Boli ste sa dať pretestovať po skončení karantény?

yanina1983
27. feb 2021

Ahojte, ak ste boli pozitívny, tak po skončení karantény - šli ste sa dať pretestovať? Mali ste niekto aj po viac ako dvoch týždňoch príznaky?... Myslím ráno plné dutiny, bolesť ns hrudi a v hrdle alebo podobne?

pribinak
27. feb 2021

@yanina1983 na testy nemusíš ísť 3 mesiace.

basska_b
27. feb 2021

Pretestovať už nie. Na PCR sa po skončení karantény už nechodí, teda aspoň pred 2 mesiacmi to tak bolo. Na antigenový (pre vlastnú kontrolu) by som ani nešla, sak to nemá výpovednú hodnotu. Príznaky môžu trvať aj mesiac po. Kým trvajú príznaky, treba zostať v karanténe. Všetko treba konzultovať telefonicky s ošetrujúcim lekárom. Ja viem, to je teória, prax je náročnejšia.čo sú teraz tie testy kvôli práci a pohybe medzi okresmi a iným veciam, tam nemusíš ísť, stačí sa preukázať pozitívnym výsledkom PCR nie starším ako 3 mesiace. Ale takto keď sú ešte príznaky, to veru by som ešte zostala doma a pýtala sa lekára

yanina1983
autor
27. feb 2021

@basska_b po lekárku som sa nedostala, sestrička povedala že som ok, ukončila karanténu a v utorok idem na krv.. Dnes ťahám 17ty deň a stále mi je takto 🙄 nikam sa nechystám, svedomie mi nedovolí, možno len navečer vyvenčiť deti lebo tie sú celú dobu zavreté so mnou doma

mogaa
27. feb 2021

@yanina1983 no príznaky niektoré príznaky sú dlhodobé napr.únava, tlak na hrudi, kašel, strata čuchu a chuti - môže trvať aj niekoľko mesiacov kým vymiznú....všetko záleží ako boli poškodené plúca či iný orgán, či sa dokážu ešte zregenerovať, niektoré následky môžu byť aj trvalé......tlak na hrudi pokiaľ sa vylúči zápal plúc môže trvať aj 2-3mesiace, naozaj záleží do akej miery boli poškodené plúca...

mogaa
27. feb 2021

@yanina1983 čo sa týka testovania, tak pozitívny výsledok ti môže ukazovať dlhšiu dobu, lebo telo sa zbavuje zbytkov vírusu.....neviem či si brala aj niečo na imunitu, určite si niečo nasaď napr.betaglukány a pozor aby si sa opakovane nenakazila.....ak máš málo protilátok alebo schytáš inú mutáciu tak sa môžeš nakaziť opakovane aj skôr ako za tie 3mesiace......

ninusa221
27. feb 2021

Nam konci pondelok karantena a doktorka priateľovi povedala že sa ma ist dat otestovať v nedelu ak chce ist do roboty🤦🏽‍♀️ Kukam reku ved to mu aj tak ukaže že je pozitívny...🤦🏽‍♀️

benit
27. feb 2021

@yanina1983 ides na krv, pretoze sa zle citis ci na protilatky? Mne povedala, ze protilatky po mesiaci. Nam konci karantena v utorok.

rosalie1411
27. feb 2021

Napríklad u nás vo firme vedenie chce, aby sme po covide išli na PCR test (aj napriek tomu, že 3 mesiace nemusíš) a do prace môžeš ísť len ak máš negatívny PCR. Teraz sa to zrovna týka pár kolegov, tak som zvedavá ci vyjdu negatívni.

yanina1983
autor
27. feb 2021

@benit neviem prečo mi povedala, že treba na krv 🤷‍♀️ môžem ti povedať potom. A idem aj na RTG.. Ale to sú len info od sestričky

yanina1983
autor
27. feb 2021

@mogaa no dostala som ten isoprinosine, atb a beriem stále kopec vitamínov. Len akosi mi je stále rovnako... Bola som pripravená na dlhodobý kašeľ, a ze budem stále bez zmyslov ale ja sa cítim ako keby v chorobe... Nádcha, sopeľ a podobne 🤷‍♀️

mimi1237
27. feb 2021

@yanina1983 ja som bola,test negatívny uz,príznaky som mala ešte,tuším skoro mesiac.

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ave17
28. feb 2021

Nie, načo

mimi1237
28. feb 2021

@cukroska Neviem co tym chces povedat,ja som sa dala pretestovať ,lebo som musela.

zuvelyn
28. feb 2021

Áno, manžel bol lebo to od neho nezmyselne vyžadoval zamestnávateľ aj keď ma zo zákona výnimku. Chodí ale na AG nie na PCR, vždy mal negatívne. Príznaky už nemal žiadne

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz