Časté bolesti v podbrušku. Čo to môže byť?

bobael
11. júl 2007

chcem poprosit o radu možno ma niekto podobné problémy... asi mesiac mam časté bolesti v podbrušku ,nie som tehotna a nemam ani ziadny vytok či problemy s močenim....pracovne som dost vyťažena a bohužial nemam čas ist k lekarke a samozrejme mam strach či to nie je niečo vážne ...ak mate niekto podobne ťažkosti,alebo mi môžete poradit tak mi prosim napíšte...dakujem....

ellen
11. júl 2007

ahoj,
plasit ta nebudem, ale cas by si si mala najst na lekarku - to v prvom rade.
v druhom rade - v mojom pripade ma 2x pichlo na pravej strane pri vajecniku a bola z toho cysta, co musela operacne von. nestresuj, ale fakt si najdi cas na dochtorku... ta ti najskor povie,co ti moze byt...
a drz sa, nic nie je take zle, ako sa zda. moznoze to je len stres, kazdy ho totiz vnima inou castou tela 🙂 tak pekny dnik. 😅

bobael
autor
11. júl 2007

dakujem ellen....pokusim sa zajtra uvolnit z práce .... ☹ 😔

miskabb
11. júl 2007

ahoj bobael no ja teehotna nie som tiez ale mam podobny problem ako ty. tiez mavam bolesti v podbrusku a bola som uz aj na vyšetrenia bola som na sono kde mi zistili cystu a tak som navstivila inu gynekologicku ktora ma poslala na sono este raz po uzivani istych tabletiek a tam mi povedali ze moje vysledky su dobre takze nakoniec mi nezistili nic no bolesti este sem tam mavam a to hlavne pri chôdzi
ale ku doktorke zajdi urcite

bobael
autor
11. júl 2007

ahoj miskabb ,mne to už začína dobre liezt na nervy ...no mna to neboli pri chôdzi,ale skôr, ked sedim ,alebo ležím....takže sa pre istotu radšej vyberiem k tej doktorke... ☹ a dakujem za odpoved...pekny zvyšok večera

miskabb
11. júl 2007

no ja ti verim ja to mam stale ked vybehnem niekam von
prajem nech to cim skor prejde 🙂 aj tebe pekny večer

bobael
autor
11. júl 2007

miskabb ,dakujem aj tebe veľa šťastia a hlavne toho zdravia.... 🙂

elenita
14. júl 2007

Ahojte baby, ja to mavam tiez.......bolesti v podbrusku, akoby menstruacne, akurat ze trvaju cely mesiac....... 😖

sandrika
16. júl 2007

bobael ti bolesti nemusia byť nič vážne, ale môžu to byť aj chlamídie alebo endiometróza co pred 2 dnami zistili mne, neviem presne čo to je ..zistím...viem len že ma budú lapadoskopicky operovať a potom mi na 3 mesiace nasadia hak, potom môžem začať so snažilkovaním a ak sa do 3 mesiacov nezadarí tak cestou umelého, ja som totižto na nešťastia mala aj spomínané chlamídie a teraz zas toto 😖 😢 😢 bojím sa, je vraj vysoko pravdepodobné, že nebudem môcť mať mimi a to som rok chodila k DR , že mám bolesti v podbrušku také mrchovské a sem tam ma zabolí len v pravom vaječníku a ona stále že to z toho že idem, dostať mrchu ☹ ☹ vedele som, že to tak nie je, držím palce, aby to bolo snáď len dáke prechladnutie.
No určite pobež k dr, na spomínané choroby ti testy spravia len na tvoje požiadanie.

nika251
16. júl 2007

Ahojte. Ja som mavala podobne bolesti par mesiacov pocas uzivania HAK a potom po vysadeni to bolo hrozne neprijemne. Na sono mi nezistili nic, ale po laparke mi zistili mierne PCO- co znamena ze vajicko sa nevedelo uvolnit z toho obalu a tom ma tak bolelo. Po laparke som brala clostil a po dvoch mesiacoch ho vysadil. Nastastie ovulacia bola aj bez clostilu a vysledok je jasny 😀
Len sa nenechajte odbit ze vam nic nie je. Aj ja som mala hormony len minimalne zmenene, takze neskuseny dr by ma bol vyhodil s tym ze je to o.k ale kedze nebola ovu- tak moj Dr. hladal uz chybu tadial.
Velmi vam drzim palce nech sa to pohne co najskor.

