Borelióza. Na koho sa mám obrátiť?

majtikaxl
9. aug 2009

ahojte aj ja bojujem s podobnými príznakmi už pomaly 3 roky a lekári aj tak mi nevedia určiť diagnózu ,len stále niečo na mne skúšajú.Je to nekonečný rad vyšetrení a stále sa točím dookola,ortopéd, neurológ, imunológ .Som dosť silná alergička a v poslednej dobe sa to všetko ešte zhoršilo,tie bolesti bedrových kĺbov aj občasne opuchy,bolesti kostrče-hlavne pri dlhšom sedení, státí,bolesti hlavy -tuhnutie šije, tváre,badám,že sa mi zhoršuje aj zrak,asi 2krát som mala aj dvojité videnie. Cítim,že je to dosť zlé ,niekedy sú dni na nevydržanie,strašne som unavená,slabá,nikomu neprajem tie bolesti...Doteraz som chodila na injekcie -vakcíny k imunoalergológovi, ale zrazu mi ich ukončil s tým,že ďalej to ma riešiť ortopéd,ale že tie lieky čo užívam sú veľmi silné,na niečo pomáhajú, na niečo.. ,mám za sebou
CT, MRI-bulding disku L4-L5,mierna centrálná protrúzia L4- L5-S1,GMG-zistili obojstrannú sakroilítidu a ešte...,rôzne RTG,osteopéniu IgMpozit na borélie(0,598.,10/10 ., potomIgG hranične, teraz neg,ale bolesti ešte väčšie a udierajú do nôh vôbec nemám chuť chodiť už k lekárom,vraj stres?,som vraj ešte mladá,nemám nárok na tieto problémy a pod. v kuse 3 roky žeby stres?! 😀 ,zmena počasia veď to je niekedy katastrofa,v zime som si myslela že ak príde leto bude to lepšie ale opak je pravdou. Citujem pri určovaní diagnózy:,,Je to detektívka!,,povedal lekár .Začínam už aj ja tomu sčasti rozumieť a viem ,že ja musím hľadať a pomôcť si sama..A ich vyjadrenia,každý tvrdí niečo iné, je to až neuveriťeľné ( trpím ale ja a moja rodina!už si nič dopredu neplánujem,lebo niekedy mi príde zlé na odpadnutie z ničoho nič ..,ale potom zrazu lepšie.)Verím,že už prídu aj pekné dni a možno aj roky.Po prečítaní príspevkov vidím,že je nás viac ako som predpokladala,len sa malo o tom hovorí.Niekedy som mala pocit ,že niektorí lekári nemajú o tejto diagnóze žiadne informácie, alebo len povrchné, alebo nechcú..?Najhoršie je, že sa u mňa striedajú už len ,,zlé ,,alebo ,,dobré,, dni .,tých dobrých je, ale čoraz menej. ☹ A to ma tak troška mätie a možno aj lekárov ?Beriem dosť silné lieky od bolesti a najhoršie je na tom , že asi začínam býť už aj na tie alergická.Teraz3dni a noci ukrutných bolestí bedier ,šije,nôh a…,ráno som sa nevládala ani postaviť ,taká som bola slabá…Neprajem to ani najväčšiemu nepriateľovi…!A čo s tým..?Tužím pracovať,venovať sa rodine naplno,ako predtým.,byť ako predtým?Našla som si rôzne metódy, štúdia, ale my nemôžeme predsa poučovať...,nie sme na to kompetentní, ale trpíme..(to sú aj vl. skúsenosti,keď mal syn tiež zdr.problémy,vraj si to netreba všímať a potom po určení diagnózy ,len vďaka mojej vytrvalosti to dopadlo celkom dobre a neverili tomu!)Takže vytrvalosť a viera ,len neviem či to ešte dokážem?! Verím, že áno.! 🙂 Tak skúste poradiť na koho sa mám obrátiť..alebo čo skúsiť.Skúšam už všeličo,len nechcem zažiť tie ukrutné dni, keď nevládzem nič … majtikaxl@centrum.sk

bettynka222
9. aug 2009

ahoj 🙂 skus pozriet do temy Bylinkarka Anna Kopacova. chodia k nej sice snazilky, ale ona pomaha aj pri roznych chorobach...za pokus by to mozno stalo 😉

dafy
9. aug 2009

majti ahoj teraz nechapem potvrdili ti ze mas to z Borelioze???

