Chemoterapia po mastektómii prsníka

paj333
6. dec 2016

Ahojte, mám 24 rokov, a pred necelými dvoma mesiacmi mi diagnostikovali karcinóm ľavého prsníka. Doktor na chirurgii odporúčal vybrať celú prsnú žľazu, lebo je to istejšie. Keby som chcela prsník ponechať, najskôr by som musela podstúpiť chemo, aby sa nádor zmenšil, ale nezaručil mi, že to pojde. Takže som ani nerozmýšľala. Podstúpila som teda kožu šetriacu mastektómiu (tzn. ostala mi aj koža a bradavka), len som polovičný chlapec 👦
Pred operáciou mi teda onkologička povedala, že aký bude postup, vraj to vyzerá tak že po operácii bude nasledovať chemoterapia, 6 ciklov - 3x FEC - 3x docetaxel, potom liečba ozarivanim

hracka123
20. sep 2019

@helga9 helga krvinky mám v poriadku ale mám zvýšenú kyselinu močový čo to je

ragulca
20. sep 2019

Dievčatá dakujem Vám ...

helga9
20. sep 2019

@hracka123 fuuu no zato moze hocičo v tvojom momentálnom stave jednak to ze onko choroba, chemo, nejaký zápal, strava dokonca aj zvýšený príjem b vitamínu tažko povedať z čoho to mas a moze to byt prechodne treba asi sledovať co ti povedala Dr nato? Viem ze je to napr príznak choroby dna sa to vola to moze byt fakt z čoho kolvek

hracka123
20. sep 2019

@helga9 v pondelok len idem ja chodím na krv obvodnému a ten nič nepovedal .doteraz som to mala ok

helga9
20. sep 2019

@hracka123 no nam teraz moze vyskočiť hocičo mne teraz vyslo ze mam viacej draslíka

hracka123
21. sep 2019

Ahojte dievčatá čo robkate?

zuzap33
21. sep 2019

@hracka123 idem variť, kolozvarsku kapustu a ešte upiecť jablkový koláč

jankastraza
21. sep 2019

@hracka123 ahoj nic extra,upratujem dom,uz je syn doma z vyletu tak vidno rozdiel uz porozkladali lego po celej obyvacke tak mozem zacat od hora zatial 😀 po obede ku kamoske na navstevu,zajtra chcem ist do kina na ten film s Jen.Lopez

zuzap33
21. sep 2019

@jankastraza haha lego, ešte bol mladší v pyžame a už ho porozkladal a prosil o koláčik

jankastraza
21. sep 2019

@zuzap33 😁zlaty lego mania musi byt 😅

hracka123
21. sep 2019

@zuzap33 ja robím knedľu a sviečkovú treba mi ešte umyť dve okna@mata narobila chute minulý tyzden

zuzap33
21. sep 2019

@hracka123 ja zajtra tiež sviečkovu a knedľu, mata dala skvelý tip

hracka123
21. sep 2019

Joj baby musela som dať kus oddych pri kávičke volalo menej vladzem robiť ako pred chorobou

jankastraza
21. sep 2019

@hracka123 necuduj sa vsetko prejde po chemo aj ja som k.o . nachcipana a este aj menses vsetko naraz a to mame ist na navstevu oddychuj

puf83
21. sep 2019

@ragulca úprimnú sústrasť, držím palce aby CT výsledky dopadli OK

hracka123
21. sep 2019

@puf83 ahoj ako mamina?

sabova3
21. sep 2019

Ahojte.Prave hľadám na internete,ako sa podáva sťažnosť pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.tak není to nejak ťažké, stačí napísať sťažnosť,a lekárske správy nie sú potrebné.oni si to vyžiadajú.Ja to skusim.viem,že zdravie mi to už nevráti,spravila zo mňa kaliku.Nie dosť,že sa liecime na onkológii,ale ešte do toho aj to.som strasne nahnevaná a znechutená.len sa modlím,aby výsledky z onkológie o mesiac boli ok.aj kôli tomu,čo so mnou tu porobili.

helga9
21. sep 2019

@sabova3 ahoj určite podaj predsa každý sme zodpovedný za svoje činy no nie?

jankastraza
21. sep 2019

@sabova3 ano Jani veru to urob,moc na teba myslim

hracka123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
puf83
21. sep 2019

@hracka123 ahoj, mamina super keby nenosila šatky tak ani nepoznát že je chorá, boli sme dnes na hrade v Starej Ľubovni veľmi sa jej páčilo,

helga9
21. sep 2019

Baby chúťky tu robíte. A ja dneska piekla domacu klbasku neudenu taaak som si dala taký kúsok. Zajtra peciem domacu kačičku a lokše.

jankastraza
21. sep 2019

Dievcata ktora si prosite fantasticku knizku ROK Amazonky? Poslem s radostou aj ja som ju dostala od 1 zlatej slecny a velmi vela ta knizka da a pomoze piste ktora ju chcete? Cmuk

puf83
21. sep 2019

@sabova3 ahoj, som za podaj sťažnosť... Mrzí ma že práve na tebe to domrvili no dúfam že ta kontrola pomôže druhým ľuďom a lekári budú precíznejši, aj ja chystám napísať sťažnosť pretože mamine odflakli vyšetrenie a ešte sme si to k tomu zaplatili

hracka123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hracka123
22. sep 2019

Dobré ránko dievčatá ja od druhej hore čo nemohla spať.A vy ako čo hodlate dnes robit

helga9
22. sep 2019

@hracka123 dobre ranko ja uz periem kačička sa pečie mam uvarenu kávičku ležím na gauči a kukam telku dneska len take tmolenie sem tam

jankastraza
22. sep 2019

Ahojte dievcata moje,aj my dnes budeme len veget doma asi filmy do kina sa nam nechce

nori21
22. sep 2019

Ja som varila aj žehlila poobede nič,oddych.Včera bolo krásne,veĺa sme boli vonku;dnes tiež svieti má byť príjemne ako včera.

jankastraza
22. sep 2019

@nori21 ahoj a ty mas knizku ROK Amazonky? Ak nie ja ju mam precitanu mozem ti ju poslat