bobael
autor
16. júl 2007

ahoj babenky dakujem za info... ja ešte tento mesiac počkám na mrchu a potom určite zajdem k doktorke....to pobolievanie je už miernejšie a nie často takže som zvedavá čo bude.... 🙂

ahojcek
13. aug 2007

Ahojte, baby.
S bolesťami v podbrušku sa kamarátim aj ja 😠 . Mávala som ich od 6DPO (DPO = deň po ovulácii) do 10DPO = presne v čase, keď sa má zavŕtať bábätko. Prišlo to na mňa náhle asi 2-3x denne a musela som to predýchavať cca 30min. na toalete. Potom sme boli v Prahe na reprodukčnej imunobiológii, kde mi zistili zvýšenú bunkovú imunitu proti trofoblastu (= možnosť, že sa embryjko nevie zavŕtať do endometria). Začala som brať Prednison a Wobenzym a tieto bolesti mi ustúpili (i keď celkom nezmizli, ale ... teraz to už skôr pripisujem vedľajším účinkom liekov) 🙂 .

katmi
13. aug 2007

bobael - ako ti zistili cystu?? da sa to normalnym vysetrenim? myslim tym ked sa chodi raz rocne..alebo na to treba speci vysetrenia..

ahojcek
13. aug 2007

katmi, dovolím si odpovedať aj ja 😉 : podľa toho, čo viem, je možné potvrdiť cystu (alebo PCO) buď UZV (väčšinou) alebo potom až prostredníctvom LSK. Buď praskne sama (vraj je to väčšia bolesť), alebo sa odstráni pri LSK. Podozrenie na cystu môže vzniknúť, ak nie sú znaky pre to, že prebehla ovulácia (BT, hlien, HP, folikulometria, ...), naťahuje sa cyklus, prípadne je cyklus nepravidelný, možno aj bolesti v okolí vaječníkov, ... .

katmi
13. aug 2007

ahojcek - takze beznym vysetrenim sa to nezisti.. hmm..lebo ja mavam skoro stale boelsti v podbrusku (aj ked iba ked mam MS), lekarke som o tom hovorila milionkrat,ale ani raz mi neurobila ziadne ine vysetrenie,okrem toho klasickeho-rocneho..

jajka1
13. aug 2007

mala by ti urobiť aj výter či nemáš nejakú baktériu / ueroplazma/ na krčku maternice aj vtedy je problém otehotnieť.

katmi
13. aug 2007

jajka - nevravim,ze nemozem otehotniet,skusame len 2mesiace, ide o to, ze lekarkami NIKDY nerobila ziadne ine ani testy,ani ziadne ine vysetrenia a ked som sa pytala,tak ine baby mali uz aj viackrat minimalne nejaky ten ultrazvuk,ci je vsetko ok..
a s tymi bakteriami .. moze byt,pretoze ja som mala dost velke problemy s uro-gynekologickymi vecami.. 😒

jajka1
13. aug 2007

katmi mi tiež opäť skúšame druhý mesiac a dr. urobil komplet všetky rôzne výtery a zistil mi tu baktériu. urobil vyšetrenie aj manželovy a brali sme Atb . a teraz už je to ok po kontrolnom výtere oboch a môžme snažílkovať. Aj mne to začínalo pálením pri malej potrebe a bolesťami podbruška . Požiadaj dr. o komplet vyšetrenie že chceš otehotnieť.

katmi
13. aug 2007

jajka - ani nevies kolko krat som dr hovorila,a sama ju ziadala,aby mi urobila vysetrenia.. vykaslala na mna a povedala,ze ved som mlada (co si nemyslim pri 27rokoch)a telo sa s tym musi vyporiadat same a ze az tehotenstvo nebude prichadzat,tak ze potom ma vysetri..ale potom uz moze byt neskoro?? 😨 🙄 takze planujem zmenu dr a do centra, do ktoreho chcem ist, tak tam robia vysetrenia hned.. tak uz si na to pockam.. 😉

jajka1
14. aug 2007

ja som už trošku staršia a dr. som tiež vymenila . Nedarilo sa nám otehotnieť 5 rokov som k nej chodila a ona nič nerobila .Zmenila som dr. dal mi urobiť komplet vyšetrenia a po 9. rokov manželstva som vďaka nemu prirodzene otehotnela a teraz ma opäť dáva dohromady aby som mohla mať ešte jedno bábo. 🙂 Tak neváhaj ani chvíľu a vymeň dr.

katmi
14. aug 2007

jajka - uz som sa rozhodla..len musim pockat,kym sa vrati z dovolenky..aby mi dala kartu.. a to som tiez zvedava,ake bude robit okolo toho ovacie a vypytovacky,preco chcem od nej odist.. 😖

ahojcek
14. aug 2007

katmi, tiež som za výmenu dr. - ak máš problémy, tak Ťa má vyšetriť 😒 - bez ohľadu na to, že sa snažíte iba 2 mes.. Trvaj na steroch na chlamýdie, mykoplazmy a ureaplazmy (najlepšie je vraj vyšetrenie metódou PCR, len je vraj drahá - väčšinou to asi vyšetrujú inou metódou) a na UZV - ak je to potrebné, že si to budeš hradiť sama (niekde sa to hradí).
Ešte: dr. Ti nemusí dať kartu do ruky - je potrebné ísť ku novému dr., vypýtať si žiadanku, tú odniesť starej dr. a tá Ti buď dá do ruky alebo pošle poštou novému dr. a to tiež buď celú kartu alebo výpis (môj minulý dr. 😒 poslal poštou iba výpis - a ten ešte pred ním celú kartu).

