Candida. Dá sa na to kúpiť niečo v lekárni?

jamik
4. dec 2008

Poradte mi prosim Vas.
Uzivala som antibiotika na zapal hrdla a narusili mi rovnovahu bakterii aj v posve. Len nemam cas ist k Dr. Neda sa mi ist od deti si na 1/2 dna sadnut do cakarne a platene terminy ma isto plne.
Poznate nieco, cim by som to svrbenie okazala zvladnut? Da sa nieco kupit v lekarni? Dakujem velmi pekne. 😉

sara2
4. dec 2008

Fungicidin,určite zaberie.Niekedy bol na predpis,neviem ako teraz,ale ja ho teraz bez problémov zakúpim v lekárni bez receptu.A ak môžem poradiť,keď budeš brať opäť antibiotiká ber súbežne s nimi Probiotiká.Stoja všetky druhy okolo 200 a viac ale fakt to pomáha.Su to komplexy B vitamíinov ktoré pôsobia "blahodárne" na tráviaci trakt kvôli príjmu antibiotík a súčasne chránia aj ženské orgány práve kvôli možným vedľajľším problémom z dôvodu užívania ATB.
A ak ti nepredajú fungicidin,tak skús obyčajný detský olivovy olej naliať na vatový tampon ,povytierať a potom opláchnuť teplou vodou.Snáď to pomôže 🙂

audreyd
4. dec 2008

určite pomôžu laktobacily, napr. swiss http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/99004041-sw...

plus nejaký fungicídny krém - cannesten, candibene, clotrimazol, imazol...

a toto je úplne fantastické! http://www.cannaderm.sk/vyrobky/Intime.html

- všetko voľno predajné v lekárni 🙂
- plus vylúčiť sladké!!!

roasha
4. dec 2008

jamik,v lekarni urcite nieco vyberies. 😉 nabuduce s kazdymi atb ber aj laktobacil/napr.nutolin B/,velmi pomoze aj vit.B/B-komplex/ 🙂 😉 🙂

roasha
4. dec 2008

jamik,to sa tyka aj brania atb u deti-vyhnete sa hnackam. 😉 🙂

jamik
autor
4. dec 2008

dakujem vsetkym za rady.
Poobede, ked pojdeme s detmi na prechadzku, skocime do lekarne a hadam tu nieco budu mat. Je to sice dedinska lekaren, tak hadam tam nieco z toho bude. Este raz vdaka. 🙂 🙂

jarulai
4. dec 2008

ja by som ti ešte odporučila na udržanie mikroflory aj vaginálne čípky, bud Floragyn alebo Gynocaps. Floragyn mám odskúšaný, gynocaps som len niekde čítala, že je dobry na obnovenie mikroflory. ale najskor by som skúsila niektorú z tých mastí, čo ti baby odporúčali a toto potom na doliečenie. vela štastia v boji 🙂

vikinka27
4. dec 2008

tea tree oil.
v lekarni maju nejaku vodicku, zavadza sa dovnutra aplikatorom, myslim ze je to Australian Bodycare, ale mozem sa mylim. mimo predpisu, su 3, po vybrati mi to prechadzalo. pytaj si nieco s cajovnikom.
okrem toho, ak mas nahodou dome etericky olej cajovnik, dat do lavora zopar kvapiek a robit si kupel.
teraz som robila aj synovi (dostal na pipiku po atb) a do 2. dna preslo.. (asi to nemal silne)

neviem ci ta to este stihlo ;)

lucinkaaa
4. dec 2008

probiotika, activiu bielu bez cukru, za na par dni vysadit kavu, cukor, kakao, bielu muku, jest cesnak, cibulu, zeleninu, ovocie (citrusy), vypit vela tekutin, kyslomliecne napoje a mas pokoj 😉, za dva dni si fit.

lucinkaaa
4. dec 2008

na par dni, nie za par dni..

martimarti
4. dec 2008

Jamik, mám pro tebe naprosto "čerstvé" informace. Dnes jsem byla s tímto gynekologickým problémem v doktorky, potřebovala jsem to zkonzultovat, protože plně kojím. Takže mi doporučila na mazání Canesten, na noc potom čípky,ty mi dali v lékárně na předpis, ale je mnioho i volně prodejných, výborný je Gyno-Pevaryl, určitě se u vás také volně sežene. A také mi doporučila Rosalgin - na proplachování, ale to jen až doberu ty čípky. Jinak mám vynechat sladkosti i ovoce, protože kvasinky to podporuje, pokud jsi brala antibiotika, tak to chce utčitě laktobacily, podle mě nemá cenu utrácet za tablety, jsou drahé, stačí jogurty a zakysané výrobky, které to také mají.

martimarti
4. dec 2008

Jo, a ještě říkala, při intimní hygieně zatím ničím nemydlit!! ani těmi spciálními přípravky, jen čistá voda. Ty speciální gely až to přejde.

