Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bulímia a následný komplex menejcennosti

skaredabosorka
26. feb 2012

Dobrý deň, mám 21 rokov a môj problém sa začal ešte kedysi dávno, keď som mala byť bezstarostné dieťa ☹ . Mala som 15 rokov a spadla som do začarovaného kruhu mentálnej bulímie. Ťahala som to až do mojich 18 rokov, keď som sa dala do kopy s mojím terajším priateľom, ktorého veľmi ľúbim a kvôli ktorému som s tým prestala. Zdalo sa mi odporné, keby ma načapal, ako si na záchode strkám do hrdla prsty 😔 ... Do teraz som nevracala, ale ostal mi komplex menejcennosti. Aj keď priateľ nie je taký typ, aby skočil hneď za každou peknou ženou, mám neustále strach, že ma aj tak raz vymení za krajšiu a lepšiu (aj keď vlastne nemám dôvod si to myslieť, ale nedokážem to zmeniť), pričom každá mi príde lepšia a krajšie ako ja.. Mám preto depresie a dosť časté, vlastne ja už ani neviem, kedy som bola naposledy šťastná :( . On je ten najlepší chlap na svete, stará sa o mňa, je ku mne milý, rešpektuje ma, je nádherný, presne ten typ urasteného svalnatého tmavovlasého chlapa, po ktorom ide každá, myslí to so mnou vážne, máme naplánovanú spoločnú budúcnosť, sme spolu šťastný, ale mňa aj napriek tomu desí myšlienka, že niektorá sa mu páči viac a porovnáva nás :( je to choré, ja si to uvedomujem ,ale ako to zmeniť?????????

bambi2
26. feb 2012

chcelo by to vyhladat odbornu pomoc!!!! psychologa, ktory ta urcite z toho dostane!! a cim skor tym lepsie. drzim palce!!!!!

kokorunecka
26. feb 2012

@skaredabosorka Jj, ako píše @bambi2 , treba vyhľadať psychológa.
Nie za účelom, že by sme ti chceli povedať, že si cvok, ale za účelom tým, aby si sa mohla bez predsudkov vykecať osobe, ktorá je nestranná.

Inak, ako povzbudenie : Cca 90% žien sa cíti menejcenných a nikdy si to neprizná.

benne
26. feb 2012

môj čisto laický názor je, že do bulímie ťa práve ten nedostatok sebaistoty dostal, nie je to jej následok, určite nie je hanbou vyhľadať odborníka.. radšej, ako žiť život v strachu a sebaničení, fyzicky či psychicky

krisruska
17. feb 2020

Bulímia

Tu začni písať odpoveď...

Odošli