Červené fľaky v okolí úst a nosa

evka2102
6. mar 2022

Ahojte chcela by som sa spýtať, samozrejme ,že pôjdem aj k lekárke, ked sa tam dostanem ...ale v poslednej dobe sa mi na tvári v okolí úst a nosa vyhadzujú takéto červené fľaky posiate drobnými pľuzgierikmi ...vždy to trvá dva tri dni a zmizne ... nemali ste nikto ,môže by to byt nejaká alergia. Už som rozmýšľala či jedlo... Štípe to ,nesvrbí to... len je to nepríjemné na dotyk.
Ďakujem za každú odpoveď.

loliki
6. mar 2022

@evka2102 Herpes? Asi nie. Každopádne nosiť čisté rúško a respirátor. A ísť ku kožnému/ej.

skolara
6. mar 2022

perioralna dermatida?

dori92
6. mar 2022

Ahoj, možno bude vedieť poradiť @dextella14 🙂

evka2102
autor
7. mar 2022

@loliki z rúška a respirátor to nebude nenosím skoro vôbec.

evka2102
autor
7. mar 2022

@skolara pozerám na nete a veľmi sa to na to podobaa . Len tam není písané to ,že ja to mam len 2-3 dní zmizne a aj týždeň dva nič a potom znova. Ako krby mi to niečo vždy vyvolalo.

marcellka32
7. mar 2022

Alergia na nejaké jedlo

barbie1981
7. mar 2022

Pripnem sa dcéra to má teraz tiež, vyhodilo sa jej to po chorobe a už 3 týždne nič nezaberá, skúsila som nechtikovu masť, sudocrem ( ten trocha zabral), teraz som prešla na repík, našla som nejaké diskusie , kde odporúčajú diétu

simca06022011
7. mar 2022

no ja vyzeram od decembra podobne...nie v takto velmi, neskutocne ma to stipe, boli. Mne to zacalo po jednom doobedi v respiratore a odvtedy stale dookola, tak som velmi zvedava co to nakoniec bude... bola som aj chora vtedy, tak neviem... ja to mam okrem nosa, brady, aj trochu na jednej strane sanky...

livuska124
7. mar 2022

Môže to byť aj hormonálne akné (zvykne bývať najviac na brade, sánke), keďže píšeš, že sa ti to vyhodí a potom zmizne, môže to byť práve v určitej fáze cyklu (ovulácia, pred menštruáciou,....).

evka2102
autor
7. mar 2022

@barbie1981 večer som si to natrela belosalic a pekne to zmizlo. Otec to používa na exem

evka2102
autor
7. mar 2022
skolara
8. mar 2022

@evka2102 periorálna je taká, že ako keby ti to dačo vyvolá. Mne aj popraskajú pery. Neviem, či je to jedlo, alebo čo....

skolara
8. mar 2022

existuje krem od biodermy perioral pre deti na mokré okolie úst.