Chorá učiteľka v škôlke - ozvali by ste sa?

lily14
29. jan 2019

Ani neviem ako začať ,ale asi som veľmi nahnevana!!!!po týždni nesiem dieťa do škôlky a učiteľka úplne chorá..nádcha,sopke, kašeľ!!to čo má byť,nemajú byť hlavne oni fit?alebo rúško? Aj som jej povedala...ozvali by ste sa či to preháňam? Ďakujem

katulienkax
5. feb 2019

@jelsi vidíuvidime ked budete musieť chodit do roboty ci budete nechávať s každým soplom doma 🙂

sisaka
5. feb 2019

Ja sa hlasim k menšine, ktorá za chorobu dieťaťa nikdy neobviňovala iné deti či učiteľku.
Ak je dieťa take citlivé, že chytí každý sopel/kašeľ, ktorý okolo neho prebehne, tak je buď chyba v rodičoch alebo má vážny problém s imunitou.
Moje dieťa chodilo do škôlky v zahraničí a žiadna matka neriešila v akom stave prišlo cudzie dieťa do škôlky. Ak dieťa malo horúčku, hnačku, vracanie zavolalo sa rodičom a ti si prišli pre dieťa. Dieťa bez horúčky mohlo ísť do škôlky aj keď užívalo atb.
Kiahne sa u nás nešírili, drvivá väčšina deti je totižto očkovaná, mnohé deti aj proti chrípke. Škôlku sme nemali nikdy zavretú koli chorobnosti I ked bežne tam chodili kaslajuce, zasoplené deti, takze podľa mnohých, by vlastne mala byt vkuse zavretá a učiteľky nonstop na PN. Syn bol prvý rok chorý 4x kým si zvykol, potom už ani raz, normálne fungujúca imunita si dokáže poradiť s bežnými vírusmi a baktériami.
Sopel a kašeľ nie je u mna choroba, keď dieta nemá horúčku a citi sa dobre nevidím dôvod prečo by malo ostať doma, ja tiež neležim doma v posteli keď mám nádchu...
baktérie a vírusy sú úplne všade, v MHD, obchodoch, v kinách, školách ....treba sa naučiť s nimi bojovať, nie sa im neustále vyhýbať

fazulka22
5. feb 2019

@h_petra ucitelka ma pravo neprevziat chore dieta!!!!!!!!

h_petra
5. feb 2019

@fazulka22 🙂 nie všade. Ver mi. Právo ti musí dať nadriadený.

charlie1980
5. feb 2019

@h_petra Na strane zdravých je aj zákon 😉 Choré deti patria do postele, k svokre, k rodičom, nie do kolektívu.

rosemari
5. feb 2019

Tak ja pracujem v čechach v školke ako provozni a teda vela mamičiek dava soplave dieťa do školky.Ešte vam aj povedia že beru ATB ale nemaju horučku.Takže ak vidite choru učitelku zamyslite sa mamičky kvôli čomu je ta pani učitelka chorá? Nie vždy si môže dovoliť zobrať neschopenku lebo nema ju kto zastupit.Hlavny problem je taky, že choré deti sa nemaju dostavat do kolektivu inych deti hlavne tych najmenšich.A su pripady ked je mamicka na materskej a supne dieta o 7.00 rano do skolky a je tam do 15.30 -16.00 ako nechapem naco maju 2. dieta ked to prve je im uz na pritaz.

h_petra
5. feb 2019

@charlie1980 prečo mi to píšeš? Veď ja sama som napísala, že choré deti do škôlky nepatria.

charlie1980
5. feb 2019

@h_petra Že aj ten nadriadený nie je Boh, zákon je na strane zdravych. A neviem sa dočkať, kedy sa proti tomuto hromadne všetci postavia.

susanne6
5. feb 2019

@pininka omyl, mám predškolákov a zapísaných 25 a ver či never dochádzka je aj 100% niekedy. A Ako som už písala, ranný filter sa robi na dverách pri preberaní, ale kedže už ráno máme činnosť s deťmi, často už niečo malujeme ci striháme, kedy nemôžem hned vstať od detí a rodič sa pozdraví a rýchlosťou blesku na pätách otočí a už ho niet 🙂 takže chorobu si nevšimnem určite ešte vo dverách, lebo rodičia volnopredajné lieky vedia velmi dobre používať, ale ked stratia účinok, tak choré dieťa sa prejaví a ako píšeš, bud telefonujeme, alebo ked sa nedovolám, tak jej poobede oznámime,že dieťa na druhý deň nepreberieme.

