Červený boľavý flak na stehne. Z čoho to môže byť?

kamajka
4. feb 2011

Kočky prosím vás čo to môže byť...nikdy som nič také nevidela. a bolí to vraj.

pink_lady
4. feb 2011

podla fotky ide o dieta. vyzera to ako alergia, kedze ide o dieta, odporucujem pohotovot 😉

minnie55
4. feb 2011

Vyzerá to ako reakcia - nebral nejaké lieky , antibiotiká napr. ?

nanulik
4. feb 2011

ja som mala takúto nohu ked ma uštipla infikovaná včela od postreku. ale určite chod na pohotovosť

habibi78
4. feb 2011

urcite hned pohotovost

kamajka
autor
4. feb 2011

Jejda, sa to zmenilo na diskusiu..... Boli sme na pohotovosti, lebo sa mu to na celom tele objavilo, lekárka sa vyjadrila, že to má nejaký vírus, a ten mu to spôsobuje.... megalerythema infectiosum... čo som pozerala na nete tak je to vraj piata choroba.

kamajka
autor
4. feb 2011

Ďakujem Vám za odpovede 🙂

kamajka
autor
6. feb 2011

No a dnes vyzeráme takto ☹

habibi78
6. feb 2011

moja dcera to tiez mala, ale iba na ruke..... toto je fakt zle, chudatko male, nech sa rychlo vylieci ☹

fraufrt
7. feb 2011

nam sa taky flak objavil v 5m3tt, bolo to na vecer. Po okupani sme to natreli sudokremom, ktory pouzivame na zadocek a do rana to zmizlo. Myslela som si, ze je to od noveho pracieho prasku, ale nebolo to tak, ani z jedla to nemohlo byt. Dodnes nevieme, co to sposobilo, ale kedze to aj tak rychlo zmizlo, ako sa aj objavilo, tak sme to neriesili, dufam, ze sa to uz nebude opakovat.

fraufrt
7. feb 2011

@kamajka A čo vam na to dali?

pink_lady
7. feb 2011

@kamajka jejha chuda maly :(( nech sa da rychlo do poriadku

kamajka
autor
8. feb 2011

@fraufrt dithiaden a rectodelt, a od teploty paralen a nurofen

@pink_lady díky, ono to mizne a znovu sa objavuje, putuje to po celom tele, asi ako ten vírus koluje, včera sme nemali nič ale predvčerom sme vyzerali veľmi zle a čakám že dnes to zase začne.

kamajka
autor
8. feb 2011

@fraufrt vyzerá to podobne, super že vám to zmizlo, aj nám to zmizlo ale každý druhý deň sa to vracia

fraufrt
8. feb 2011

@kamajka dik. a este sa opytam, kedze je to virus, nepovedali vam, ci to nemozu dostat aj dalsie deti (doma), a co maly? Boli ho to, skriabe sa, ma aj teplotu? Rychlo sa vyliecte, bobecek maly. 🙂

kamajka
autor
9. feb 2011

@fraufrt pravdepodobnosť nákazy je 50-60%, ale akonáhle sa vyhádzal, už vraj nákazu nešíri...... trochu ho to svrbí, ale nemá teraz nič ani teplotu,ani fľaky, ono to chodí tak v návaloch, najvyššiu mal 39,2, keď mu opuchla tá hlava a odvtedy nič, možno že už bude dobre 🙂

evina313
9. feb 2011

my sme mali podobny problem po ockovani v 15 mesiacoch. nakoniec nas aj hospitalizovali na koznom. davali mu na to nejake maste a po par dnoch to preslo. po par mesiacoch sme sa dozvedeli, ze mal v tom case uz asi prekonanu infekcnu mononukleozu / co nikto nevedel/. v podstate to ani sami nevedeli z coho to je - virus, inf.mononukleoza, alebo ockovanie...druhy krat ked sa mu podobne vyhadzalo, na koznom povedali, ze to je virus, a ten trva asi 6 tyzdnov. bola to buhuzial pravda, malemu to preslo presne po 6 tyzdnoch ☹ snad to u vas prebehne rychlo, drzim palce

