Časté bolesti v podbrušku. Čo to môže byť?

bobael
11. júl 2007

chcem poprosit o radu možno ma niekto podobné problémy... asi mesiac mam časté bolesti v podbrušku ,nie som tehotna a nemam ani ziadny vytok či problemy s močenim....pracovne som dost vyťažena a bohužial nemam čas ist k lekarke a samozrejme mam strach či to nie je niečo vážne ...ak mate niekto podobne ťažkosti,alebo mi môžete poradit tak mi prosim napíšte...dakujem....

riana12
4. máj 2010

tak zase sa chystam dokimu, som zvedava, co to bude (boelsti mam uz par tyzdnov)
v auguste min. roku mi nasiel len troska tekutiny za maternicou... v novembri som mala 4 cm cystu, ta mi vtedy sama praskla... a teraz zase nieco 😠

andrea12737
27. máj 2010

Ahojte,
tak ja sa pridavam do tejto temy. Bolesti v podbrusku mam uz vyse tyzdna..mozno dvoch.. neratam to.. zacalo to bolestou vseobecne v celom podbrusi, to zo dna na den prestalo a zacala mi silna bolest na pravej strane (akoby slepak, len nizsie) na dotyk ma to neboli, ale mam pocit ako by som tam mala bublinu a ked si napr.sadnet tak zacitim intenzivnu bolest. inak bolest pocitujem cely cas. Odvtedy mam aj hnacky. Zle mi na zaludku nie je, ani u nas doma nema nik problemy so zaludkom,alebo hnackami, cize crevna viroza to nebude. Uz sa mi stalo ze som sa niekolko krat v noci zobudila na tieto bolesti. V utorok idem ku gynekologovi.Uvidime co mi na to povie. Mate s tym niektora skusenosti ☹ 😔

riana12
6. jún 2010

@andrea12737, drzim palce, nech doki zisti, z coho to mas... nemoze to byt nieco s crevami /resp. slepakom/, ked aj hnacky a nevolnosti mas? 😕

erika12
21. aug 2010

Ahojte.Ja tiez už mám dlhodobé bolesti v podbrušku.Takých 10 mesiacov,od cisárskeho pôrodu.Teraz sa dosť zhoršili,ale lekári nič nenašli.Nemám ani zápal.Bola som aj u chirurga,všetko je v poriadku,ale zistil mi,že mám zväčšený vaječník a je ešte aj v tesnej blízkosti maternice.Môj gynekolog ma chce poslať na laparoskopiu,ale ja váham.Čo myslíte vy? Poraďte mi prosím. Ďakujem.

katkakk
29. jan 2011

Ahojte žienky...

chcem sa s Vami podeliť o moju skúsenosť, čo sa týka bolesti v podbrušku - na pravej strane..
Objavili sa mi po pohlavnom styku.. celý vikend som citila neskutocne bolesti, no ist na pohotovost som sa odhodlala ist az v utorok....
isla som rovno na gynekologicku pohotovost, odkial ma surovo vyhodili s tym, ze mam ist k svojmu obvodnemu doktorovi.. Mimochodom, pochadzam z Kezmarku, no pocas bolesti som sa nachadzala v Trnave, kde studujem, takze je pochopitelne, ze som navstivila miestnu pohotovost..
so slzami v ociach som odtial odchadzala a isla na pohotovost pre dospelych.. tam mi vzali krv, moč, a vysledky boli velmi dobre.. poslali ma znovu na gynek. pohotovost s tym, ze su povinni ma vysetrit.
po kompletnom vysetreni zistili, ze som v poriadku...
tak sa rozhodli poslat ma este na chirurgicku pohotovost... tam ma prezeralo asi 6 doktorov, nevedeli sa zhodnut na rovnakom nazore.. tak ma poslali na sonografiu - ta mi nic nenasla - a na druhy den mi na chirurgii brali krv - s dobrymi vysledkami. doktor sa rozhodol poslat ma este na CT- vysetrenie - aby sa potvrdilo alebo vyvratilo zapalenie slepeho creva..
aj Ct- vysetrenie ziadnu zavadu nepotvrdilo...
zufala som nevedela, co somnou bude dalej...
Chirurgovia boli zufali takisto.. .poslali ma preto znovu na gynekol. pohotovost, aby ma tam 2 dni hospitalizovali... domnievali sa, ze ide bolesti su spojene s obnovou vajecnikov po pohlavnom styku....
ked som dosla na pohotovost, doktorka ma vysetrila, opat nic nezistila, a nakoniec usudila, ze bolesti su spojene s ovulaciou.. niesu caste, ale sem - tam sa mozu u zeny objavit....
Hospitalizovat ma odmietli, dali mi len nejaky liek proti bolesti a poslali ma domov s tym, ze sa mam radsej venovat skuskam, a nechodit po pohotovostiach s nepodstatnymi problemami...
Bolesti u mna pretrvavaju, a ja neviem, čo s nimi.....