katmi
14. aug 2007

ahojcek - to s tymi doktormi neviem..ked som menila obvodnu,tak taketo obstrukcie okolo toho som nemusela robit..tak neviem..ved uvidim,ked pojdem za nou,ze chcem od nej odist.. do 25.8 ma dovolenku

jajka1
14. aug 2007

katmi chod rovno k novému dr. ten ti urobí prvé vyšetrenia a potom si vyžiada kartu od tamtej dr. vôbec k tamtej ísť nemusíš on si ju vyžiada sám žiadankou. 😉

bilka
14. aug 2007

ahojte 🙂

bobael, aj ja som mala podobne problemy niekolko mesiacov, neprijemne bolesti v podbrusku, hlavne na pravej strane, zosilnovali sa mi ked som sedela alebo sa ohybala v pase, boli takeho pichlaveho a tahaveho charakteru, aj pri chodzi ma to tahalo a celkovo ma to dost vycerpavalo, bola som stale unavena. ako prvej som to povedala gynekologicke, ta mi povedala, ze mam na pravej strane nejaky tvrdsi utvar, nevedela sa vyjadrit ci sa jedna o zapal, cystu, zrast... a zacala ma liecit opakovane roznymi antibiotikami, robila som si sedacie kupele, uzivala wobenzym ale nic sa nelepsilo. trvalo to snad aj pol roka. uzavrela to ako diagnozu chronicka panvova bolest a ked si nevedela rady odoslala ma k inemu gynekologovi. na zaver som z nej mala pocit ze jej uz leziem na nervy, ked stale chodim s tym istym problemom a nic mi nezabera. hodila obcas neprijemnu poznamku a ja som sa citila este zufalejsie, lebo som potrebovala fakt pomoc a nie nalepku hypochondra. druhy gynekolog sa mi zdal erudovanejsi, vylucil dalsie mozne priciny z gynekologickej stranky, neskusal na mne uz dalsie antibiotika a liecbu na slepo, odoslal ma na rtg podla czaepa, co je kontrastne rtg vysetrenie slepeho creva, vypila som bariovu kasu a na druhe rano sa zistilo ze moj appendix sa vobec na snimke nezobrazil, teda je z nejakeho dovodu nepriechodny. bola som odoslana na chirurgiu, kde ma objednali na operaciu, laparoskopicky mi odstranili slepak, zistili ze som ho mala plny koprolitov a presiaknuty zapalovymi bunkami, cize chronicky zapal slepeho creva / aj ked chirurgovia tuto diagnozu oficialne neuznavaju, ale histologia priniesla tento nalez /. napokon prezreli cele podbrusko a zistili ze zenske organy mam v poriadku. po tejto operacii moj problem odoznel a nesmierne sa mi ulavilo. 😉
drzim palceky nech je ti cim skor lepsie a hlavne urcite nevahaj a chod k lekarom, je velke mnozstvo ochoreni ktore maju tieto prejavy, netvrdim ze pricinou musi byt slepak ako u mna, mozno je to nieco banalne ale nemusi, hlavne je podchytit to cim skor a nezanedbat. daj vediet ako si dopadla 🙂

katmi
15. aug 2007

jajka - volala som novemu dr a povedal mi, ze najskor sa musim odhlasit od starej,inak ma nezoberie..

jajka1
15. aug 2007

katmi - tak to sa ten postup nejako za tých pár rokov zmenil. tak potom to vydrž a vyriešiš to koncom mesiaca. 😉 určite bude ok a dá ťa do poriadku.

katmi
15. aug 2007

jajka - tak to dufam.. uz sa tesim..lebo ta stara dr mi fakt dobre lezie na nervy s tym jej uzasnym pristupom..

babulina
15. aug 2007

katmi: tak to je dost divny lekar, lebo on ti musi napisat ziadost o kartu od starej dr, inac ti ju nemusi vydat lekarka a ona si bude chciet aj zapisat ku komu pojdes

katmi
15. aug 2007

viete co baby ja mam z toho uz taky chaos,ze mi je z toho na nic..dnes sa tam asi zastavim,mam taky pocit - u toho noveho lekara, lebo po telefone mi kazdy raz povie niekto nieco ine.. jak u debilov! 😀

katmi
15. aug 2007

a inak.. nieje to tak isto,ako pri zmene akehokolvek ineho lekara??lebo ked som menila obvodnu lekarku (co tiez bolo asi 3x,kym som nasla konecne "normalnu",ktora ma necpe len liekami,ale hlada pricinu), tak som s tym nemala vobec ale vobec ziadne problemy..prisla som,povedala ze chcem kartu a hotovo.. nikto neskumal,ci budem mat noveho lekara alebo nie..