Calibrum a Magne B6. Môžu sa užívať spoločne?

vilocka
19. jan 2009

Ahojte babulky, zacinam novu temu, lebo som sa nikde nedocitala, ci sa mozu tieto dva vitaminy / lieky brat spolu. Calibrum mami si davam 2x denne, ako sa ma. Kedze mi zistili zvyseny cukor, mam dietu a nechcem vysadit vitaminy, lebo z nej chudnem. A kvoli tvrdnutiu bruska a skracovaniu krcka mi lekar kazal uzivat Magne B6. Nechcem to ale prehnat a prekombinovat. Papate toto niektora spolu? Na tom magnezku pisu, ze tehotne by nemali brat viac ako 2 denne, mne kazal lekar viac 😅

sana15
19. jan 2009

vilocka, ja uzivam Calibrum od zaciatku tehotenstva, ale len jednu tabletku denne.myslim,ze pri rozumnej strave to uplne staci. Tiez som brala magnezium (3x denne) kvoli tvrdnutiu, ale posledny mesiac ho uz mam vysadeny, aby som aj porodila. uz teraz vsak prenasam. Do toho este beriem takmer cele tehotenstvo 2x denne tabletky zeleza. Takze si myslim,ze pokial beries len tieto preparaty nemas sa coho obavat 😉

sue13
19. jan 2009

Vilocka ja uzivam Calibrum tiez od zaciatku tehotenstva, prvych 6 mesiacov 1x denne a potom 1x kazdy druhy den. Presne ako pise Sana15, pri rozumnej strave nie je treba pehanat to s vitaminami.
Magne B6 som brala od 33tt koli bolestiam 3x denne. Teraz som ho uz vysadila.
Myslim ze ta kombinacia vobec nemoze uskodit ani Tebe ani babatku 🙂
Drzim palceky 😉

nikoleta164
19. jan 2009

ak mozem pridat aj svoj nazor... ja som cele tehu uzivala calibrum, ale len 1 tab denne, na zaciatku jasne, ze kyselinu listovu k tomu a neskor u mna sice kvoli predcasnemu porodu som uzivala aj magne B6, zhruba od 21 tyzdna a to 3x denne, v 36 tyzd. mi ho odporucali uzivat az 8 tab denne, aby este babo dockalo 39-40 tyz. opat sa pytalo skor na svet 🙂 . ci to skodi babatku? pocula som uz nejake nazory odbornikov, aj v nemocke kde som rodila ,ale radsej ich nespomeniem, zbytocne vilocku nebudem znepokojovat. napokon ktovie ci boli pravdive.

kesinka
19. jan 2009

Ja som uzivala najskor centrum 1x denne, a teraz calibrum 2x denne podlanavodu. A tiez berem magnezium 2x denne.

vilocka
autor
20. jan 2009

kocky dakujem za rady, tak ja skusim tie dve calibra a dve magnezka.Nech to zas neprezeniem. Ako kesinka.
Kesinka a ty preco beries to magnezko? Kvoli brusku?
Inak je fakt, ze ked sa berie magnezko, tak sa babenkam moc nechce ist von, no ale radsej neskor ako prilis skoro, si myslim. Asi na vsetko existuju rozne nazory -( Najma co sa tyka odbornikov 😀) ,ale nie vzdy sa im da verit. takze vsetko treba s mierou. Nikoleta a v ktorom tyzdni si nakoniec rodila? Konik pise, ze si uz 60 tyzdnov tehotna 😀 😀 😀 , dufam, ze to nebude z toho magnezka 😀 😀 😀 .

ivuska027
20. jan 2009

vilocka, ja beriem magnezium 2x denne a calibrum 1x denne. Nepoznam nikoho, kto by bral 2x denne calibrum. Podla mna to staci 1x. Ved vitaminy mas aj z jedla. magnezium beriem kvoli tvrdnutiu a bolestiam.. ked chces redukovat mnozstvo, skor by som ti poradila to calibrum na 1x denne 😉

vilocka
autor
20. jan 2009

ivuska a ake magnezium presne beries? Magne B6?

denduska
20. jan 2009

vilocka ja som brala calibrum najprv 2 krat, potom uz len raz denne a magnezium (magne B6) najprv 3 krat a postupne uz len raz...od 36tt vobec ziadne Mg. A porodila som 3 dni po termine 😉
inak mne brucho vobec netvrdlo, brala som Mg, aby som sa ukludnila lebo som sa strasne pozorovala 😀

majulienka32
20. jan 2009

denduska, takze v podstate po 36 tt sa uz Magnezium brat nemusi: mne diky povedal ze ho brat mozem..takze to neoddaluje porod vsak?

nikoleta164
20. jan 2009

vilocka rodila som v 39, konik to asi nezaregistroval 😀 . ale je pravda, ze magnezko "nepusti babo von", mne nakoniec porod vyvolavali a magnezko som preklinala.