nimfa
11. apr 2011

ahojte,tak ja mám podobný problém-asi mesiac mám bolesti na pravej strane,bola som u gynekologa,zobral mi kultiváciu a robil aj sono,výsledky mám v poriadku aj sono o.k. tiež sa bojím toho slepého čreva. ako sa zisťuje či mám zápal alebo nie? môžu byť spojené bolesti na pravej strane aj s bolesťami v krížoch? dnes ma to úplne zlomilo,už si pripadám ako hypochonder,ale najviac to bolí,ked sedím alebo ležím,ked sa zopriem na pravú stranu......neviete čo to môže byť? mooooc vám dakujem........

zdenka161
25. okt 2011

ahoj .. chcela by som poprosit o radu , mam 2 tyzdne po menstruacii , a mam krvavy vytok , nieco take ako mensteruacia len je to velmi slabe , na sone mi nic nezistili , moze to byt aj preto lebe beriem vaginalne tablety ktore mi predpisala doktorka na zlepsenie stavu maternice ? ten vytok mam asi 9 dni! neviem ci je to spojene s ovulaciou .s tym vytokom je spojerna aj bolest v podbrusku ! dakujem za radu

limali230
9. jan 2012

ahoj pomožte mi poradte mii pliss mam bolesti pod bruška a mala som aj aj biely husty vitok co to je prosim poradte dakujem

dominika2312
2. apr 2012

ahojte . Mám menšie potiaže . Trápia ma časté bolesti v podbružku a časté točenie hlavy s príznakmi na vracanie . Myslíte že by som mala vyhladať lekara ?

riana12
2. apr 2012

@dominika2312 ja by som isto šla ku gyn - nech tá prezrie aj z gynekologickej, aj urologickej stranky - odber mocu, ultrazvuk atď. a co sa tyka tocenia hlavy, nemôžeš mat aj nizky/nižší tlak?

erika137
11. nov 2012

ajojte, každý mesiac mám bolesti krizoch a na pravej strane vajecniku je to vždy 2 týždne po menzesi

hudmaria
22. okt 2013

Ahojte, ja mám momentálne problém s tým, že už vyše mesiaca ma bolí v podbrušku, ultrazvuk poukázal na cystu na pravom vaječníku...pred 2 mesiacmi som prestala brať HA, bola som u gynekologičky na Svk, a keďže pracujem v DE aj tu... doktor mi povedal, že tie bolesti by nepripisoval tomu.... všetky orgány mám v poriadku aj krv aj všetky stery boli ok... musím ísť opäť na vyšetrenie ku gynekológovi, ak by nezistili nič nové, musia mi robiť laparoskopické vyšetrenie... Čoho sa mám báť? ...

anjelik2509
22. okt 2013

@hudmaria moja sestra sa tiež sťažovala na bolesť pri vaječníku, lekár jej tam našiel cystu veľkú ako slepačie vajce...Hneď ju posielal do nemocnice na vyšetrenie a aby sa objednala na operáciu...Urobili jej laparoskopiu, cystu vybrali a už je dobre...Zistili jej síce aj endometriózu, ale lekár jej to sleduje a brala aj lieky...Neviem, ale báť sa nemáš čoho, treba myslieť hlavne pozitívne, veľa problémov začína práve v hlave 😉

