Búšenie srdca

monita88
30. sep 2014

Ahojte, chcem sa spytat ci ma niektora s niecim podobnym skusenost....Momentalne som v 15. tt, citim sa fajn, ale trapi ma busenie srdca. Netrva to cely den, len obcas, dam si aj magnezko. Len teraz pocitujem ako take poskocenie srdca viac krat za den. Ja som mala aj pred tehotenstvom vysoky tep, ale tlak v pohode. Na kardiologii mi doktor povedal, ze vysoky tep sa nelieci. Mala som aj holter, ale nic mi nezistili, jedno slabe poskocenie,ale to nic nie je. Nemam sa stresovat atd.A ze ked budem tehotna bud sa to zlepsi, zhorsi alebo ostane tak. Takze mne sa to asi zhosilo ☹ Idem aj na kontrolu tak uvidim, ale az v novembri. Mate niekto nieco podobne? A co porod? Citala som aj, ze s vysokym tepom je lepsi cisarsky, tak neviem. Poradte. Dakujem.

moniketa
30. sep 2014

@monita88 mam podobny problém, par rokov dozadu mi zistili prolaps chlopne na sone srdca, holter potvrdil arytmiu a tachikardiu, pulz 90-110 je pre mna bezny :D brala som na to kedysi lieky, ale necitila som sa zle, tak mi ich lekar vysadil. Teraz som v 16 tt, trosku sa to zhoršilo, ale zatial som lekara nenavstivila. Nepríjemné su hlavne tie arytmie, ako si pisala, to poskocenie srdiečka. TK mam ukazkovy, tak sa znovunasadenia liekov radsej oblukom vyhybam 😀 uvidim, co bude dalej....

monkabr
30. sep 2014

@monita88 Ahoj, popozeraj si nieco o liecivej rastline - Uncaria tomentosa z Amazonskeho pralesa. Znizuje srdcovy pulz... Je velmi vyhladavany pri roznych kardio ochoreniach
http://www.navratkuzdraviu.sk/n/vilcacora-origi...

zuzzzzzka
30. sep 2014

@monita88 busenie srdca moze byt aj psychicke? Nemas strach z tehotenstva, z porodu??? Ja mavam arytmiu, cez tehu bola kazdy den, ale pocas porodu mi telo ani len nedovolilo na to mysliet!!! Po porode som uz dva roky nemala arytmiu!! Teraz som v 17 tt a zatial sa drzim ale aj som pripravena na druhy porod inak ako na prvy...

monita88
autor
30. sep 2014

@moniketa aj ja mam tlak ukazkovy, skor nizky. Tiez som brala lieky,ale doktor mi ich vysadil, lebo mi zbytocne znizovali tlak este viac....A chcela by som sa im vyhnut co najdlhsie. A ako casto cez den ti srdce poskoci? A tebe tu diagnozu liecit nemusia,prolaps chlopne? A ako porod,nemas obavy?

monita88
autor
30. sep 2014

@zuzzzzzka moze byt aj psychicke, nemam obavy z tehotenstva, uz je moje 2. 🙂 len to busenie som mala uz pred tehu, a teraz je to horsie ☹

petrouchka
30. sep 2014

Ja som mala podobny problem a pytala som sa na to lekarky, tlak som mala nizky az moc, a pulz velmi vysoky. Hovori sa tomu tachykardia a vraj je to v tehotenstve vo zvysujucom sa stadiu uplne normalne, lebo srdce musi pumpovat za dvoch. Po porode sa to upravi.
@monkabr
ja by som len tak hocico pocas tehotenstva neodporucala, dokym to nemas overene, ze to mozu uzivat aj tehotne

puklica13
30. sep 2014

ja som mala busenie srdca ked som mala 20...zistili mi hypotyreozu stitnej zlazy....velmi dolezite mat ok hormony st. zlazy pocas tehu...sks sa dat vysetrit aj na to, zistia ti to z krvy u endokrinologa

monkabr
30. sep 2014

@petrouchka Aha, jasne, to som prehliadla, tato bylinka by sa nemala uzivat pocas tehotenstva, ospravedlnujem sa

17alexis
30. sep 2014

@monita88 Aj ja mám búšenie srdca. Keď som vo vysokohorskom prostredí, trvá to aj dve hodiny, inak pár sekúnd len tak z ničoho nič. Dostala som Egilok, ktorý mám brať len vtedy, ak to búšenie trvá dlho, inak to nie je potrebné. Ešte som dostala železo. Nedávno som bola v nemocnici kvôli endometrioze a tam mi dr. meral pulz a povedal, že cíti slabšiu bradykradiu. Na EKG sa nič neukazuje, lebo akurát je to moje srdce v "pokojnom" stave. To búšenie už trvá niekoľko rokov...

