Brat nás šikanuje 5 rokov - ako môžeme riešiť túto situáciu?

kava92
5. dec 2019

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať a poradiť, ako je možné riešiť situáciu, ktorá nastala a je prakticky z môjho pohľadu neriešiteľná, nakoľko rodina nemá záujem tento problém riešiť. Mám brata, ktorý sa lieči na schizofréniu a svojim správaním a častou agresivitou nás absolútne deptá a ničí, je neskutočne zadĺžený v banke na úveroch, poberá plný invalidný dôchodok. Žijeme spolu otec, starká a ja. Čo sa týka starkej, brat je k nej neustále hrubý, arogantný, keď starká potrebuje pomoc, začne jej nadávať, že čo chce, nech ho neotravuje, je k nej hrubý a keď starká potrebuje niečo pomôcť s varením alebo upratovaním, začne byť agresívny, nadáva starkej do sprostých, do kráv, má v banke dlhy vyše 400 eur, otec to vôbec nerieši, takže my mu platíme dlhy, brat utráca peniaze na hlúposti, kupoval niekoľkokrát drahé bicykle, ktoré predal za malú sumu, choval kadejaké drahé zvieratá, v podstate otec mu roky rokúce dáva každý mesiac peniaze a on utráca a my nemám niekedy ani čo jesť, pritom máme príjem vysoko cez 1000 eur a brat ešte nadáva, ako to je málo, že sa z toho nedá vyžiť, stále zúri, dokonca mama ktorá s nami nežije mu posiela peniaze, prípadne ďalšie veci, ako ukazovanie svojho prirodzenia, predo mnou a podobne, nič celé dni nerobí, len je väčšinou zavretý v byte pri pc, občas ide do mesta, ja som osobne z neho na samom dne a neviem, akú ja mám možnosť s týmto niečo robiť, keď rodina si ho napriek tomu zastáva a nič s tým nerobí. Nedá sa s ním žiť pod jednou strechou.

wena
5. dec 2019

Ty máš možnosť sa odsťahovať.

00ivi00
5. dec 2019

odsťahuj sa preboha, prečo to trpíš keď tak dobre zarábaš? mňa by tam už dávno nebolo

deti95060810
5. dec 2019

nebolo by lepšie dať chlapca do ústavu? oddýchli by ste si všetci...Alebo nech si ho berie aj matka, nech sa aj ona troška stará o neho...

kava92
autor
5. dec 2019

Bohužiaľ ja som aktuálne bez práce, tie peniaze zarobí otec a starká má dôchodok. To psychologička radila dávno, že ústav, lenže oni ho tam nechcú dať, radšej to trpia a nechajú sa buzerovať.

kava92
autor
5. dec 2019

Mama má tiež schizofréniu

stela01
5. dec 2019

@kava92 zlatíčko tak ani ty sa moc nesnazis . Skús sa zamerať na seba pobaliť kufre nájsť si prácu aj s ubytovaním a urobiť papa
A k bratovi vieš že je chorý , vieš !
Zdravého z neho neurobíš
Staraj sa o svoje duševne zdravie

natycaga
5. dec 2019

@kava92 zobrala by som babku a seba a hned do podnajmu. Minimálne nejaku brigadu urcite najdes a babka ti tiez trochu financne pomoze s bytom. A bude vam aj veselsie dvom. Žiješ v strachu. Zmen to. Mas pravo na spokojný zivot.

cacianka
5. dec 2019

Zacne vyvadzat a utocit volaj políciu.ano ma diagnózu ale môže ho zobrať RZP na psychiatriu.nedaj sa deptat aj ked je chory.pri správnej liečbe a terapii by mohol byt život s nim v poriadku a ak to nerieši otec ries ty.a babka je chranena osoba.mozete podat aj trestne oznámenie za týranie blizkej a zverenej osoby babky.bude to na dlho ale radšej nieco ako nic

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
5. dec 2019

Dobre ti radia,zbal sa a chod si žiť svoj život,ideálne aj babku zobrať.Za neho sú zodpovední rodičia,robia čo vedia a čo môžu,ale ty máš právo si žiť sama za sebanie si už dieťa,tak sa rozhýb a padaj odtiaľ.

jankapepe
6. dec 2019

@kava92 koľko máš rokov? Akú školu? Prax?

karolinakr
29. apr 2020

@kava92 ako ste to poriešili s bratom?
V prvom rade by som mu nedala ani euro
V druhom rade by som trvala na tom, nech sa ospravedlni starkej
3.keby bol drzy, mali by ste ho vyhodit z domu nech sa sam stara o seba a ísť pod most
4.najst si pracu
5.zobrať starku a odsťahovať sa 200km od toho mamĺasa