Celodenná bolesť po endodoncii

gabriela1692
25. mar 2021

Ahojte aj Vás bolel cely den zub po endodoncii? Uzavrela mi to liečivou docasnou vlozkou no mam hrozne bolesti a neviem si na to zvyknut.. A ked si pomyslim ze takto budem musieť fungovať 2 tyzdne je katastrofa..

ernina
25. mar 2021

no nemam skusenosti...ale nevravela ti že ked budeš mat bolesti možes si to vybrat a potom radšej na druhy den ti zase da tu vložku? niečo sa mi mari ked liečila mužovi dr. zub...ale aku vložku ako sa to vola čo tam dala neviem...
hlavne držim palce, zub je strašna bolest , vela štasia

gabriela1692
autor
25. mar 2021

@ernina ano ze si to mam vysparat a pondelok ist k nej.. No chvem aby sa mi to vyliečila nakolko som mala prerastene dasno a veľký zapal... Cize dnes masaker.. 2 kanaliky cistila a o 2 tyzdne ma caka dalsi treti lebo ho nedokazala najst.. Snad to prejde nechcem ist pondelok.. Ale ďakujem krásne za podporu ste mila

lienocka2808
25. mar 2021

@gabriela1692 ja uz mám týžden za sebou, jeden den je to ok, potom sa napijem niecoho studensieho a takmer som odpadla od bolesti. Jeden den bez bolesti dalsí ma to bolí, nie nejak strasne, ale odkedy mi to robili jedávam iba na druhej strane úst. :(

gabriela1692
autor
25. mar 2021

@lienocka2808 aj ja sa snazim jest na druhej strane.. Tak držím palce 🙂

iwanka222
25. mar 2021

Mate bolesti kvoli tomu zapalu. Je mozne ze aj opuchnete no o take 3 dni by to uz malo byt lepsie. Ta lieciva vlozka zaberie a bolest ustupi no nie hned.

lienocka2808
25. mar 2021

@gabriela1692 dakujem, prvé dva dni to bolo dost drsné, ale troska sa to zlepsuje. bolo mi povedané, že pri bolesti sa mám okamžite dostavit na osetrenie. taku uvidíme, či mi to vobec pomoze, alebo mi zub vytrhnú. v kazdom prípade sú to super zázitky... :/

naja85
25. mar 2021

Umrtvovacia vlozka by mala teda celkom rychlo zabrat,a nie ze sa to taha tyzden. A nechapem, ako nenasla jeden kanalik. Ja mam uz par zubov mrtvych☹️, ale vzdy islo len o dve navstevy-prva umrtvovacia vlozka a druha vycistenie kanalikov a definitivne uzavretie zuba, a to mi robili aj komplikovanu osmicku, ktorej som sa nechcela vzdat. A nikdy som nemala extremne bolesti, vlastne skoro ziadne.

gabriela1692
autor
25. mar 2021

@naja85 nenasla lebo som tam lezala hodinu a pol a nevedela zastaviť krvacanie kedze mam s tym problém.. A musela mi este s elektrokauterom davat prec dasno lebo bolo prerastene.. Cize hroza.. Naozaj bola som hlupa v puberte ze som kaslala na zuby a teraz som na to doplatila.. No chvalabohu tento zub vyriesit a nemam ziaden kaz..

gabriela1692
autor
25. mar 2021

@naja85 a inak ked mi napichovala usta lokalkou tak v pohode len po hodine uz ako mi robila druhy kanalik tak ma to trosku aj bolelo no dalo sa to zniest..najma ked davala tie papieriky ktore susia kanaliky.. Nabuduce ked pojdem sa dam napichat viac...

dmk_1
26. mar 2021

@gabriela1692 je normalne, endodoncia je hlboky zasah, zalezi ako vnimas bolest, ale ak nebudes citit zajtra, pozajtra, ze boli menej (nie uplne, len menej), v pondelok sa u zubara(ky) zastav, mohlo este nieco zostat a bude potrebne to este lepsie vycistit.

gabriela1692
autor
26. mar 2021

@dmk_1 ona este nechala jeden kanalik lebo ho nevedela najst kvoli krvacaniu no idem tam az 8.4 ale uz ma to menej boli ako včera iba to boli pri dotyku na druhý zub a trosku sa ti trusi no.. Ale chcem ist na rtg pred tym ci sa ten zapal dal dokopy