vilocka
autor
20. jan 2009

nikoleta, to ti ho vobec nevysadili az do konca? no teda, si sa urcite natrapila ☹ Najprv ho drzali dnu a ked malo ist von, zas ho museli vyhanat ? 😀 Som zvedava, ako dopadnem ja...ale hlavne, ze babenko sa narodilo v poriadku, nie?

lucrezia
20. jan 2009

hodim sem nazor jedneho gynekologa z Prahy ohladom uzivania vitaminov v tehotenstve. ten tvrdi, ze: "umele vitaminy by mali brat zeny, ktore si to zial, nemozu dovolit." to znamena, ze zdrava zena v nasom zemepisnom pasme, ktora sa normalne stravovala pred otehotnenim a stravuje sa normalne, resp. zdravo aj pocas tehotenstva umele vitaminy absolutne nepotrebuje.
nazor na to ma samozrejme kazda svoj, ja osobne sa tiez priklanam k nazoru, ze s nicim to netreba prehanat a s umelinami uz vobec nie...dve tabletky denne su podla mna vela...

lucrezia
20. jan 2009

este jednu poznamocku od tohoto lekara. ten tvrdi, ze zeny, ktore to prehanaju s umelými vitaminmi maju akurat tak "drahý moč", pretoze umele vitaminy su pre organizmus tazko vyuzitelne a takmer vsetky odchádzaju z tela mocom. a to, ze maju na obale napisane 2x denne? tomu sa necudujem, ved kazda farmaceuticka firma chce prezit v tak obrovskej konkurencii, aka tu dnes je.
nechcem nikoho ovplyvnovat, ved kazdy nech si papka, co mu chuti....len trosku sa poradit, trosku si pohladat na nete a trosku toho obycajneho sedliackeho rozumu pouzit 🙂 a bude vsetko ok 😉

petra1985
20. jan 2009

ja uzivam calibrum mami spolu so zelezom naviac (vraj to neskodi lekar povedal) tak si myslim, ze magnezko je to to iste vlastne su to vsetko vitaminy len magnezka mas trosku naviac.. ale beriem len jednu tabletku toho calibra lebo dve sa mi zdali vela.. vilocka ako dlho beries calibrum?

denduska
20. jan 2009

majulienka podla mna ak beries tu 1 tbl denne tak to porod neoddiali..ale uz som pocula aj take davkovania ako 3x2 tbl a to uz podla mna moze, lebo to uz ozaj relaxuje svaly.. ja som tak brala pred par rokmi kvoli krcnej chrbtici a malo to ozaj efekt na svaly na krku...tak to urcite ma aj na maternicu.

inak ten drahy moc, to sa mi paci 😀

kesinka
21. jan 2009

Ja si radsej budem davat 2 x denne to calibrum. Podla navodu. Inac ked som si porovnala davku vitaminov v 2-och tabletkach calibrum, tak sa to rovna 1 tabletke centrum. Takze v podstate to iste. Vilocka, ano, magnezium beriem kvoli tvrdnutiu. A sa mi zda, ze celkom to pomaha. Uz nemam tvrdnutie, tak casto za den.

vilocka
autor
21. jan 2009

no ja som mala aj na hranici zelezo a nechcela som brat dalsie tabletky, aj preto, aby ma z nich nezapekalo (lebo to zelezove tabletky robia). V dvoch tabletkach toho calibra je vitaminov pre tehulky presne kolko treba. Aj zeleza, takze beriem dve. Len v kombinacii s tym magnezkom som sa trocha bala, ze toho magnezka bude vela, lebo je aj v calibre. Ale 2 calibra plus 2 magnezka by malo byt ok, tak ako to papa aj kesinka.

petri1985 - Ja calibrum uzivam uz dlho, este pred otehotnenim som ho brala, to babyplan. A radsej vycikam drahy moc, ako by malo babuliatku nieco chybat. Co ja viem. Keby som nemala to zelezo na hranici, mozno si dam aj jednu denne.

kesinka
21. jan 2009

vilocka, presne tak som si aj ja povedala, radsej viac ako menej. a ja mam este taky problem, ze mavam casto hnacky. Ako aj teraz ☹ , takze sa bojim aby babo malo aspon cosi

katarina.banska
5. máj 2010

caute.
chcem sa opytat ci mozem kombinovat zelezo - doktor mi ho predpisal 2 krat denne, lebo ho mam malo s calibrum tabletami?
mam aj malo cervenych krviniek, no to z toho ze mi chyba zelezo. tak sa chcem opytat, ci zrazu nebudem mat az prilis vela vitaminov v sebe ked budem brat 2 krat zelezo a este aj calibrum 1 krat denne. nemoze to uskodit babatku? no uz len par dni mi ostava do porodu, tak neviem ci sa mam dopovat liekmi. 🙂
dakujem pekne