jankacaa
6. nov 2013

Ahojte, tiež by som sa chcela pridať do Vašej konverzácie. Ako mnohé dievčatá, aj ja pociťujem bolesti v podbrušku. Všetko sa začalo krátko po sexe s novým partnerom. Akurát som mala menštruáciu, tak sme nepoužili žiadnu ochranu. Bežne mávam menštruáciu 8 dní. Po sexe zrazu skončila, aj keď mala byť ešte 5 dní. Cca v desiaty deň cyklu som začala mať pocity ako keby som mala opäť dostať menštruáciu, potom som pociťovala také motýliky v bruchu a zvláštne pocity, nebola to bolesť, ale niečo som tam cítila, tak som šla ku gynekológovi, či náhodou nie som tehotná. Tehotenstvo mi vylúčil, ale zistil, že mám v podbrušku veľa tekutiny. Jeho predpokladom bolo, že tam bola cysta a praskla, avšak hovoril mi, že by som mala oveľa väčšie bolesti. Ďalšia menštruácia prišla o 5 dní skôr ako obvykle (pritom doteraz som mala presnú ako hodinky). Trvala štandardne 8 dní a po jej skončení (opäť cca na desiaty deň cyklu) som začala mať bolesti ako keby som mala dostať menštruáciu a po ďalších dvoch dňoch sa všetka bolesť presunula k pravému vaječníku. Cítim tam pálenie a stále mám pocit, ako keby zo mňa niečo vytekalo, ale nemám absolútne žiadny výtok. Bola som opäť u gynekológa a vylúčiť aj pôvodne tipovanú cystu, aj mimomaternicové tehotenstvo. Dokonca mi povedal, že tento mesiac to u mňa nevyzerá ani na ovuláciu, takže to nemôže byť ani spojené s ňou. V podstate mi povedal, že netuší, čo by mi mohlo byť, že pre istotu zoberie stery na chlamýdie. Počas vyšetrenia mi ale povedal, že keby som ich mala, tak by som cítila bolesti, keď mi robil stery a ja som necítila absolútne žiadne bolesti. Ja som z toho úplný blázon, lebo, keď si aj nájdem na nete nejakú diagnózu, poväčšine nemám žiadne iné príznaky, len tie bolesti v podbrušku. Partner je úplne v poriadku a ani jeho bývalá nemá žiadne problémy. ☹

smoulinka2013
26. nov 2013

ahoj volam sa dominika mam 16rokov a uz druhy mesiac mi meska menstruacia. Tak dlho mi nikdy nemeskala. Mam bolesti podbrusku uz asi tizden tehotna nie som robila som si uz asi 4testy a boli negativne. A prvy sex som mala az po meskani menstruacii. Neviem co to moze byt. Ale este predtým kym som ju mala dostat tak som mala normalne bolesti tak som stale si davala ibalgin. Potom som ochorela a brala som antibiotika a este dalsie lieky. Vcil uz ziadne neberem ale stale ju nemam. Mohli by ste mi poradit co stym? :( Dakujem za odpoved! 🤐

luslus
19. dec 2013

ahojte. cca rok ma picha v pravom podbrusku, hlavne ked sa postavim zo stolicky alebo ked sa zohnem tak dostanem az taky krc. a tiez citim bolest aj pri sexe. nakolko som mala vsetky vysetrenia v poriadku (gyn, ureolog aj chirurgicke) v poriadku, tak ma dr. poslal na RTG brucha tam zistili, ze mam chronicky zapal slepeho creva. bola som na laparoskopii, slepe crevo v katastrofalnom stave. povedali mi, ze inak vsetko v poriadku,, aj vajecniky, aj maternica. Uz som vsak 2 mesiace po operacii a zase ma to zacalo boliet. Aj pri sexe a aj ma to picha,, dnes uz 2 krat ako som sa posadila. Nemate niekto nejaku skusenost?

gizzka2005
15. jan 2014

Dobry den. Mam taky problem uz asi treti den ma boli teda skor je to taky tlak na vajecnikoch s neprijemnim skvrkanim.Na WC chodim tak normalne ani pri moceni nemam ziaden problem. Mam dost silnejsi vytok ale nezapacha a ani nema zidne zfarbenie,vcera na WC zo mna vysla taka nejaka hrudka o velkosti dvoch vecsich fazul v bielej farbe... Neviemci to s tim suvisi ale den pred tymito problemami sam mala pohlavny styk... prosim poradte co to moze byt .... dakujem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mamajanulka
25. mar 2014

@luslus ahoj. môže to byť pri ovulácii, mňa to každý druhý cyklus bolievalo na tej istej strane...

