Boli ste v nemocnici kvôli zápalu pľúc?

heltova9
29. mar 2021

Ahojte,prosím Vás boli ste niekto v nemocnici kvôli zápalu pľúc? Mali ste kyslík kvôli zlému dýchaniu? Môj otec je na tom zle a strašne sa oňho bojím aby neskončil na tej plucnej ventilácii.. tak či je normálne ten kyslík dávať a či vám to pomohlo

janinah
29. mar 2021

To neovplyvnis.treva veriť.ze lekári robia čo sa dá..stihol očkovanie?

vikusjk
29. mar 2021

@heltova9 terapia kyslikom je prva, ktoru nasadia a je velmi dolezita. Ak nezabera a stav sa zhorsuje, vtedy uz nasadia plucnu ventilaciu, kedy pluca nemusia same dychat a namahat sa tym maju vacsi priestor sa regenerovat. Drzim ocinovi palce, nech sa z toho dostane

janage
29. mar 2021

Áno, pred covidom, kyslík nie - saturácia nebola až taká zlá a podávaná kombinácia antivirotík a antibiotík zabrala.
Zato som však mala ten typ, ktorý nepočuť posluchom, len na rtg vidno. Tak mám rešpekt

mogaa
29. mar 2021

@heltova9 mama je teraz na kyslíku s rozsiahlym obojstranným zápalom plúc....v štvrtok sme išli na pohotovosť lebo sa jej ťažšie dýchalo a tam kým sme čakali ledva lapala po dychu....tak jej urobili krvný obraz a poslali ju na urgentný príjem....tam ju poslali na RTG a zápal plúc - nemala nai teplotu a ani nejako veľmi nekašlala len to dýchanie....zavolali si lekára z covidového oddelenia(boli sme v červenej nemocnici) a ten že si ju zoberú na oddelenie na izolačku a urobi jej PCR test...tak test negatívny a je tam na kyslíku a ATB...a podľa výsledkov z krvi že buď prekonala infarkt alebo postCovid a poškodilo jej to srdce(mohla ho mať bezpríznakový), takže dnes jej robia ešte ECHO aby zistili čo má so srdcom a z čoho....

mogaa
29. mar 2021

@heltova9 a ocino má Covid,či nie? mamine teraz riešia aj ten zápal plúc aj srdce....predtým jej nič nebolo, ešte poobede sme boli vonku a navečer a jej zhoršilo to dýchanie....RTG a CT len potvrdili rozsiahli zápal plúc a ani primárka rádiologie nevedela či je to vírusové alebo bakteriálne.....u nás je pozitívne že to nie je Covid, ale leží na covidovom oddelení na izolačke....

mogaa
29. mar 2021

@janage prosím ťa, ako dlho si sa z toho dostávala? na tom kyslíku si bola ako dlho?mamina bola tiež asyptomatcká, našťastie saturku na kyslíku má dobrú 98 a nemusí mať ani ten prietok kyslíka "na plno".....

janage
29. mar 2021

@mogaa vôbec mi ho nedali. Nemala som rozsialhly lebo som este skoro prišla tuším 3 dni horúčky a u obvodnej CRP vyletelo nad 170 tak rovno na infekčné ma poslala(tam som mala cca 200) Tam ma naládovali liekmi už za 3 dni mi bolo lepšie. Ale zapálili sa mi žily od ATB, keď mi dali orálne vracala som z nich. V nemocnici 8 dní, potom po cca ďalších 2 týždňoch kontrola a a odtiaľ na plúcne a tam mi zastavili ten hnusný kašeľ. celkovo kvôli slabosti a zapáleným žilám a kašľu tak 2 mesiace. Do práce som išla cca po 1,5 mesiaci už presne neviem. Bohužiaľ od vtedy každý boží rok som mala komplikácie v chrípkovom období. Teraz každú sezónu ma vykryje imunologička imunorom a prežijem, bez ujmy 🙂
Ja som sa nakazila od dcéry - dovtedy som bola v tom, že zápal pľúc je len bakteriálny a nemôžeš sa nakaziť od toho o koho sa bežne staráš. Inak by som to rúško mala nasadené celú dobu pri nej a možno ani by som neschytala od dcéry (ona sa liečila doma) Nik iný sa doma nenakazil.

evkamotka
29. mar 2021

Mamina mala covid zapal pluc a bola tyzden na kysliku. Je to dolezite, lebo ked sa ti nedostatocne okyslicuju organy, odumieraju

heltova9
autor
29. mar 2021

@janinah nie nestihol, predtým bol na operácii s chrbticou a ako prišiel tak o 2 dni mu začalo byť zle, trápil sa asi 5 dní nič nemohol jesť, vracal, natahovalo ho.. volali sme sanitku, zistili mu covid, zobrali ho na pohotovosť a odtiaľ ho vrátili ešte v ten deň domov.. zdravotný stav sa mu nezlepšoval tak sme o ďalšie 3 dni sme volali zas, už mal aj vysoké horúčky, zas ho zobrali ale už si ho tam nechali na covid oddelení, že má zápal pľúc , už sa mu k tomu pridali aj vysoké horúčky a zle dýcha, strasne kašle...zistili mu to z RTG, ktorý mu ten prvý krát neurobili

heltova9
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heltova9
autor
29. mar 2021

@evkamotka ďakujem za odpoveď, aj ocino má covid aj zápal pľúc a zhoršené dýchanie, tak sa bojím aby sa mu to ďalej nezhoršovalo.. a mamina mala na koľko zle dýchanie?

heltova9
autor
29. mar 2021

@mogaa áno má aj covid aj zápal pľúc , mamine držím palce nech sa z toho čím skôr dostane

janinah
29. mar 2021

@heltova9 kolko má rokov?

heltova9
autor
29. mar 2021

@janinah 50, ale je čerstvo aj po operácii chrbtice 11teho ho operovali

mogaa
29. mar 2021

@heltova9 ďakujem aj tvojmu ocinovi prajem veľa zdravia....

evkamotka
29. mar 2021

@heltova9 saturaciu pri príjme cez 80.dostala antivirotika, atb, remdesivir, fraxiparin, vitaminy, infuzie. Tyzden na kysliku. Dychove cvicenia, zrazali teplotu. Pekne sa z toho vyliecila. Na kramaroch min mesiac, ma 60r