ervenka
30. sep 2014

@monita88 Tvoja stitna zlaza funguje normalne?

majkuska
30. sep 2014

@monita88
@monita88 ja mam to iste. Vyvolalo to predosle tehotenstvo. Vsetko bolo o hormonoch a psychike. V tomto tehu bol najhorsi prvy trimester mala som toho stovky za den. Nevadilo mi ani tak podskocenie, skor vynechanie a potom to dobuchnutie. Po tretom trimestri to pomaly zacalo ustupovat, skoro vymizlo
, obcas sa to vrati, ale v pohode nie ako v prvom trimestri. Ale od 5 mesiaca beriem Isoptin. Neviem ci pomahaju hormony ci samotny liek. Ale chystam sa rodit prirodzene. Bezne s tym rodia zeny..

katika227
30. sep 2014

Ahoj aj ja som to mala v tehu.porozpravaj sa s lekarom.nech ta sleduje.ja som mala laicky povedane alergiu na plod.preeklampsiu.a takto reagovalo moje telo okrem ineho.nastastie sa lekar o mna dobre postaral.u mna to bolo ale uz take hrozne ze som rodila v 33tt.viem ze je to neprijemne .hlavne sa zdvover svojmu lekarovi.zajtra zdvihni telefon zavolaj mu a porozpravaj sa s nim alebo sestrickou.mne aj srdiecko vysetrovali ci ho mam o.k.mala som.mozno aj teba posle.hlavne aby si ty bola v pohode a nestresuj sa.drzim ti palceky🙂

dankako
30. sep 2014

@katika227 tak tak, veru aj som rodila v 33tt a tiez kvoli silnej preeklampsii (190/110) a tiez som pocitovala busenie srdca, asi to bolo tlakom alebo zavodnenim neviem.

cuculik1
1. okt 2014

Ja som mala tehu to iste. Zacalo mi busit aj vuac krat denne, najma ked som bola v klude a casto, ked som lezala, pozerala tv ci citala. Bezne pri chodzi ci podobne nie....trvalo to vzdy mozno 20 sek. Bola som na ekg ale samozrejme nuc nezistili, lebo vtedy mi nebusilo...stavalo sa mi to asi 2-4 kr denne. A po porode to preslo. Takmer okamzite. Moj dr povedal, ze v tehu sa to stava.

katika227
1. okt 2014

@dankako @cuculik1 baby ani nehovorte.bolo to priserne.kto to nezazil nepochopi.ja som mala aj 120 130 tepov a tlak vyse 200. Tiez som bola stale na okg na echu srdca.ale proste clovek si nenavybera.nepozerala som fotoblogy mate aj dalsie deticky po tomto tehu?ak ano opakovalo sa to?

dankako
1. okt 2014

@katika227 ano mam aj dalsie dieta, aj ked sme sa velmi bali, hlavne teda ja, ja som sa bala priserne mat druhe dieta, bala som sa ze sa vsetko zopakuje, ale zmenila som gynekologicku na vyborneho gynekologa a on mi vsetko vysvetlil a potom s kludom anglicana povedal: "no poviem vam tolko, nemat druhe dieta kvoli preeklampsii, co je hlavne problem prvorodiciek je blbost". No a to ma ukludnilo tak, ze som sa hned citila lepsie a jedine co mi este doporucil je Femibion 800, ci ako sa to vola. No a druha dcerka ma rok a mesiac. Vsetko prebehlo bez najmensich komplikacii, iba som si doma castejsie merala tlak, nic sa mi nezopakovalo, dokonca som sa nemohla ani otvorit v termine, tak preto bol znova cisarsky a dcerka mala 3780g a 50cm. Prva mala 1400g a 40cm. Tak tak.

majkuska
1. okt 2014

Zienky ale zakladatelka nepise o preklampsii ale o arytmii a tachykardii. To je v tehu tiez, vobec zena pri tom nemusi mat preklampsiu.

dynnora
1. okt 2014

@puklica13 ahoj, môžem sa opýtať...a máš dieťatko? Pretože to zistili aj mne a povedali mi, že ak štítna ž. nebude pracovať a bude nedostatok hormónov, tak sa môže narodiť postihnuté dieťatko...