sasanka78
4. dec 2008

Jamik,
mne lekar poradil bielu activiu bez cukru rovno do posvy... pomohlo! :o)
... a ked som mala pocit, ze to opat zacina, pouzili sme ju aj pri "hratkach s manzelom" :oD

astraia7
16. dec 2008

Ahojte. Prosím Vás o radu. Za normálních okolností mám v pochvě přítomnu Candidu (potvrzeno i Dr.), ale nezpůsobuje mi žádné zápaly, svědění, pálení, nepříjemné výtoky. Prostě tam jenom je a taky s ní spojený výtok, což mě ze zřejmých důvodů obtěžuje. Dr. říkala, že pokud není problematická, tak by nedoporučovala přeléčovat, protože by se pak mohla léčba minout účinkem v případě, že by problematickou začala být. Nemáte nějaký osvědčený nebo třeba i babský recept, jak se dlouhodobě zbavit neobtěžujících kvasinek? 😅

modrofuzik11
17. júl 2012

odporucam canesten krem. je bez predpisu a pomaha.

pe
18. júl 2012

mne tiez velmi pomohol Canesten preto ho odporucam vyskusat je velmi ucinny a da sa zohnat v roznych baleniach - tableta, krem, skratka co komu vyhovuje... su balenia aj kombinovane, treba sa len vybrat 🙂

lenka_b
18. júl 2012

Canesten keen je super. A taktiez Daktarin Gyno pomander, ten sa aplikuje priamo do posvy. Mne to vzdy pomoze.

trish31
20. júl 2012

@pe
@lenka_b mne pomohla protikvasinkova dieta plus Gynazol

lenka_b
20. júl 2012

@trish31 Aj protikvasinkova dieta je super 🙂 tu som zabudla spomenut 🙂 Gynazol nepoznam, ale nabuduce vyskusam. (Dufam, ze to nebude coskoro)

trish31
20. júl 2012

@lenka_b to je na predpis doky mi to predpisal a zabralo plus take tablety len neviem ako sa volaju 😉 Ja som sa toho nevedela pol roka zbavit a toto mi zabralo 😀

lenka_b
20. júl 2012

@trish31 no waw teda... Ja som to nemala uz dlho (chvala bohu), ale moja dcerka to ma uz 2 tyzdne.. Natierame kremom a pomaha a taktiez jej varime bez kvasiniek a ziaden chlieb a pod.... A pomaha to zatial 🙂 Pol roka - tak to by ma islo asi porazit z toho.... Si statocnica 🙂

trish31
20. júl 2012

@lenka_b no neboj sa,ja som bola pekne zufala a u mojho dokyho som bola ako na klaviri 😉 Ale pomohol mi a uz som OK 4 mesiac co je moc fajn.Drzim vam palciska,pozriem este tie tablety ako sa volaju.Aha,a aj salviove cipky boli fajn,ukludnili.Plus neumyvat sa zdola nicim,absolutne,len cista voda a ziadne vlozky.

lenka_b
20. júl 2012

@trish31 No umyvam ju cisto len v cistej vode. A uz ju to asi tak nesvrbi, lebo sa tak neskrabe. Ale je to hrozne nieco... vyhadzalo sa jej to na celom zadku, na vagine a este aj na stehna to islo... Tesim sa, ze jej to konecne mizne 🙂
To si viem predstavit, ze si tam bola ako na klaviri 🙂)) Ale podstatne je, ze ti pomohol 🙂

trish31
20. júl 2012

@lenka_b pockaj,a ona je aj vyhadzana?

lenka_b
20. júl 2012

@trish31 ano, hlavne vyhadzana. Ma to na celej posve, zadocku a na stehnach trosku... Ako som vravela, uz to mizne, ale vyzeralo to ako osypky :( Ty si nebola vyhadzana?

trish31
20. júl 2012

@lenka_b nie nie,ja som mala len vytok a svrbenie

monyccka
20. júl 2012

AK mozem poradit, tak mne zabera kupel s morskou solou.. Normalne do vane 10-15cm vody a do toho kilo morskej soli (z tescaa, kauflandu..kuchynska v krabici ), posediet a uzit si domace more a jeho ucinky. U mna super, davam si aj preventivne a vtedy mavam pokoj dlhodobo..

lenka_b
20. júl 2012

@trish31 No ja tiez, ked som to mala, ale Zarka to ma hrozne!!

modrofuzik11
20. júl 2012

dievcata, skusenosti s mykozou mam aj ja, je to neprijemna zalezitost. pomohli mi tablety canesten gyn. odporucaju k tomu aj krem. ten som ja vsak nepotrebovala. co mi vsak najviac pomohlo bola uprava stravy. hlavne menej sladkeho som musela zacat jest... 😒