ja som mala Boreliozu a to pocas tehotenstva lezala som v nemocnici 5mesiacov .najprv si ma pohadzovali z jednej nemocnice do druhej lebo nevedeli co maju somnou robit 😖 bolo to hrozne najhorsie dni mojho zivota.nie dost ze islo omna ale aj o moje babo ktore som tiez nemala len tak lahko ,ale som musela podstupit IVF.ja som totiz s tej boreliozy ochrnula takze si to vies predstavit 5mesiacov hrozy.nakoniec to celkom dobre dopadlo sice ma museli zacat ucit od zaciatku chodit ako take male babo ale bojovala som hlavne kvoli babetku mozno keby som nebola tehotna tak by som to asi uz vzdala lekar nakoniec povedal mojmu mm ze neveril ze sa s toho dostanem 😉

majtikaxl
autor
9. aug 2009

🙂 ahoj bettynka222dakujem za radu ,uz som si tak zbezne pozerala tu temu,ale ta pani asi lieci vacsinou baby co nemozu otehotniet,ale aj tak si to pozriem podrobnejsie,ked budem mat trocha viac času a potom sa ti ozvem mas aj vlastné skusenosti s nou?Ja som uz sice tiez navstivila liečitelku.ale ak budem mat trocha viac casu tak ti o tom napisem,skusila som uz toho tiez dost. dnes idem k neurologovi tak uvidim ako to dopadne 🤐 zatial ahoj 🙂

majtikaxl
autor
9. aug 2009

dafy ahoj 🙂 ,dakujem ze si sa ozvala,viem si to predstavit co si asi vtedy prezivala a som rada,že uz to mas za sebou,aspoň sčasti a prajem tebe a celej rodinke len to najlepsie a aby ,sa vam vas zamer znova otehotniet podaril cím skôr ! Verim že to dokazete, ked ste,, to,, aj predtým spolu zvladli. Si bojovnícka a to je super.! 🙂 ja sa tiez snazim ale niekedy mam pocit že chvilu sa to aj darí ,ale potom pridu zas tie hrozne dni a ja si poviem ,ze to musim vydrzat.ak budes chciet mozes mi napisat o tom aj podrobnejsie ,zaujímajú ma osudy iných ludi a hlavne ked sa to dobre konci.je to super mame asi vela spoločneho, niekedy dopomoze aj osud sam.ja som tiez z kosicjkeho kraja,a v KE vsetka liecba,vlastne problemy zacali, liecila som sa aj tam ,poznam to tam trocha a tiez najmladsi syn bude mat 5r. 😉 ak budes mat trocha casu tak sa ozvi aspon takto sa nieco blizsie dozviem a to ,ze kvoli babu sme schopne urobit vsetko a niekedy aj nemozne to poznam...to je predsa jasne,ved na to sme tu ,len musime mat pri sebe aj niekoho kto nam v tom pomoze....?!Drzim prsty 🙂 🙂 PS:nic mi nepotvrdili ,lebo stale tvrdia nieco ine ,alebo radsej uz nehovoria nic a cakaju...,neviem dokedy.Ja ale cakat nechcem,ze sa jedno rano uz vobec nepostavím.., a som zatial vdacna ,že to nieje,robím vsetko preto ,musím sa hybat(v ramci moznosti )inak by som uz... 😢 ahoj 🙂 🙂

dafy
14. aug 2009

majtikaxl nenavrhli ti spravit lumbalku??mne ju spravili az dvakrat pocas tehotenstva tak vlastne prisli na to ze mam boreliozu a mohli ma zacat liecit

delta73
23. jan 2010

V poslednej dobe sa dosť píše a i niektoré medicínske výskumné ústavy prinášajú pozitívne ohlasy na Cistus Incanus a
jeho značnú schopnosť ničiť rozne skupiny vírusov.
Cistus má značnú schopnosť ničiť vírusy Boreliozy.
Štúdie a správy roznych inštitúcii si možeš pozrieť trebárs tu:

https://www.youtube.com/watch?v=o4UArnIaFzk

Informácie o rastline Cistus, o jej dokázaných účinkoch sa dozvieš tu:

http://cistus.fm.site90.com/

Moj kolega z práce to začal užívať, a zlepšenie pocítil.