puklica13
2. okt 2014

@dynnora ano mam deti, vsetky su ok

monita88
autor
2. okt 2014

@majkuska Ved to, ze ja nemam vysoky tlak....Ten mam skor nizky...Aj stitnu zlazu mam asi v poriadku, uz mi kedysi robili vysetrenia...Tak uvidim co mi povedia na kardiologii, a dufam, ze to v poslednom trimestri prejde, aspon trochu...A tie lieky co mas ti dal kardiolog?

dobromila1111
2. okt 2014

Mne pred tehu busilo srdce najmä pred spaním, išli mi vyskočiť. Keď som ostala pn, tak sa to zlepšilo, pred pôrodom som mala miernu tachykardiu..rodila som normálne.

slavka36
2. okt 2014

Tiež som mala búšenie srdca, bolo to čisto psychického pôvodu. Brala som lieky, ktoré ale v tehotenstve nemôžeš - betablokátory. Na večer som si dávala liek, skôr prípravok bylinný, valeriánu lekársku, tá ale neviem, či sa môže užívať v tehotenstve, zisti si to, je veľmi dobrá, ukľudňuje, nie je návyková a môže sa piť aj čaj z nej. Srdce mám úplne v poriadku, Holter nič neukázal.....keď som otehotnela, prestalo to a už sa to nevrátilo....tzv. extrasystoly, čiže to preskakovanie mám teraz občas, ale nevšímam si to.....ale!! najdôležitejšie je nemyslieť na to, viem, že je to ťažké, ale musíš sa naučiť ignorovať to.....ja som robila tú chybu, že som sa v tom pitvala, čítala na internete kadejaké diskusie, ktoré ma iba vyplašili, počítala som si tep, stále som mala ruku na zápästí....to bolo zle....ale to viem až teraz 🙂 vtedy to bolo ničivé, stále som mala na tom myšlienky, bola som permanentne vyplašená a všetkého som sa bála ☹ ale naozaj, pokiaľ je to len psychického pôvodu, musíš na to nemyslieť a ono to časom prejde...držím palce

majkuska
2. okt 2014

@monita88 ano dal mi ich kardiolog moze to napisat aj internista. Neboj nic ti nenajdu. 😉

majkuska
2. okt 2014

@slavka36 akokeby si o mne pisala 🙂

dada000
2. okt 2014

Tiez mam problem s tepom..moj kardiolog mi povedal ze keby som bola tehu mozem uzivat lieky na tep v malom mnozstve..vhodne pre tehotne..je to neprijemne tiez sa nevie s coho to mam..a ci sa moze rodit normalne neviem myslim ze od bolesti by som mala tep aj 200 a asi by som skolabovala skor by som sa dohodla s kardiologom ze aky porod by bol vhodnejsi pre mna..

mimmka30
26. okt 2014

@slavka36 tak to mas pravdu,.je to vela o psychike..ja som bola vcera na urgente z tym busenim a prebuchavanim..mam to uz asi tyzden..len ja sa liecim aj na tlak vysoky aj stitnu zlazu. vnoci som sa prebudila na to busenie dala si polku tabl na ukludnenie zaspala som a o 6h rano som znova sa zobudila strasne teplo v tele srdce bilo ako splasene az sa mi zle dychalo..sla som na pohot z manzelom tlak 140-121.pulz 123 napichali ma magn..apaurinom dokt trosku pockala a poslala ma na urgent ze pre istotu ze nech vylucia extrasistoly,..aze nieco moze byt aj z chlopnou...polezala som si tam cele dobedu no cesta tam strasna bolo mi zle riadne.,dali mi jednu tab este zmerali tlak,urobili ekg a krv vzali vysledky boli dobre ze si mam dat na ukludnenie nanoc vyspat sa a doplnit interne asi zmenu liekov a kardio na holter,,,som zvedava ako dopadnem..teraz som navarila a lezim znova mi to busí ale aj v nemoc mipov aby som si to tak nedoberala ze psychika mi neprida..a vela urobi doda tomu

leameleg
15. jan 2023

@cuculik1 ahoj stará téma ale momentálne to mam ja a tiež som tehu... co ti pomohlo nato

cuculik1
18. jan 2023

@leameleg preslo samo. Objavilo sa to aj v druhom tehu a potom mozno raz za 2 roky...

leameleg
19. jan 2023

@cuculik1 ale ja to mam opakovane každý deň až tomu nerozumiem...