h_petra
5. feb 2019

@charlie1980 ďakujem za info. Viem aké boli pomery na mojom bývalom pracovisku a viem čo som si mohla a nemohla dovoliť

mircalla
5. feb 2019

@sisaka Jeden z mala rozumnych prispevkov

Ono stale sa tocime o tom istom. Imunita. Ja poznam x mamiciek, ktore ked je vonku menej ako 5 stupnov ani nejdu s detmi von. Take deti potom nezvladaju ziadne bakterie, idu z choroby do choroby. Teraz nehovorim o infekcnych chorobach ako kiahne.
Takze by som zacala u seba, kym zacnem obvinovat vsetkych okolo seba za chorobnost mojich deti. Bakterie, virusy a bacily su vsade, ide o to, byt trosku odolny, vyhnut sa im neda.

bobo1983
5. feb 2019

@mircalla presne!!! Ked mladsi chodil do jasli, cez zimu fungoval v miestnosti v pancuchach (neviem si predstavit, ze by tam mal byt este aj v teplakoch), nikdy tam nebolo prekurene. Ked som ho takto vyzliekla v skolke, ze ci si nemyslim, ze mu bude zima... wtf?!? Total teplo, hnusny vydychany vzduch a to nie je este ani 8h.

victoryt
5. feb 2019

Vidím, že predsudky tu fungujú z každej strany. Ja syna nosím von hoci kedy, bývame v dome, kde máme psa, svokrovci zase veľa inych zvierat, ja nestíham prať veci po hrách vonku, najmä gumáky a gumené nohavice. Pravda že popri tom všetkom dbám čo najviac o čistotu, no snažím sa bez chemikálií. A predsa často je chorý,aj keď mu dávam vitamíny na silnú imunitu. A momentálne nechodím do práce, ale ak dieťa nie je choré, dám ho do škôlky. Nie kvôli sebe, ale pre to aby bol v kolektíve. Je tam rád a po olovrantu nechodím pre neho hneď, lebo chce tam ostávať dlhšie. Už ma hnevá, že samé mamičky tu súdite jedna druhú, lebo vy vidíte... Omyl. Pozeráte sa, ale to ešte neznamená, že vidíte. Som si istá, že sú aj zlé mamičky, lenivé, samoľúbeatď. Ale napr. v mojom okolí nie je ani jedna taká známa. Tak že snažme sa tolerovať a pomáhať si navzájom, ako ukazovať prstom. Inak fajn že diskusia sa začala s chorou učiteľkou a už sme pri nepracujúcich mamičkách, ktoré určite len kvôli svojmu pohodliu nosia deti do škôlky.

gelifil
5. feb 2019

@victoryt nosia CHORE deti do skoly...o tom sa diskutovalo

alaguema
6. feb 2019

@victoryt nevšimla som si, že by sa diskutovalo o nepracujúcich mamičkách, to je každého osobná vec. K téme - veľmi silný faktor v rámci imunity je aj psychika. Ak napriek tomu, že človek chodí von, hýbe sa, má dobrú stravu a dostatok vitamínov, tak možno sa v ňom deje niečo iné - nejaké obavy, neistoty, nechcem zabŕdať do citlivých a osobných tém, ale platí to všeobecne - stres a psychická nepohoda majú priamy vplyv na imunitu. Ja osobne si myslím, že je to ten najdôležitejší faktor, ktorý je nadradený tým ostatným. Deti sú veľmi citlivé anténky a žiaľ, často sa deje aj to, že o svojich obavách nehovoria, takže navonok sa zdá byť všetko ok.

victoryt
6. feb 2019

@alaguema nekomentovala by som niečo, čo tu neodznelo. Ale nereagovala by som, keby som také oteraz nikde nečítala, až tu prvý krát. No stretávam sa s takymto prístupom čoraz častejšie, preto ma to už nenechalo bez odozvy. . A áno, psichika aj u detí je sviňa, ale stáva sa aj to, že rodičia sa snažia vo všetkom a predsa nemajú dieťa s dokonalou imunitou.

mircalla
6. feb 2019

@victoryt Ja poznam pomerne dost vela mamiciek, co su precitlivene na chlad, prehnanu cistotu a podobne. Potom to tak vyzera aj s imunitou. Nepatri to samozrejme pre vsetky. Mne uplne staci precitat si par tem tu. Takze som nazoru, ze vo velkej casti pripadov su za chorobnost a zlu imunity zodpovedni rodicia prave prehanou snadou dieta chranit

ewii26
7. feb 2019

@tucniacka11 áno,lenže toto právo niektorí rodicia nevedia pochopiť a tvária sa strašne ublizene,keď im vnucujeme vlastné dieťa,ktorému je v chorobe najlepšie s nimi doma