Chemoterapia po mastektómii prsníka

paj333
6. dec 2016

Ahojte, mám 24 rokov, a pred necelými dvoma mesiacmi mi diagnostikovali karcinóm ľavého prsníka. Doktor na chirurgii odporúčal vybrať celú prsnú žľazu, lebo je to istejšie. Keby som chcela prsník ponechať, najskôr by som musela podstúpiť chemo, aby sa nádor zmenšil, ale nezaručil mi, že to pojde. Takže som ani nerozmýšľala. Podstúpila som teda kožu šetriacu mastektómiu (tzn. ostala mi aj koža a bradavka), len som polovičný chlapec 👦
Pred operáciou mi teda onkologička povedala, že aký bude postup, vraj to vyzerá tak že po operácii bude nasledovať chemoterapia, 6 ciklov - 3x FEC - 3x docetaxel, potom liečba ozarivanim

paj333
autor
6. dec 2016

,potom liečba ozarovanim, a nakoniec keďže mi z biobsie zistili že som HER2 pozitívna, tak po všetkom ešte liečba Herceptinom. No po operácii sme sa dozvedeli že som to mala už aj v uzlinach ktoré mi vybrali, takže doktorka povedala ze bude treba 8 chemo 4 + 4. Mam začať budúci týždeň 13.12. Mam strach z liečby. Zvažovala som aj alternatívne metódy, no nakoniec asi budem veriť lekárom. Nájde sa tu niekto taký, čo si prešiel niečím podobným?

pribinak
6. dec 2016

Nerozumiem sa tejto problematike, takze Ti nic neporadím, ale drzim palce 🙂

stardust
6. dec 2016

Bola tu na konovi jedna s inou diagnozou ako ty, ale tiez s rakovinou a po tom, co sa dala na alternativu, mala svoj koniec spocitany.

oslo1
6. dec 2016

Za onych cias, okolo roku 2002-2004 som pracovala na onkologii na Klenovej v Bratislave. Kazdopadne ti zelam pokojnu liecbu a uspesne vyliecenie.
Do alternative medicine by som sa nepustala.

daduska3
6. dec 2016

@paj333 skombinuj alternatívnu s klasickou medicínou, chemoterapia je svinstvo, ktorého negatívne účinky vieš zmierniť napr. Reischi, ale hľadaj čisté, nie hrubý extrakt. Radikálne uprav životosprávu, vyhoď zo stravy jednoduché cukry. Držím palce.

delmondo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
delmondo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stepanka274
7. dec 2016

Ja som absolvovala v 20.rokoch chemoterapiu po vybrati vekej cysty a odobrati jedneho vajecnika, brala som cytostatikum platinu, popri tom som uzivala beresove kvaply, vlasy mi zacali rast uz pocas tretej kury,, uz pocas chemo som vela pila bylinne caje, asi rok po ukonceni som vybrala taky detox z herbalajfu,davam Satan na seba pozor, recidiva sa vdaka Bohu neobjavila, mysli pozitivne a zelam vela energie a zdravia

paj333
autor
7. dec 2016

@daduska3 ďakujem za radu, skúsim sa na pozrieť na to Reischi... Cukry sú vyradené, dokonca pred operáciou som bola na ketognnej diéte... Lekárka mi povedala ze pri chemoterapii by som mala prijímať všetko, či sacharidy, bielkoviny, tuky..ale určite budem prijímať rafinovane cukry čo najmenej.. 🙂

paj333
autor
7. dec 2016

@delmondo no bude to dlhá cesta.. Ale ved mi baby zvládneme všetko 😇
Každopádne, ďakujem a mamine držím palce.. 👍

paj333
autor
7. dec 2016

*my

leeenka26
7. dec 2016

@paj333 velmi velmi ti drzim palce. Urcite to zvladnes. Hlavne takyto pozitivny pristup je velmi dolezity.

paj333
autor
7. dec 2016

@oslo1 ďakujem veľmi pekne. Na Klenovu chodím.. Je tam nové prsníkove chirurgické oddelenie, kde som bola na operácii, musím povedať, že je to tam veľmi príjemné, a človek sa tam ani necíti ako v nemocnici, vôňa, čistota. 🙂

paj333
autor
7. dec 2016

Ďakujem @leeenka26, dúfajme že mi to vydrží 🙂l

juliet86
7. dec 2016

ahojki. vyzera ze mas k tomu super pristup. gratulujem. mam kamosku co v 40tke mala odobratu cast prsnika. chodila pred aj po operacii na chemosku. a dala to. ta zena normalne ze chodila do prace... akoze ano, byvalo jej spatne. spominala neprijemnu chut v ustach, parochna ju svrbela, bolo jej nevolno, sem tam ju boleli svaly ako pri chripke, najma ked mala davky za sebou ze mala vyssiu koncentraciu... riesila to tak ze nejedla ked jej bolo blbo len pila kolu a ked jej bolo ok, zjedla celu pizzu a postupne. dostala sa z toho, bola aj na lieceni, okrem operacie nebola PN ze vobec.... takze ak ti mozem poradit, naplanuj si veci, ci uz pracovne alebo ine, co ta rozptylia aj ked ti bude blbo. precitaj si aj stranky liga proti rakovine. a drz sa. das to. si uzasna.

