala v pôvodnom stave cca 7 mesiacov po pôrode, teraz som 1,5 roka po a brucho mám ako pred tehu bez zmeny..Tak ja len že či pri cisárskom zvykne koža viac ovisnut🤷‍♀️Veľa ale závisí aj od genetiky a typu postavy, ja mám napr 177cm a to dosť pomohlo v tom, že ta koža sa tak drasticky nenatiahla, ťažko povedat 🤷‍♀️

evitka83
25. aug 2019

@bobana297 osobnu skusenost nemam. Ja som rodila prirodzene, ale brucho som mala riadne, pribrala som 20kg a davala som to dokopy skoro 2 roky. Tiez som mala diastazu. Sesterka rodila 2x cisarakom a teraz ma brucho ako modelka. Povedala by som, ze je to individualne, aj podla toho aky typ aktivit robis na zpevnenie brucha a ci ti ovisa tuk, alebo koza. Na tvojom mieste si najdem dobreho fyziotrenera a s nim skonzultujem, pripadne riesim dalej.

janulka1802
25. aug 2019

@lucinka1988 to netuším asi tam zohráva úlohu viac faktorov ako len samotná sekcia skôr tá koža elasticita ja som napr po prvom pôrode brucho mala preč doslova po pár dňoch ale po druhom už nie proste vidím že to svalstvo sa akoby zmenilo ale aj koža je akoby trochu natiahnutejsia nie extrémne ale ja rozdiel vidím

ildiko36
25. aug 2019

@janulka1802 ja som po porode 1.5 roka ..tiez mam brucho ako v 9mes..ani Sm system svicenie nepomohlo.ked je diastaza velka ani sa len nepohne😏do 2cm sa da napravit s cvicenym..ja mam vyse 10cm..chirurg odmietol op.je to bars velke moze sa mi cele bruchoroztrhnut..jedine ked plastika..a to neni lacna zalezitost a hrozi aj tukova embolia..radsej budem cely zivot ako tehotna😏

zeytin
25. aug 2019

@jatva myslim, ze koze sa nezbavis cvicenim...

janulka1802
25. aug 2019

@ildiko36 Joj to nezávidím určite je to pre Teba veľmi nepríjemné ja mám len miernu a neznasam to z duše lebo celý život som mala perfektné brucho inak veľa žien vôbec ani netuší že majú nejakú diastázu nevedia že niečo také existuje

ildiko36
25. aug 2019

@janulka1802 ak ja som bola cely zivot stihla..som cvicila chodila som 13km behat a chodila som na horolezectvo..teraz brucho ma obmedzuje a este navyse pri porode som dostala herniu disku L 4 a 5..mam neskutocne bolesti a nedokazem cvicit ako predtym😏mam problem aj spat.spim po sediacky alebo na bokoch s vankusikmy ako daaka babka

bobana297
autor
25. aug 2019

@jatva ahoj poslala som ti

elisskah
25. aug 2019

Pridám sa 📌

vejapa76
25. aug 2019

@bobana297 kukni túto diskusiu. Píšu tam baby už po operácii. Kedysi som to tiež zvažovala ale strach prevládol 😕
https://www.modrykonik.sk/forum/plasticka-chirurgia/abdominoplastika-a-vase-skusenosti/

jatva
25. aug 2019

@zeytin da sa tomu velmi pomoct (spolu s dobrou stravou)

bobana297
autor
26. aug 2019

@vejapa76 ja som tam precitala cslkom dobre recenzky. Ale tak zalezi aj na stave. Ja mam za sebou druhu sekciu a tu som mala neskutocne bolavu. Aj mi povedala sestricka, ze cim viac sekcii tym viac to boli.

zeytin
26. aug 2019

@jatva Samozrejme, cvičenie je základ... Ja som začala cvičiť už 3 týždne po pôrode. Ale asi závisí aj od toho, aké veľké brucho mala žena počas tehotenstva. Mala som obrovské bruchá pri všetkých deťoch, po prvej išlo späť rýchlejšie, ale teraz po treťom tehotenstve nemám veľké brucho, keď stojím, ale koža na bruchu mi zostala veľmi nepružná. Pod oblečením to nie je vidieť, ale ja viem, že to tam je :D Stravujem sa zdravo, ale nie som zástancom rôznych ketodiet a pod. Možno, ak by som chodila pravidelne do fitka, načo však pri deťoch vôbec nemám čas.

jatva
26. aug 2019

@zeytin ako som pisala vyssie. Nie je cvicenie ako cvicenie. Ak je problem (diastaza, povolene ci presilene panvove dno,...), tak cvicenie doma nestaci a cvicenie vo fitku to akurat tak zabije. Treba pod dohladom dobreho fyzio a tych je na svk zalostne malo.
Moja koza po tretom porode tiez nie je taka ako bola, ale nic strasne. S tym treba aj tak trosku pocitat. Ako budeme starnut bude to horsie a horsie 🙂