luslus
25. mar 2014

@mamajanulka ahoj.to nie je ono.to mna boli stale,nie len pri ovulacii.a boli to aj teraz ked som tehotna

mamajanulka
26. mar 2014

@bobael ahoj. tak už ti zistili, čo ti je? možno je to bedrový klb... a nebolí ťa aj slabina?

mamajanulka
26. mar 2014

@luslus ahoj, ešte ma napadlo, nebolí ťa aj slabina? mohlo by ísť o bedrový kíb...

luslus
26. mar 2014

@mamajanulka nie nie, mna to boli ako keby to bol vajecnik. ale nie je, lebo aj po operacii slepaku mi povedali, ze vajecnik mam v poriadku

brigii1993
8. apr 2014

Ahoj baby,no ja mam takisto bolesti v podvrusku na pravej strane,vcera som to zacala pocitovat a hlavne pri pohlavnom stiku.a dneska to uz preslo do celej pravej strany,citim ako ta bolest ide hore k rebram a aj dole na pravu nohu a preslo to uz aj na lavu stranu podbruskom.nevedeli by ste mi poradit prosim? Moj najvacsi problem je ze nie som na slovensku ale v anglicku a tu lekary su nemozny.pol roka im trvalo kym prisli na to preco mam bolesti v hrudniku.Viem na sto percent ze nie som tehotna spravila som si testy,minuly rok som nola a tam som tak isto pocitovala bolest v podbrusku takze som si chcela overit a byt si ista na 100%.cakam na skoru odpoved dakujeeeeem ;)

faustina333777
29. apr 2014

@nika251 Ahoj precitala som si tvoj prispevok a mozem sa spytat to ze vajicko nechcelo vyjst z obalu znamena ze sice vajicko si mala ale nemohlo dojst k oplodneniu. Riesim fazu ze som po druhom porode vyse roka, mrchu nemam a casto ma boli v podbrusku...akoby mala prist mrcha...ale neviem kedze nemam cyklus ci je to ovulka alebo uz by telo chcelo spustit aj mrchu. Kojim takze preto nemam. A bolesti mavam paru dni v mesiaci a zvlastne je ze napriklad 3-4 dni ku koncu mesiaca a pred polkou zo styri dni tiez a som z toho tatal na vetvy lebo neviem ci to ovulka alebo co 🙂))

maria1989
30. apr 2014

baby, práve idem od lekára, bolesti v podbrušku, ktoré sú rovnaké ako tie predmenštruačné, môžu znamenať i zápal močových ciest 😉

danuella
30. apr 2014

ja som to mala min. rok v lete, bala som sa ze je to cysta ktoru som mala rok predtým a praskala mi, nastastie sa to vstrbalo a bolo OK. isla som k dr. a ten mi povedal ze je to zapal mechura dal atb a preslo. ta bolest bola pri pohybe a zatazi asi ako svalovica.

maria1989
21. máj 2014

@danuella po dobratí atb ti bolesti úplne vymizli? lebo mne lekárka povedala, že už je všetko čisté, a ešte stále ma tam pichá 😒 nemám chuť zas chodiť po doktoroch, kde na mňa pozerajú, že čo ich otravujem

danuella
21. máj 2014

ano ulavilo sa mi hned ako zacali atb ucinkovat tak na 2hy den.

marina24
13. jan 2015

inak bolesti v podbrušku záhadne mávam aj ja.počas menzesu jasné,to máva asi každá z nas,ale po menzes mávam tiež !akoby menštruáčne,pritom neeberiem HAK nič,také,bolesti akoby menštruáčne alebo ovulačne,plus pálenie pri močení,potom po 14 tom dni to trošku prejde ..na týžden ..ked je "dobry mesiac"..a zase týžden pred dalsou menstruáciou ma azčne bolieť,ale to už skor tak zrána,ako keby menzes sa blizil,to som mavala týžden pred kramami tiež,ale tesne po menzese som nemávala a teraz mávam aj to...

tauta1
14. apr 2015

Ahojte,no vidim,ze nemám len ja takéto problémy. Moje bolesti začinaju vzdy asi tyždeň po menštuacii a končia po skončeni menštruacii.Bola som u lekára,všetko je v poriadku a povedal mi na to len toľko, že to znamená ,že som zdrava.Viem,že myslel na ovuláciu,ale je to aj tak divne.