janajanajana
7. dec 2016

Klasicku liecbu urcite neodmietaj, alternativa je vhodna na podporu tej klasickej liecby. Moja znama mala rakovinu pred 10 rokmi, mala pozitivne aj uzliny, tiez jej brali cely prsnik, podstupila kompletnu liecbu, je to uz 10 rokov a je uplne v poriadku. Viem, ze pocas liecby vo vacsej miere uzivala rozne vitaminy, pila denne cviklovu stavu ,ale inak mala stravu rovnaku ako predtym, nic nemenila a je v poriadku. Drzim palce.

daneso
7. dec 2016

@stardust prepáč ale takéto vyjadrovanie o niekom kto tu už nie je nie je pekne .... áno každý to ma spočítané či už urobí to alebo ono nikto nemá právo súdiť .... ale keď si si istá žeby tu bola tak ti gratulujem k jasnovidectvu

srdeenko19
7. dec 2016

@daneso tiež nechápem, načo sa teraz o nej vyjadruje vobec, veď danka robila všetko možné, aj nemožné a nezaberalo nič. Česť jej pamiatke 🙏

stardust
7. dec 2016

@daneso to nie je o sudeni, ale o pouceni sa na chybach druhych. Mimochodom, dotycna mala velmi dobre vyhliadky na vyliecenie sa, keby sa nedala uplne na alternativu, tak by tu bola a jej dcera by nemusela vyrastat ako polosirota.

marfikchov
7. dec 2016

moja mamka prekonala rakovinu prsníka.... sú tomu dva roky, čo začal celý ten kolotoč... ona pred operáciou zobrala 4 chemo (červená - tak to volala) a teda na zmenšenie nádoru, no pri operácii jej zobrali prsník a absolvovala asi ešte 3 chemo, no tie sú vraj nejaké slabšie... celkom sa tomu nerozumiem, ani ona a nevypytovala sa lekárov... chodí na pravidelné kontroly, klopem, všetko je ok a dúfam, že už navždy bude...

daneso
7. dec 2016

@stardust iba dúfam ze si toto Mely nikdy neprečíta čo si napísala...

klya
7. dec 2016

@daneso
@srdeenko19 baby, ak sa niekto rozhoduje chemo VS alternatíva, tak pripomienka na Danku JE relevantná. Naviac, písala tu vedome verejne. Mám za to, že aj chcela, aby to trebárs niekomu pomohlo.

@stardust Vyjadriť sa je možné aj slušnejsie a citlivejšie. Vraj sú ženy empaticke, no teda neviem. A nakoniec, prd si jej pomohla a poradila.

@paj333 Ak riešiš otázku, ako som písala, teda chemo či alternatíva, spomínaný blog nájdes pod užívateľkou bubena. Stojí za to pozrieť sa. Rozhodnúť sa nakoniec musí každý sám za seba.

daneso
7. dec 2016

@klya zásada je sa nato sa nepýtať na takýchto fórach a čo to si naštudovať ..... a dávať tu univerzálne rady čo je dobre a čo nie .....a v Dankinom prípade je nevhodne súdiť a ešte ju dávať na pranier ze sa odpálila sama a urobila zo svojej dcéry polosirotu.... každému sa zle vráti

stardust
7. dec 2016

@klya nic v zlom, ale ty si prd pomohla a poradila. Autorka temy spekuluje nad alternativou, tak si myslim, ze moja poznamka bola vhodna. Ale nech si kazdy robi co chce (aj s nasledkami) 😉

klya
7. dec 2016

@daneso O spôsobe vyjadrovania si tiež myslím svoje. Študovať inde ako na fóre je samozrejmé. No využiť niekoho osobnú skúsenosť a niečo si z toho vziať by som nezatracovala.

kika050
7. dec 2016

Ahoj. Moja sesternica tiež prekonala rakovinu prsnika ešte chodi pravidelne na kontroly. Zvládla to na jedničku porpitom do práce a stara sa o malého. Vždy verila dr. treba veriť aj im môžeš si ale pridať niečo z alternatívnej liečby. Máš k tomu dobrý postoj ! Držím ti palce a skoré uzdravenie !

leeenka26
7. dec 2016

@stardust vies mas v niecom bohuzial pravdu ale....nie vzdy chemo a dosledna liecba pomoze. Je to o velmi vela faktoroch.alternativu urcite nezastavam prave naopak a myslim si ze je k liecbe mozno pomocna.

silvijak
7. dec 2016

@paj333 Ahoj ja mám 32 rokov. Absolvovala som zachovnu operaciu pravého prsníka. Nádor bol necelé 2 cm ale mala som tiež pozitívnu santinelovu uzlinu. Vybrali mi 9 uzlín z toho 3 pozitívne. Nasadili mi 6 cyklov chemo( červené) , teraz som skoncila 27 oziarov. Ešte ma čaká 5 rokov hormonálna liečba. Ak by si chcela niečo vedieť napíš.

paj333
autor
8. dec 2016

@juliet86 ďakujem, naplánované mám. Začala som maľovať, učím sa hrať na klavíri, takže myslím že to mi pomôže. 🙂 Do práce som rada ze teraz nemusím chodiť, lebo občas to tam bolo na nervy. A musím byť hlavne v psychickej pohode. Tak uvidíme ako to bude prebiehať. Ešte raz ďakujem za odpoveď 🙂