sikea
3. nov 2012

ahojte tak aj ja sa pripojim do vasej diskusie ak mozem.....ja som bola natom dost zle zacala som chodit po roznych vysetreniach a vypada ze som v poriadku ale kosti klby svali ma dost bolievaju a citievam sa tak divne zacala som uzivat AD ..... musim uznat ze mi je o nieco lepsie ale kosti klby ma stale pobolievaju tak mi brala moja obvodna krv na reumu a boreliozu a v cera mi pivedala ze mam boreliozu ale ze velmi miernu a ze v pondelok jej mam zavolat a ze sa dohodneme co dalej.....ak mate niekto podobne problemi ozvite sa mi dakujem

janulle22
9. okt 2013

Ahojky holky...
Obavam se, ze se se mnou neco deje... Jsem strasne unavena, ale fakt strasne. Totalne bez energie a kazdy den bolest hlavy☹ Pred zhruba 3-5 tydnama jsem mela dve klistata. Jedno v trisle, to bylo ok. Druhy v podkoleni a po nem mi zustala malinka kulicka, ale flek zadny. Myslite, ze by to mohlo spolu souviset a jednalo by se o borelku? Dekuji za odpoved...

anatalia77
9. okt 2013

@janulle22 ja by som sa obrátila na svoju lekárku,aby ma poslala na nejaké vyšetrenie,myslím,že by ta mala poslať na infekčné,zoberú ti krv,prípadne ta pošlú aj na neurologiu...

kiki68
9. okt 2013

okamzite k obvodnej,vezmu krv a budu vysledky na boreliozu a dalsie veci, este sme zabudli aj na kliestovu encefalitidu,ale to by muselo takto prebiehat jedine nejak skrytou formou. Po tych vysledkoch bude jasnejsie a keby to je borelka,tak sa da uplne bez nasledkou vyliecit do prvych 2 mesiacov podobne ako hocico ine, nasadia sa ATB a bude od toho pokoj. To,ze nie je flak a opuch na to sa netreba spoliehat. Nie vzdy sa to musi objavit,spolahlivejsie su tie krvne testy. Ak sa nic nezisti poslu Ta asi na neurologiu,kde budu skumat dalej o co ide.

jennyska
30. okt 2013

@majtikaxl @janulle22 @kiki68 @anatalia77 @sikea @dafy

Ahoj maminky,

na MK máme svou vlastní Wiki knihovničku, do které si spolu s ostatníma maminkama píšeme vše ohledně těhotenství, snažení a mateřství a k nim i cenné zkušenosti. No a i vy se můžete přidat! 😉 Právě v ní totiž přibylo téma, které zde rozebíráte a sice Borelioza.

Proto bych Vás chtěla poprosit, zda byste mohly svou zkušeností přispět na https://www.modrykonik.cz/borelioza/ . Pomůžete tím ostatním maminkám, které si právě u sebe a nebo svých dětí prochází touto nemocí/infekcí a hledají radu, tip, podržení, zkušenost...

Děkuji Vám, že nám pomáháte pomáhat 🙂
Janča

sikea
15. dec 2013

Ahojte holky mne je dnes inak zle v cera som.bola na koncorocnom vecierku a vypila som veeela vina pila som.ho celu noc az do siestej rana teda striky.....poradte mi prosim ci si mozem dat neurol je mi fakt ze priserne

gajdy2
15. apr 2015

Ak by ste mali trošku času, prosím vyplňte dotazník k práci. Ďakujem https://docs.google.com/forms/d/1UWwakIIzef7dGH...