Časté bolesti v podbrušku. Čo to môže byť?

bobael
11. júl 2007

chcem poprosit o radu možno ma niekto podobné problémy... asi mesiac mam časté bolesti v podbrušku ,nie som tehotna a nemam ani ziadny vytok či problemy s močenim....pracovne som dost vyťažena a bohužial nemam čas ist k lekarke a samozrejme mam strach či to nie je niečo vážne ...ak mate niekto podobne ťažkosti,alebo mi môžete poradit tak mi prosim napíšte...dakujem....

perla200
15. aug 2007

Dobrý den...aj ja mám podobný problém, totiž mala som velký stres, lebo som sa velmi zlakla, kedže môj manžel mal nehodu a prejavilo sa to tak, že mi zmizla menštruácia, ktorá som mala v tom čase, a odvtedy sa cítim hrozne. Mám veľké problémy s bolesťou v podbrušku, je mi na vracanie, točí sa mi hlava a stále som unavená.
neviem, čo to môže byť?

augustovka
5. mar 2008

mozem sa vas opytat je mozne cystu aj pohmatom nahmatat z vnutra?

sishinka
29. júl 2008

Ahojte.Aj mna pobolieva brusko a aj ma tam dole pali.Mala som uz raz cystu,sama mi praskla.Az taka bolest to nebola,ale bojim sa ze ju mam zase.Budem moct mat deti?

noemi01
22. mar 2009

ahoj neviem presne ale ked ja som bola u gynekologičky tak my povedala že som mala cistu ale že my sama praskla a zistila to tak že my to tam nahmatala čudovala som sa ako to zistila ale asi sa do tak da zistiť

flyangel
22. mar 2009

Baby...cysta sa da nahmatat hlavne ak je velká...ale najskor sa zisti pri ultrazvuku..tam sa aj zmeria kolko ma cm..a potom sa sleduje kazde 2-3mesiace...Perla...nie je mozne ze si tehotná?máš totiž tehu príznaky a ak to nie je tehotenstvom mozes mat napr aj cystu ...ako dlho si nemala ms?bola si u gyn?Sishinka...bolest v podbrusku a palenie na rodidlách moze byt sposobena mykozou..

misik1
20. apr 2009

ahojte baby co ste na koniku. ...nasla som tu tuto temu a teda pisem....
uz par dni ma pobolieva v podbrusku, zacalo to na lavej strane asi dva dni v case ovu a teraz je to take celkove, nie velke bolesti,ale vlastne cely den, lepsie je to, ked si posedim ci polezim,ale aj tak to citim...tak neviem...niektore o mne viete,ze som po laparke 3.3., takze cysta alebo nieco podobne by sa tam asi tak rychlo nevytvorilo, ci ano? odstranili mi drobne loziska endo, tak zeby sa vytvorili nove?
co by to tak mohlo byt? 😒
zamyslite sa so mnou?

misik1
20. apr 2009

nikto 😒 ☹

katie233
10. máj 2009

Ahoj misik, aj som po laparke 3.3. Pred operáciou som mala zistenú cystu na ľavom vaječníku, ten ma aj často pobolieval. Pri príjme do nemocnice mi primár našiel malú cystičku na pravom vaječníku. Obidve cysty mi odstránili, aj zrasty v malej panve. Čo by mi malo byť fajn, tak ma tiež pobolieva v pravom vaječníku, a táto bolesť vyžaruje aj do krížovej oblasti na pravej strane. Tiež si myslím, že sa cysta nemohla tak rýchlo vytvoriť, skôr si myslím, že to bolia jazvy.

mima263
10. máj 2009

misik1
ja mám pobolievanie v podbrušku dosť často - mesiace a vôbec nič mi nezistili - teda zatiaľ nič

bublinka11
10. máj 2009

Ahojte kocky...tak ja mavam bolesti zhruba od 3 DPO tak 2 dni a potom pauza a potom zhruba tak 8 dni pred MS mam take uz mrchovske....stazovala som sa aj lekarom, ale pripisuju to PMS priznakom. Ale ja som to pred snazilkovanim isto nemavala, hlavne isto nie tak tesne po ovu...a som strasne sfuknuta... nepredpokladam, ze je to cysta, lebo sa to opakuje kazdy cyklus...

katie233
10. máj 2009

Bublinka, ja som tiež svoje bolesti pripisovala menštruácii a boli z toho cysty na oboch vaječníkoch 😢

bublinka11
10. máj 2009

Katie, len moje bolesti su vyslovene len po ovu...a nebolia ma vajecniky, skor ma boli maternica...teda hned na 3 DPO je to maternica, potom uz pred MS cele podbrusko....

katie233
10. máj 2009

Tak, keď je to po ovulácii, nesúvisí to s uvoľnením vajíčka a jeho putovaním?

bublinka11
10. máj 2009

No ano, aj ja si myslim, zhruba 3 DPO mam krce a dalsi den sfuknutie, potom pokoj a potom az typicke PMS....moj nazor je taky, ze vajicko sa asi oplodni, ale nevie sa uhniezdit...
Len lekari trvaju na PMS...

will51
14. máj 2009

Ahojte aj ja mam bolesti v podbrusku uz asi dva mesiace.nevedia mi zistit preco ma boli.bola som uz takmer na vsetkych vysetreniach.Len dnes mi lekar povedal ze mozno mam vyrastky na kostiach a moze to byt dovod.musim ist na rengen.ale bojim sa toho.keby to bolo naozaj tak tak ma mozno bude cakat operacia.strasne sa bojim. ☹

jaanulienka
14. máj 2009

ahoj moje bolesti v podprusku a hlavne v pravej strane mala na svedomi endomerioza, ktora sa potvrdila laparkou

will51
14. máj 2009

jaanulienka : a da sa endometrioza zistit inak nez laparoskopiou??

jaanulienka
14. máj 2009

zda si mi ze nie

bublinka11
14. máj 2009

Jaanulienka, boli tie bolesti intenzivne? A stale alebo len v niektorej faze cyklu?

weja
23. jún 2009

Bublinka, mám skoro presne také isté príznaky, ako opisuješ ty - už pár dní po ovu ma začne trochu pichať v okolí vaječníkov, na deň-dva alebo aj viac to utíchne a potom mám až do konca cyklu pocit nafúknutého brucha a taký ťahavý pocit napätia v podbrušku... nebolí to moc, ale je to nepríjemné... 😖
už som sa objednala u dr. na usg začiatkom júla, tak som zvedavá... dúfam len, že bude všetko ok, ale je zaujímavé, že to trvá už nejaké 3 cykly a predtým som to nikdy nemala... 😕
ty si s tým nebola na nejakom špeciálnom vyšetrení?

kv3tka
23. jún 2009

ahojte...aj ja sa k vam pridavam....presne taketo bolesti,pichanie k podbrusku citim aj ja 😒 ...vzdy som mala bolestivu ovulaciu,no trvalo to nanajvys par hodin,vacsinou v popoludnajsich hodinach,no presne 3mesiace...teda obdobie,ktore sa snazime o babatko to pocitujem inak....po ovulacii,ktora prebehne(aspon si myslim....je tam zvyseny tahavy hlien,BT tiez ukazuje....a i testik // )....mam minimalne 3-4dni pichanie v podbrusku....zfuknute brucho....pichanie sa stupnuje pocas dna....po 5dnoch prejde...no sfuknute brucho a citlive prsia ostavaju az do prichodu menzesu.... 😒

weja
24. jún 2009

kv3tka, a dr. si zatiaľ ešte nebola? 😕
ja som to tiež zo začiatku pripisovala PMS, ale celkovo sa mi to veľmi nepáči... prečo to začalo tak zrazu? no dúfam, že po usg budem múdrejšia... 😒

bublinka11
24. jún 2009

Ahoj Weja, poslala som aj IP, ale co sa tyka toho, ze ti to zacalo zrazu....ono ja ked si spomeniem este na predsnazilkovske obdobie, tak tiez som mavala bolesti podbruska dost dlho pred MS, len som sa tak nesledovala...a bola som vtedy rada, ze MS pride... 🙂 No a ze to zacalo byt intenzivne? Menime sa a menia sa nam aj hormony, ja mam napriklad uplne inu MS nez pred 2. - 3. rokmi...moze to byt aj tym...

weja
24. jún 2009

no veď uvidíme čo ukáže usg, ale budem rada, keď budem mať potvrdené aj od dr., že je to len PMS... nech som kľudnejšia, že o nič nejde... 🙂

kv3tka
24. jún 2009

weja,no u lekara som bola...vraj vsetko ok a aj tie bolesti su normalne....a presne ako napisala bublinka...mozno je to tym,ze sa len viac sledujeme,pozorujeme,co sa v nas deje atd...vies,pozorujem to tak intenzivnejsie treti mesiac a ked si to tak vezmem spiatky....presne tolko mesiacov sa snazime o miminko...
😉 snad sa len viac sledujeme a vsetku bolest,ci pichnutie pripisujeme moznemu oplodnenemu a uhniezdenemu vajicku 😅

rezancova
12. júl 2009

chcem sa spytat, uz dlhsie tu citam, ale nemala som dovod zasahovat do rozhovorov ostatných. Cosi ma trapi, uz tretikrat sa mi stalo ze po Pohl.styku ma strasne zacalo boliet podbrusko vrazilo mi to az do chrbtice medzi lopatky a strasne ma nafuklo, druhy den mam este slabe bolesti, stalo sa to presne ako predtym v tyzdni pred mrchou, mala som MA konciaci kyretazou v auguste 2008, vraj zla genetika v 10 tt a teraz by som chcela otehotniet ale furt taketo problemy.... neporadite? ma s takymto niecim niekto skusenost?

mirkovaviki
22. júl 2009

Ahojte, ja mám bolesť v ľavom podbrušku už asi týždeň a neviem, čo to môže byť. Na gynde som bola, všetko v poriadku, brali mi aj krv na endometriozu aj som mala sono. Bojím sa, či to nemôže byť hrubé črevom, ale to by som mala asi aj iné ťažkosti, nie? Ťažko sa mi aj močilo, ale začala som užívať tabletky na močové cesty a nepomáha mi to. Čo mám robiť? Bojím sa, že na gastre mi odporučí kolonoskopiu a možno zbytočnú.Mali ste aj vy podobný problém? Vdaka za každú odpoveď.

riana12
12. aug 2009

Ahojte, ja si posledny mesiac, jeden den su slabunke, pocas dna takmer nevnimam, inokedy akoby mala prist MS... Chystam sa o par dni ku gynekologovi, tak snad budem vediet na com som 😔

juliett7
12. aug 2009

ja si myslim, ze je to ovulka, ja mam tiez taku bolestivu

sajmona2
12. okt 2009

Ahojte..jaa by som sa leen chhcela opytať cci niekto uz nemal taku silnu bolesť v podbrušku na ľavej aj pravej strane..):
nie vzdy to boli aale je to coraz castejsie..citim akoby niejake pychanie...neviete ccii to neni nahodou slepe crevo?..a ked nie tak co potom?
prosiiiiiim kto mi vie odpovedať tak mi odpis prosim...Dakujeem veľmi pekne..cmuk