fraufrt
9. feb 2011

@kamajka dakujem za info a prajem skore uzdravenie 🙂

hajanka
28. okt 2012

@kamajka ked na to pozeram, potravinova alergia, aspon tak nam povedala dr, mal pred tym hnacky? alebo teplotu?
je tu podobna diskusia o tom, https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/potravinova-alergia-ako-sa-to-prejavuje/

kuk na mojho minule leto, prvy aj posledny krat (dufam) to mal, mal to po celom tele, objavovali sa a mizli, mizli tak ze okraje ostali cerveno ohranicene... trvalo to asi 3-4 dni a potom uz nic

hajanka
28. okt 2012

inak, nebolelo, nesvrbelo, len sa to objavovalo a pomaly mizno, vzdy na inom mieste, flaky rovne velke, male vacsie... zlievajuce sa do jedneho velkeho...
popisala som to v tej diskusii co som dala link vyssie, nedavala som ziadne lieky, len potierala fenistilom a dithiaden, kortikoidy som mu odmietla davat, do 3-4 dni bolo po tom

hajanka
28. okt 2012

@fraufrt toto vyzera inak

hajanka
28. okt 2012

aj ked to nebolelo, bolo to neprijemne, na dotyk teple

kamajka
autor
28. okt 2012

@hajanka u nas to bola piata choroba napokon.

hajanka
28. okt 2012

@kamajka to som si myslela aj ja vtedy, alergologicka vravela ze potravinova alergia
a ... az teraz som si vsimla aka stara je tato diskusia 🙂

anjelicek26
28. okt 2012

@kamajka @hajanka - Saska toto mala uz dva krat, ona tak reaguje podla lekara na virozu, potravinove alergie nema ziadne. Nemala ani teplotu, ani nic, len bola ospalejsia a do dvoch dni to bolo prec... fenistil zaberal len na par hodin... vraj su proste deti, co takto reaguju...

hajanka
28. okt 2012

@anjelicek26 Adko nastastie len raz, vtedy mal aj znizenu imunitu a chodili sme na imunologiu a alergologiu, takto nam povedala alergologicka ze potravinova alergia, neviem konkretne na co.... 😖 paradajky surove jeste nemoz, to mam odsledovane, ale ine reakcie po nich ma, nie taketo

anjelicek26
28. okt 2012

@hajanka - ja som si to nacitala pod "Quaddeln" na nemeckych strankach.... vraj je to relativne bezne, len to cloveka riadne vydesi :(

hajanka
28. okt 2012

@anjelicek26 pozriem, vydesit ma to urcite vydesilo, vyzera to hrozivo

sisanka
28. okt 2012

kukam tie fotky...presne taketo flaky som mala aj ja cca po troch mesiacoch po porode....a strasne to svrbelo, male flaky sa zlievajuce do jedneho, sirilo sa mi to po celom tele...u lekara som nebola, mama mi dala nejaku mast co mala z kupelov a preslo mi to...ja som si to vysvetlila tak ze som to mala z oslabenia imunity po porode a kojila som a este k tomu sme robili stresne okna a vsade bolo plno prachu...chudak maly...
@hajanka

sebokani
30. okt 2012

Tak pridavam fotecky aj ja. 3.den mame taketo flaky. Ak ich natrem fenistilom tak miznu. Potom sa objavia. Za pol dna, za den... Lekarka mi povedala, ze to vyzera ako potravinova alergia, ale uz som mu skoro vsetko vynechala a stale sa mu to vracia. Inak ma sopliky a kasle, 2 dni teplotujeme. Zajtra navstivim koznu ☹

sirokez
2. nov 2012

@kamajka to vyzera ako pasovy opar inak nazyvany herpes zoster... urcite by som isla ku koznej.zvykne to boliet hlavne pluzgieriky neprepichovat..... ale na tvari to nebyva tak neviem